آموزش تعمیرات لوازم خانگی

در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به شما نحوه تعمیرات یخچال ساید، تعمیرات یخچال معمولی، تعمیرات فریزر، تعمیرات ماشین لباسشویی، تعمیرات ماشین ظرفشویی، تعمیرات ماکروفر و ماکروویو، تعمیرات جارو برقی، تعمیرات غذاساز، تعمیرات آبمیوه گیری، تعمیرات چرخ گوشت و اتو به همراه آموزش تعمیرات تلویزیون LED و آب سرد کن آموزش داده خواهد شد.

تمام آموزشهای این دوره توسط اساتید برتر کشور انجام می‌شود.

در طی دوره تماما با تجهیزات روز بازار کار آموزش خواهد دید.

به شما ضمانت میدهیم درصورت عدم رضایت از دوره، آن دوره را مجددا بصورت رایگان بگذرانید.

 

دوره تعمیرات لوازم خانگی

آموزش تعمیرات لوازم خانگی شامل دو بخش اساسی تعمیرات مکانیکی و تعمیرات برد است که به دلیل استفاده تمامی اقشار جامعه از لوازم خانگی، بازار خوبی در بخش تعمیرات دارد.
از این رو مجتمع آموزشی فنی پویان با استفاده از اساتید مجرب و کارگاه مجهز و استفاده از لوازم خانگی به روز سعی دارد که کارآموزان را از لحاظ عملی وتئوری آماده سازد تا در بازار کار از هر لحاظ کارآمد باشند.
افرادی که علاقمند هستند در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی شرکت کنند، می توانند در ادامه سرفصل هایی که در این دوره آموزشی تدریس می شود را مطالعه کنند و با کسب اطلاعات کامل اقدام به ثبت نام در این دوره نمایید.
فنی پویان سعی دارد، دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی را به صورت کامل و بی نقص برگزار کند تا کار آموز بدون هیچ مشکلی بتواند در بازار کار، با مجوز رسمی فعالیت نماید.

ویژگی های منحصر به فرد آموزشگاه فنی پویان

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

 • 1. بازبینی تاریخچه و علت پیدایش لوازم خانگی
 • 2. مروری بر الکترونیک مقدماتی در آموزش تعمیرات لوازم خانگی
 • 3. آموزش برطرف کردن خطاهای لوازم خانگی
 • 4. آموزش و معرفی انواع قطعات الکترونیکی در مدار همراه مکانیزم عملکرد و طریقه تست آنها
 • 5. آموزش نقشه خوانی schematic diagram لوازم خانگی
 • 6. آموزش عیب یابی در منبع تغذیه خطی لوازم خانگی
 • 7. آموزش شارژ گاز و جوشکاری لوله مسی انواع یخچال
 • 8. اموزش نقشه خوانی Wiring Diagram لوازم خانگی
 • 9. آموزش عیب یابی و تعمیر مدار فرمان یخچالهای معمولی، فریزر و ساید
 • 10. آموزش عیب یابی و تعمیر مکانیکی یخچال
 • 11. آموزش عیب یابی و تعمیر مدار فرمان ماشین لباسشوئی و خشک کن
 • 12. آموزش عیب یابی و تعمیر مدار فرمان ماشین ظرفشوئی
 • 13. آموزش عیب یابی و تعمیر مدار فرمان تلویزون معمولی، LCDوLED
 • 14. آموزش عیب یابی و تعمیر بردهای اینورتری لوازم خانگی
 • 15. آموزش عیب یابی و تعمیرات برد غذاسازها
 • 16. آموزش عیب یابی و تعمیرات برد مخلوط کن ها
 • 17. آموزش عیب یابی و تعمیرات برد آبمیوه گیریها
 • 18. آموزش عیب یابی و تعمیرات برد ماکروفرها و ماکروویوها
 • 19. آموزش تعمیر چرخ گوشت خانگی و صنعتی
 • 20. آموزش عیب یابی و تعمیرات برد جارو برقی
 • 21. آموزش عیب یابی و تعمیرات مکانیکی ماشین لباسشویی
 • 22. آموزش عیب یابی و تعمیرات مکانیکی ماشین ظرفشویی
 • 23. آموزش عیب یابی و تعمیرات مکانیکی ماکروفر و ماکروویوا
 • 24. آموزش عیب یابی و تعمیرات مکانیکی غذاسازها
 • 25. آموزش عیب یابی و تعمیرات مکانیکی آبمیوه گیری
 • 26. رفع اشکال

نظرات کارآموزان دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

تعرفه ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

تعرفه ثبت نام در دوره تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی
شهریه دوره عمومی با 30% تخفیف 1.800.000 تومان
شهریه دوره خصوصی 3.000.000 تومان
تعرفه ثبت نام در دوره تعمیرات برد الکترونیک لوازم خانگی
شهریه دوره عمومی با 30% تخفیف 1.500.000 تومان
شهریه دوره خصوصی 2.500.000 تومان

جهت ثبت نام فرم زیر را تکمیل کنید، یا با ما تماس بگیرید

   

  اطلاعات تماس آموزشگاه فنی پویان

  • تهران، میدان انقلاب، ابتدای آزادی، بعد از خ جمالزاده شمالی، بن بست اول، جنب بانک پاسارگاد، ،پلاک ۲
  • 02166566140

  • 09227538980

  • [email protected]

  آموزش تعمیرات لوازم خانگی

  آموزش تعمیرات لوازم خانگی

  یادگیری و آموزش تعمیرات لوازم خانگی می تواند بسیار برای کسانی که به تعمیرات لوازم خانگی علاقه دارند یا در منزل قصد صرفه جویی در هزینه تعمیرات لوازم خانگی دارند، بسیار حائز اهمیت می باشد. آموزش تعمیرات لوازم خانگی باید توسط افراد متخصص در این زمینه صورت بگیرد. لوازم خانگی، لوازم برقی هستند که در عملکرد آنها مانند پخت و پز و نگه داشتن غذا کمک می کنند. ما در این مقاله به طور مختصر به آموزش این موارد می پردازیم.

  بازبینی تاریخچه و علت پیدایش لوازم خانگی

  لوازم خانگی در بسیاری از قرنها وجود داشته است. لوازم خانگی برقی یا گازسوز یک نوآوری منحصر به فرد آمریکایی است که در قرن بیستم پدیدار شد. توسعه لوازم خانگی با ناپدید شدن کارگران خانگی تمام وقت که نیاز به آموزش داشتند و همچنین تمایل به کاهش فعالیت های زمان بر ایجاد شد. در اوایل دهه ۱۹۰۰، لوازم خانگی برقی و گازی شامل ماشین لباسشویی، آبگرمکن، یخچال، کتری و چرخ خیاطی بودند.

  آموزش تعمیرات لوازم خانگی برقی

  آموزش برطرف کردن خطا در لوازم خانگی

  هر یک از کدخطای لوازم خانگی به شما کمک می کنند تا بدانید که کدام قطعه از وسیله تان دچار مشکل شده است، شما می توانید به وسیله شناسایی این ارورها به همراه مطالعه دفترچه راهنما به حل مشکل لوازم خانگی برقی خود بپردازید.

  آموزش و معرفی انواع قطعات الکترونیکی لوازم خانگی

  شناخت قطعات الکترونیکی گزینه مناسبی برای کسانی است که به این نوع از کارها علاقه دارند و می توانند آن را آموزش ببینند. این افراد نیاز دارند در گام نخست شناخت درستی از لوازم خانگی الکترونیکی، نوع قطعات و کاربرد آن پیدا کنند.

  آموزش نقشه خوانی schematic diagram در لوازم خانگی

  نقشه schematic diagram برای آموزش و طراحی، ساخت و مدار و عیب یابی است. این آموزش باید شما را به یک خواننده شماتیک کاملاً با سواد تبدیل کند.

  آموزش تعمیر لوازم خانگی و نقشه خوانی

  آموزش عیب یابی در منبع تغذیه خطی لوازم خانگی

  منبع تغذیه ولتاژ AC ورودی منبع تغذیه توسط یکسوساز، یکسو شده و پس از عبور از فیلتر و صاف شدن، ولتاژ DC اولیه را ایجاد می کند. این ولتاژ در حدود ۳۰۰ ولت DC است. با عمل قطع و وصل ترانزیستور سوئیچ، ولتاژ DC اولیه به پالس های مربعی تبدیل می شود. سپس این پالس ها به سیم پیچ اولیه ترانسفورمر اعمال می شود.

  آموزش نقشه خوانی Wiring Diagram لوازم خانگی

  آموزش نقشه خوانی wiring diagram یا نمودار سیم کشی، ترسیم مدار الکتریکی از آنچه در آن کار می کنید است. هنگام استفاده از لوازم خانگی، با بروز نوسانات الکتریکی در لوازم خانگی برقی که مشغول کار هستید، لازم است این نمودارها را بخوانید.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مدار فرمان یخچال ها

  تعمیرات یخچال، احتیاج به داشتن آموزش اساسی، تجربه و شناخت تخصصی از این وسیله می باشد. برخی از عیب های مهم ک باید برای تعمیر مدار فرمان یخچال دانست به این شرح است: خاموش نشدن دستگاه، اتومات نکردن و …

  آموزش تعمیرات لوازم خانگی کوچک

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مکانیکی یخچال

  تعمیرات اجزای مکانیکی یخچال مانند کمپرسور نیاز به به دارا بودن تجربه و تخصص است و باید این کار را به تعمیرکاران سپرد، برای انجام این کار در خانه ابتدا باید مسیر گاز را در این وسیله بررسی کرد و سپس به تخلیه و جوشکاری آن پرداخت.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مدار فرمان ماشین لباسشویی و خشک کن

  کنترل نمودن و فرماندهی، مهمترین کار مدار این نوع ماشین هاست، این مدار منجر به انتخاب نوع کار، زمان استارت و زمان پایان و از این قبیل کارها می شود، در زمان خراب شدن این مدار فرمان باید بخش اصلی فیوز ها تعبیه شده در مدار را چک نمود.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مدار فرمان ماشین ظرفشوئی

  جهت تعمیرات مدار فرمان این نوع دستگاه، ابتدا باید میزان خرابی وارد شده به برد بررسی گردد سپس نوع خطا مشخص گردد و به تعمیر آن پرداخت.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مدار فرمان تلویزیون

  زمانی که مدار فرمان تلویزیون دچار ایراد شود، دستگاه به هیچ وجه روشن نمی شود و باید پاور آی سی، پاور فت، دیود اصلی و خازن ها چک و تعمیر شود.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مدار فرمان اینورتری لوازم خانگی

  اینورترهای جدید، نوع تازه ای تکنولوژی موتوری لوازم خانگی می باشد، که ویژگی بسیار مناسبی دارد و می تواند باعث کاهش هزینه برق شود. این مدار فرمان در صورت خرابی، باید ابتدا توسط متخصصان بررسی شود که قابلیت تعمیر دارد یا خیر. قیمت این نوع مدار فرمان بالا می باشد.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مدار فرمان غذاسازها

  اگر غذاساز روشن نمی شود و حرکتی از خودش نشان نمی دهد، باید مدار فرمان غذاساز تعمیر گردد. برای اینکار باید سیم خروجی و سپس مدار و فیوز مربوط به آن را چک نماییم. سپس  باید وضعیت اتصال سوییچ را بررسی و در صورت ایراد آن را تعمیر کرد.

  دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مدار مخلوط کن ها

  ایجاد ایراد جزئی در بخش مدار این دستگاه ها موجب هزینه بالا و تعمیر پر دردسر می شود، این نوع معایب در برد می تواند شرایط سختی را بر موتور تحمیل کند.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مدار آبمیوه گیریها

  ایجاد عیب در بخش برد این نوع دستگاه موجب آسیب دیدن سیستم موتوری و حتی سیستم خنک کننده دستگاه یا سیستم فرمان چرخش و خرد کردن این دستگاه می شود.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر برد ماکروفر ها و ماکروویوها

  زمانی که برد دستگاه مایکروویو منزل شما خراب شود، دلیل اصلی آن ایراد مگنترون دستگاه است، برای تعمیر و عیب یابی آن باید از ولت متر کمک گرفت تا ایراد آن بررسی شود.

  آموزش تعمیر چرخ گوشت خانگی و صنعتی

  بیشترین ایراداتی که به این نوع از دستگاه ها وارد می شود، از کار افتادن کوپلینگ است که موجب از خرابی و حرکت نکردن این کوپلینگ ها می شود و با باز کردن دستگاه می توان آن را به راحتی تعویض نمود. همه این موارد در دوره آموزش تعمیر لوازم خانگی بررسی و آموزش داده خواهد شد.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مدار جارو برقی

  یکی از مشکل ترین نوع تعمیر لوازم خانگی، عیب یابی از برد دستگاه جارو برقی می باشد که بسیار قطعه حساسی است و موجب روشن نشدن دستگاه و خراب شدن جریان دکمه دستگاه می شود، برای تعمیر آن ابتدا باید جریان ورودی مدار و ولوم کشویی را چک نمود.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مکانیکی ماشین لباسشویی

  ایرادات موجود در بخش مکانیکی دستگاه ماشین لباسشویی مانند خرابی بلبرینگ ها یا خرابی موتور بسیار پر دردسر خواهد بود. به عنوان مثال اگر بلبرینگ ها خراب شدند باید صدای خرابی آن را از طریق جدا کردن پولی از ماشین شنید و در نهایت آن را به حرکت درآورد تا علت ایراد آن از طریق شنیدن صدای آن برطرف شود.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مکانیکی ماشین ظرفشویی

  کمبود آب در ماشین ظرفشویی نیز می تواند موجب تمیز کردن ضعیف دستگاه شود. دلیل آن این است که اگر شناور در حالت بلند گیر کند، ماشین ظرفشویی با آب پر نمی شود و علت احتمالی دیگر صفحه قفل ورودی یا شیر ورودی معیوب است. برای تعیین اینکه آیا ماشین ظرفشویی شما به میزان کافی از آب پر می شود یا نه باید پس از بررسی کامل ای موارد، یک چرخه شستشو را آغاز کنید.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مکانیکی ماکروفر و ماکروویو

  آموزش عیب یابی دستگاه مایکروویو به دو قسمت عیب یابی مکانیکی و عیب یابی برد تقسیم می شود که برای آن ابتدا باید دستگاه را از پریز بکشید و شفت چرخش موتور کوپل آن را پس از باز کردن دستگاه جدا کنید و در نهایت به بررسی آن بپردازید.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مکانیکی غذاسازها

  برای عیب یابی از بخش مکانیکی دستگاه غذاساز باید بخش قطعات مربوط به خرد کردن را بررسی نمود که می توان از محل موتور و گیربکس به تعمیر آن پرداخت. برای تعمیرات باید شیار ها باز نمود و به بخش گیربکس آن رسید و قطعات مکانیکی داخلی دیگر هم می توان بررسی کرد تا ایرادی نداشته باشند.

  آموزش عیب‌یابی و تعمیر مکانیکی آبمیوه گیری ها

  اگر در دستگاه آبمیوه گیری، پس از کمی کار این دستگاه، موتور آن داغ می کند، باید سریعا آن را عیب یابی و تعمیر کرد، ابتدا باید مشخص شود که دلیل اصلی ایراد دستگاه از نوع برقی می باشد یا مربوط به قطعات مکانیکی، سپس باید قطعات مکانیکی و شرایط قطعات چرخشی، خرد کردنی این بخش را بررسی کرد، در صورت نداشتن ایراد در این بخش، می توان به بررسی بخش الکترونیکی دستگاه پرداخت، در این قسمت باید آرمیچر ها را چک کرد تا نسوخته باشند، سپس مدار اصلی و خازن ها و بخش های دیگر را باید بررسی نمود.

  سوالات متداول آموزش تعمیرات لوازم خانگی

   
  1در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات کدام لوازم خانگی آموزش داده می شود؟
  در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به شما نحوه تعمیرات یخچال ساید، تعمیرات یخچال معمولی، تعمیرات فریزر، تعمیرات ماشین لباسشویی، تعمیرات ماشین ظرفشویی، تعمیرات ماکروفر و ماکروویو، تعمیرات جارو برقی، تعمیرات غذاساز، تعمیرات آبمیوه گیری، تعمیرات چرخ گوشت و اتو به همراه آموزش تعمیرات تلویزیون LED و آب سرد کن آموزش داده خواهد شد.
  2آیا کسی که هیچ شناختی از تعمیرات لوازم خانگی ندارد هم می تواند در این دوره آموزشی شرکت کند؟
  بله . آموزش تعمیرات لوازم خانگی از مقدماتی ترین مطالب شروع می شود تا پیشرفته ترین مباحث تعمیرات لوازم خانگی ادامه می یابد.
  3آیا آموزشگاه به کارآموزان خود بعد از پایان دوره مدرک معتبر می دهد؟
  از آنجایی که آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی حرفه ای بوده بعد از پایان دوره به کارآموزان مدرک معتبر داده می شود.
  4آیا آموزشگاه برای کارآموزانی که از شهرستان ها شرکت میکنند خوابگاه درنظر گرفته است؟
  بله . تمامی کارآموزان که از راه دوره آمده و در کلاس ها شرکت می کنند به خوابگاه معرفی می شوند.

  مقالات و ویدئوهای آموزش تعمیرات لوازم خانگی

  ۱۴۰۰-۰۴-۲۸
  ارور لباسشویی سامسونگ

  ارور لباسشویی سامسونگ

  آیا شما هم به دنبال اطلاعات مربوط به ارور لباسشویی سامسونگ هستید؟ می دانید که برای رفع هر یک از خطا و […]
  ۱۴۰۰-۰۴-۱۵
  تست سالم بودن موتور یخچال

  تست سالم بودن موتور یخچال 🔥 [آموزش ویدیویی] 🔥

  تست موتور یخچال به چه صورت است؟ علت داغ شدن موتور یخچال چیست؟ تمام ما ممکن است که یک روز نیاز پیدا […]
  ۱۴۰۰-۰۴-۱۵
  علت صدای زیاد یخچال چیست

  علت صدای یخچال چیست 🔥

  علت صدای یخچال چیست؟ یخچال هایی که عملکرد صحیح دارند با سرو صدای زیاد کار نمی کنند اما کاملاٌ ساکت هم نیستند. […]
  ۱۴۰۰-۰۳-۰۵
  آشنایی با باز کردن و تعمیر میکروسوئیچ درب لباس شویی

  آشنایی با باز کردن و تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی

  میکروسوئیچ درب لباس شویی در واقع همان قفل درب دستگاه می باشد. این نوع قفل ویژه ی آن دسته از ماشین های […]
  ۱۴۰۰-۰۳-۰۵
  آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر یخ ساز یخچال

  آموزش عیب یابی و تعمیر قسمت های مکانیکی یخچال

  در این بخش آموزش نحوه عیب یابی و تعمیر قسمت های مکانیکی یخچال را تقدیم شما کنیم. تعمیر یک یخچال در اکثر […]
  ۱۴۰۰-۰۳-۰۵
  تعمیرات تلویزیون

  متداول ترین دلایل خرابی تلویزیون

  تاکنون برایتان پیش آمده است که برای خرابی تلویزیون خود از یک تعمیرکار کمک بخواهید و سپس معلوم شود که مشکل از […]
  guest
  2 دیدگاه
  بازخورد درون متنی
  مشاهده همه نظرات
  علی وکیلی
  علی وکیلی
  ۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۶:۵۸

  سلام
  میخواستم بدونم که آیا شما توی دوره تعویض قطعه آموزش میدین یا اینکه تعمیرات قطعات مختلف رو هم آموزش میدین؟

  آقای سیفی
  آقای سیفی
  ادمین
  پاسخ به  علی وکیلی
  ۱۴۰۰-۰۴-۲۰ ۱۷:۲۱

  سلام آقای وکیلی
  قطعات موجود در لوازم خانگی به دو بخش قطعات تعویضی و قطعات تعمیری تقسیم میشند. قطعاتی که قابلیت تعمیر دارند رو بطور کامل تعمیراتشون رو آموزش خواهید دید.
  بعضی از قطعات تعویضی هم با یسری تکنیک ها قابلیت تعمیر دارند. توی دوره این تکنیکها هم به شما آموزش داده میشه. از طرفی نحوه صحیح تعویض تمام قطعات هم به شما آموزش داده خواهد شد.