کاربرد ها و نمونه های مختلف کرکره های برقی مدرن – آموزشگاه فنی پویان

متوقف کردن نمایش پیام خطای خنک کننده ی CPU در کامپیوتر – آموزشگاه فنی پویان
مهر ۹, ۱۳۹۸
آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر یخ ساز یخچال
آموزش طریقه عیب یابی و تعمیر قسمت های مکانیکی یخچال
آبان ۶, ۱۳۹۸
نصب کرکره برقی

کاربرد ها و نمونه های مختلف کرکره های برقی مدرن

کرکره های برقی که به درب های کرکره ای سکشنال نیز معروف هستند انواعی از درب ها و پنجره ها هستند که از قطعات یا تکه های افقی زیادی که توسط لولا به هم متصل می شوند تشکیل شده اند.

این درها با بالا رفتن باز و با پایین آمدن بسته می شوند. درب های کرکره ای دارای موتور بسیار کارآمد هستند، به ویژه برای درها و پنجره های بسیار بزرگ.

این نوع درها همیشه به عنوان قابل اطمینان ترین بخش یک ساختمان در نظر گرفته می شوند و این به علت داشتن عملکرد آسان، دوام زیاد،محافظت و ایمنی آن هاست.

علاوه بر ایمن بودن و دیگر ویژگی هایی که برای این درها گفته شد، آن ها می توانند بدون این که از زیبایی ظاهری ساختمان بکاهند به صورت بهینه حریم شخصی مورد نیاز فراهم کنند.

درهای کرکره ای مدرن نسبت به درهای سنتی و حتی نمونه های کرکره ای سابق عملکرد بهتری دارند. این به خاطر داشتن طراحی خلاقانه، دسترسی پذیری، و قدرت مواد سازنده ی آن هاست که نسبت به نمونه های قدیمی بسیار بهتر هستند.

درهای کرکره ای پیشرفته معمولاً از استیل یا آلومینیوم ساخته می شوند که باعث می شود آن ها در عین داشتن وزنی سبک بسیار محکم و مقاوم باشند.

بعضی از ویژگی های مهم و اصلی درهای کرکره ای عبارتند از :

  • داشتن طرحی محکم و براق
  • داشتن وزنی سبک که می تواند بدون وارد کردن فشار زیاد به چهارچوب بر روی آن نصب شود.
  • کنترل شوندگی آسان
  • دوام بالا
  • حرکت روان
  • قابلیت نصب بر روی هر مکانی از قبیل در، پنجره و غیره.
  • سایز های مختلفی از آن ها در دسترس است.
  • داشتن امنیت بالا

کاربرد کرکره های برقی

کرکره های برقی برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و استفاده از آن ها آسان است. آن ها برای درب گاراژها، آشپزخانه ها، زندان ها، انبارها، مدارس و دیگر مکان ها استفاده می شوند.

داشتن فواید امنیتی این کرکره ها باعث شده است که دولت های محلی نیز این نوع کرکره ها را تهیه کنند. آن ها نه تنها برای اهداف تجاری بلکه بیشتر برای اهداف امنیتی مورد استفاده قرار می گیرند.

از کرکره های برقی در مکان هایی که به شدت در معرض تغییر شرایط جوی قرار دارند استفاده می شود چرا که این نوع درها و پنجره ها به شدت در برابر صدمات ناشی از تگرگ مقاوم هستند.

کرکره های روکار و توکار

           نصب کرکره برقی 

در کرکره برقی های روکار باکس بالای کرکره در نمای بیرونی خانه نصب می شود، در حالی که در کرکره برقی های توکار باکس کرکره در داخل خانه نصب می شود و از بیرون دیده نمی شود.

کرکره های یکپارچه

                            

این نوع از درب های کرکره ای به گونه ای هستند که درب و کرکره هردو یک بخش واحد را تشکیل می دهند و جدا از هم نیستند.

کرکره های برقی در داخل غلتک خود یک موتور لوله ای شکل دارند که این موتور به روش های مختلفی عمل می کند از جمله با استفاده از کلیدهای مخصوص و یا ریموت کنترل. از دیگر انواع این کرکره ها می توان به انواع زیر اشاره کرد :

کرکره های گریل

این نوع کرکره ها از قطعات گرد استیل ساخته شده اند و برای نصب در مکان های دارای ویترین بهترین انتخاب ممکن هستند.

این نوع درب ها هم برای تأمین مقاصد امنیتی و هم تهویه ی هوای محیط مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل داشتن موتور، بدون نیاز به تلاش به راحتی باز و بسته می شوند.

کرکره های مشبک

                                   

این نوع کرکره ها از صفحه های فلزی گالوانیزه مشبک و به هم پیوسته ساخته شده است که با قفل های فلزی یا پلاستیکی به همدیگر متصل شده اند.

این نوع درب ها ترکیبی از کرکره های سکشنال و رول گیتر (گریل) هستند که علاوه بر ظاهری خوشایند امنیت و قدرت محافظت بالاتری نیز دارند. این کرکره ها می توانند پاسخگوی اهداف امنیتی و زیبایی ظاهری باشند.

 

دوره آموزش نصب کرکره برقی در آموزشگاه فنی پویان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *