آموزش گردشگری

آموزش گردشگری بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

آموزش گردشگری کاملا مخصوص ورود کارآموزان به بازار کار است.

تمام آموزش‌های مربوط به این دوره توسط اساتید برتر کشور انجام می‌شود.

در طی دوره تماما با تجهیزات روز بازار کار آموزش خواهد دید.

پشتیبانی کارآموزان حتی پس از اتمام دوره

هزینه ثبت نام در دوره آموزش گردشگری

 
تعرفه‌ ثبت نام در دوره آموزش گردشگری
شهریه دوره عمومی با 30% تخفیف3.200.000 تومان
شهریه دوره خصوصی5.000.000 تومان

جهت ثبت نام فرم زیر را تکمیل کنید، یا با ما تماس بگیرید

  جواب را با کیبورد انگلیسی وارد کنید

  ویژگی های منحصر به فرد آموزشگاه فنی پویان

  اکنون گردشگری به یکی از علمی ترین و به روز ترین فعالیت‌های جهان تبدیل شده است تا جایی که به آموزش گردشگری در سطح دوره‌های کوتاه مدت و تا مقاطع تحصیلی دکتری می پردازند. در آموزش گردشگری دوره‌ های کوتاه‌ مدت از سطح های عمومی تا سطح تخصصی در دنیا رواج یافته است. سایت فنی پویان با بهترین امکانات به صورت حضوری در تهران کلاس هایی را در جهت آموزش گردشگری تشکیل می دهد. در ادامه به توضیح آموزش گردشگری از سایت فنی پویان خواهیم پرداخت.

  تعریف گردشگری

  گردشگری نام دیگرش توریسم بوده و معنی آن سفر به قصد لذت بردن یا کسب‌ و کار می باشد در عمل گردشگری به معنای سیاحت‌ گری، تجارت، جذب، اسکان و سرگرمی می باشد. سازمان جهانی گردشگری طبق کل تعریف های گردشگری که تا پیش از سال ۱۹۹۴ ارائه شده بودند در سال ۱۹۹۵ یک تعریف نهایی انتشار نمود که این تعریف عبارت است از گردشگری مجموعه فعالیت‌ های فرد یا افرادی که به مکانی به غیر از مکان عادی زندگی خود سفر کرده و حداقل یک شب و حداکثر یک سال در آن جا اقامت می‌ کنند و هدف از سفر آن ها نیز گذراندن اوقات فراغت می باشد. هم چنین هدف هایی مثل اشتغال و کسب درآمد شامل آن نمی‌ گردد. طبق این تعریف افرادی که مشمول این تعریف می شوند هم گردشگر نام دارند. لازم به ذکر است که گردشگری می‌ تواند داخلی یا خارجی باشد.

   

   

  دلایل گرایش به گردشگری انسان ها

  رایج ترین دلیل های انسان ها برای سفر و گردشگری به خارج از محل زندگی عبارتند از:

  گذراندن اوقات فراغت در تعطیل ها

  دیدن دوستان و خویشاوندان

  راه اندازی کردن شغل های تجاری و حرفه ای

  درمان کردن بیماری ها

  انجام دادن زیارت های مذهبی

   

   

  فایده های آموزش گردشگری

  امروزه سفر رفتن و گردشگری به تفریحی جذاب و بسیار آرامش‌ بخش تبدییل شده است. افراد زیادی سفر کردن و گردشگری را یکی از بزرگ‌رترین لذت‌ های زندگی نام گذاری می کنند به همین علت با آموزش گردشگری هم‌ خودتان می توانید از فایده های گردشگری بهره مند شوید و هم افرادی که تمایل به آموزش گردشگری را دارند می توانند از فایده های گردشگری بهره مند گردند. در ادامه به فایده های گردشگری می پردازیم.

   

  • کاهش استرس | آموزش گردشگری

  همین که وارد یک منطقه بشوید و ریلکس کرده و از اطراف خود لذت ببرید، به کاهش استرس کمک شایانی می کند.

   

  • متنوع کردن زندگی

  با رفتن به گردشگری شما زندگی عادی و معمولی خود را کنار گذاشته و وارد یک محیط تازه می‌ شوید.

   

  • بهره بردن از طبیعت

  انسان ها به طبیعت نیاز دارند و باید حداقل هر چند وقت یک بار به دامان طبیعت پناه ببرند

   

   

  پیشنهاد ما  : آموزش برق ساختمان

   

  • کسب خاطره های جذاب | آموزش گردشگری

  بیشتر خاطره ها از دور هم بودن و سفر کردن کسب می شوند. پس به هیچ عنوان شانس به دست آوردن خاطره های جذاب را از دست ندهید.

   

  • آشنایی با فرهنگ‌ های متنوع

  این که در طول زندگی با فرهنگ های مختلف آشنا شوید از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. با توجه به این ، آشنایی با فرهنگ های مختلف کمک می‌کند تا دید و ذهن‌ آزاد شده و در نهایت بیشتر رشد کند.

   

   

  انواع گردشگری

  یکی از مطالب مهمی که در آموزش گردشگری نیاز است آموزش داده شود انواع گردشگری می باشد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

  • گردشگری فرهنگی | آموزش گردشگری

  سفر کردن برای مشاهده جاذبه های فرهنگی شامل بنا ها، موزه‌ ها، نمایشگاه‌ ها، مشاهده گالری‌ های هنری و … زیر مجموعه ای از گردشگری فرهنگی می باشند. بین ۳۵ الی ۴۰ درصد گردشگر های دنیا، گردشگران فرهنگی‌ می باشند.

  مشاهده فرهنگ‌ های متنوع و آشنایی با آن ها، تجربه‌ ای عمیق برای انسان به حساب می آید. به همین دلیل بیشتر سازمان‌ های بین المللی و سازمان‌ های صلح، طرفدار این نوع از گردشگری‌ می باشند. در ایران هم طی چند سال اخیر این موضوع بسیار مورد توجه قرار گرفته و به غیر از سازمان‌ های مربوطه بیشتر سرمایه گذار های بخش خصوصی نیز با ساخت امکانات گردشگری، باعث توسعه ی این نوع از مسافرت‌ ها در کشور ایران شده‌اند.

  • گردشگری مذهبی

  گردشگری مذهبی نیز زیر مجموعه ی گردشگری فرهنگی می باشد. در هر دینی که در جهان یافت می شود اماکنی وجود دارد که مقدس هستند. هر فردی که دارای جایگاه مالی مناسبی است باید یک سفر واجب را انجام دهد که این همان سفر حج است. آرامگاه امام ها نیز جایگاه بسیار بالایی پیش مسلمان ها دارد. به صورت کلی مسافرت های زیارتی از دیرباز تاکنون از جایگاه ویژه ای برخوردار است‌.

   

   

  پیشنهاد ما  : آموزش سیم پیچی

   

  • طبیعت گردی

  امروزه با رشد شهر نشینی انسان ها غرق در محیط اجتماعی شده اند. هر اندازه که اجتماع برای انسان ها مفید و سودمند باشد، نمی توان از زیان های آن ها چشم پوشی کرد.  یکی از راه‌های پایین آوردن این زیان، دور شدن از فضا های اجتماعی می باشد و از سوی دیگر انسان همیشه مادر بزرگی را در ذهن خود پرورش داده و علاقمند به رفتن به دیدارش هست.

  در جامعه های امروزی طبیعت یکی از مکان‌ هایی می باشد که انسان را از مشغله های روزمره رها می‌ کند. ولی تمام مسئله این نمی باشد. گاهی اوقات طبیعت شکوه خود را هم به نمایش می گذارد. مشاهده کردن برگ‌ های ساکت درخت های جنگل زیر نور آفتاب، تا لحظه های غروب خورشید در ابر های یک سرزمین کوهستانی همگی انسان ها را به شگفتی وا می دارد.

  گردشگری طبیعت عبارت است از گردش در محیط‌ های طبیعی مانند کوهستان، جنگل، دریا، کویر و دیگر منظره های طبیعی. طبیعت‌ گردی دارای سهمیه‌ ی ۲۰ درصدی در بازار گردشگری می باشد. اکثرا طبیعت گردی را سالم‌ ترین نوع گردشگری و عادلانه‌ ترین نوع سرمایه‌ گذاری می‌ توان دانست.

  • گردشگری قومی

  هر یک از اجتماع ها در طول سال ها و ایجاد و انباشته شدن تجربه های مشترک، تفاوت هایی با دیگر قوم ها پیدا می‌ کنند. آشنایی با این تمایز ها و درک آن ها یکی از جالب ترین انواع گردشگری به حساب می آید. نشان اصلی این تمایز ها را می‌ توان در رسم های یک ملت، قوم یا قبیله مشاهده کرد. جشن‌ های محلی، آداب و رسم ها زمانه‌ های متنوع نشان های اصلی و جالب این تمایز ها می باشند. شرکت کردن در این جشن‌ ها و مراسم ها قادر است یکی از جذاب‌ ترین تجربه‌ های انسانی برای انسان ها باشد.

  به کمک آموزش گردشگری قومی علاوه بر اینکه می توانید یک قوم را مشاهده کنید بله هم‌ زمان با طبیعت و نحوه ی زندگی و تعامل آن ها با جهان اطراف نیز آشنا می شوید.

  اهمیت آموزش گردشگری

  با توجه به اینکه امروزه گردشگری جایگاه ویژه‌ای را در اقتصاد کشور ها به دست یافته است. سرمایه گذاری در این مورد هر روز بیشتر می گردد. کشور ترکیه در سال ۲۰۱۷ با ۴۰ میلیون نفر گردشگر، ۳۷.۵ میلیارد دلار صادرات گردشگری را توانست به ثبت برساند. بیشتر از ۱۱ درصد تولید ناخالص ملی کشور اسپانیا از این طریق کسب می شود.

  به همین دلیل با پرداختن به آموزش گردشگری می توانید به عنوان‌ راهنمای گردشگری به یک شغل بسیار پر درآمد دست یابید. لازم به ذکر است که گردشگری نقش بسیار زیادی را در شکوفایی اقتصادی ایفا می کند و از لحاظ فرهنگی و اجتماعی نیز بسیار مهم و مفید می باشد. کشور های میزبان به کمک گردشگری، می‌ توانند به توسعه و ترویج دادن فرهنگ، زبان و رسوم اجتماعی‌ بپردازند.

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  مقالات آموزشی

  2024-05-23

  آموزش بازپیچی و سیم پیچی موتور الکتریکی تک فاز

  موتورهای تک فاز نسبت به موتورهای القایی سه فاز برای کاربردهای خانگی و تجاری استفاده می شوند. از آنجا که ابزار فرم، […]
  2024-05-20

  راهنمای انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ و توان (ظرفیت) برای تابستان ۱۴۰۳

  در این مقاله، به راهنمای انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ و توان (ظرفیت) برای تابستان می‌پردازیم و به نکاتی در این […]
  2024-05-18

  آموزش تصویری بازپیچی موتور سه فاز (به همراه ویدئوی هر مرحله)

  از موتور برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی استفاده می‌شود. موتورها بر اساس نوع عرضه به دو دسته موتورهای AC و […]