آموزش تعمیر ماشین های اداری

آموزش تعمیر ماشین های اداری بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

آموزش تعمیرات ماشین های اداری تماما بصورت عملی بوده و مخصوص ورود کارآموزان به بازار کار است.

تمام آموزشهای تعمیر ماشین های اداری توسط اساتید برتر کشور انجام می‌شود.

در طی دوره تماما با تجهیزات روز و مدرن بازار کار آموزش خواهد دید.

پشتیبانی کارآموزان حتی پس از اتمام دوره

سرفصل های دوره آموزش تعمیر ماشین های اداری

 • 1. آموزش تعمیرات انواع پرینترهای جوهر افشان و نحوه کار آنها
 • 2. آموزش تعمیرات انواع مختلف پرینترهای سوزنی و چابگرهای بانکی و طریقه رفع ایراد آنها
 • 3. آموزش تعمیرات انواع پرینترهای لیزری و نحوه عملکرد آنها
 • 4. آموزش تعمیرات انواع پرینترهای چندکاره به همراه طریقه عیب یابی و رفع ایراد آنها
 • 5. آموزش تعمیرات انواع اسکنر (Scanner)
 • 6. آموزش تعمیرات انواع فکس (Fax machine)
 • 7. نصب انواع پرینترهای جوهرافشان، لیزری و سوزنی
 • 8. نصب انواع ماشین های اداری چندکاره
 • 9. آشنایی با انواع قطعات و نحوه کار فیوزینگ در چاپگرهای لیزری
 • 10. آشنایی با انواع موتورهای الکتریکی از جمله استپ موتور و سروو موتور و نحوه عملکرد آنها
 • 11. نحوه عیب یابی و شناسایی کدهای خطای انواع پرینتر و دستگاه های چندکاره
 • 12. نحوه باز و بسته کردن تخصصی انواع ماشین های اداری تک کاره و چندکاره
 • 13. شناسایی انواع کارتریج های جوهری و لیزری و کد فنی آنها
 • 14. رفع ایراد و شارژ کارتریج و آشنایی با قطعات آنها
 • 15. آموزش تعمیرات انواع دستگاه های فکس اداری و بایگانی
 • 16. آموزش تعمیرات دستگاه های فکس فید دار (کشنده کاغذ)
 • 17. آموزش تعمیرات فکس های رومیزی در برندهای مختلف
 • 18. آموزش تعمیرات دستگاه های فتوکپی فینیشر دار و پرسرعت
 • 19. آموزش تعمیرات انواع فتوکپی های آنالوگ و دیجیتال
 • 20. آموزش تعمیرات فینیشر کاغذ، منگنه و ...
 • 21. آموزش تعمیرات انواع دستگاه های فتوکپی از جمله شارپ، آفیشیو، مینولتا و ...
 • 22. عیب یابی و تعمیر انواع قطعات الکترونیکی ماشین های اداری
 • 23. آموزش تعمیرات انواع کشنده های کاغذی از جمله سینی بغل، سینی دستی، کاست و فیدر
 • 24. عیب یابی و تعمیر انواع دستگاه کپی با توجه به نحوه و خروجی چاپ آنها
 • 25. نحوه اتصال و راه اندازی ماشین های اداری به انواع سیستم ها
 • 26. ارائه منبع کامل کدهای دستگاه های کپی مینولتا، شارپ و آفیشیو

هزینه ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری

 

هزینه ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری
شهریه دوره عمومی با 30% تخفیف6.500.000 تومان
شهریه دوره خصوصی10.000.000 تومان

جهت ثبت نام فرم زیر را تکمیل کنید، یا با ما تماس بگیرید

  جواب را با کیبورد انگلیسی وارد کنید

  ویژگی های منحصر به فرد آموزشگاه فنی پویان

   آموزش تعمیرات ماشین های اداری

  همه اداره ها با ماشین های اداری سروکله میزنند و کمتر اداره ای است که کار آن با خرابی ماشین های اداری همچون پرینتر، اسکنر، فکس و … عقب نیفتاده باشد. پس شغل تعمیرات ماشین های اداری همیشه بازارکار خود را خواهد داشت و شما می توانید با آموزش تعمیر ماشین های اداری برای خود کسب درآمد داشته باشید.

   

  پیشنهاد ما  : آموزش سیم پیچی

   

  برای یادگیری این شغل پردرآمد؛ شما می توانید از اموزش های تخصصی تعمیر ماشین های اداری استفاده کرده و در پایان با دریافت مدرک معتبر برای مهاجرت یا جواز کسب و کار اقدام نمایید.

  • آموزش تعمیرات پرینتر
  • آموزش تعمیرات دستگاه کپی
  • آموزش تعمیرات اسکنر
  • آموزش تعمیرات دستگاه فکس

   

   

  تعمیر انواع برند ماشین های اداری

  با گذراندن دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری نزد اساتیدی که در بازار مشغول بکار هستند و بصورت عملی و کاربردی آموزش می دهند؛ می توانید اقدام به تعمیر انواع برند ماشین های اداری کرده و به راحتی کسب درآمد کنید.

  آموزش تعمیرات ماشین های اداری؛ با توجه به آن که امروزه انجام انواع کارهای اداری رایج شده، پس بسیار ضروری و واجب است که از پس تعمیرات ماشین های اداری مثل انواع دستگاه های فتوکپی، دستگاه فکس، ریسوگراف،دستگاه پول شمار، اسکنر و… بربیاییم. در این مقاله نیز قصد داریم تا در رابطه با نحوه تعمیرات ماشین های اداری مثل پرینترها، اسکنرها و دستگاه های فکس اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

  آموزش تعمیرات ماشین های اداری؛ مشکلات رایج پرینترها و دستگاه های کپی

  پرینترها و دستگاه های کپی یکی از وسایل پر کاربرد در انواع ادارات است و این بدان معناست که قطعات به طور مداوم در برابر یکدیگر حرکت می کنند؛ همچنین بر اثر استفاده زیاد از انواع دستگاه پرینتر برخی از قطعات دستگاه دچار مشکل می شود و ممکن است که به عنوان مثال بر اثر فرسودگی ناشی از استفاده زیاد از دستگاه های فتوکپی ممکن است کاغذ در میان دستگاه گیر کند و…

  در واقع، بخشی از تعمیر و نگه داری منظم تجهیزات اداری برای پرینترها و دسگاه های کپی شامل تعویض قطعاتی است که احتمالا فرسوده شده اند. این نوع ضروری تعمیر و نگه داری دستگاه های اداری همچنین شامل آزمایش موتورها، به روز رسانی نرم افزارها و سیستم افزار و نصب درایوها بر روی کامپیوترهایی است که باید به چاپگر و دستگاه کپی متصل شوند.

   

  تعمیر انواع برند ماشین های اداری

   

  آموزش تعمیرات ماشین های اداری؛ مشکلات رایج پرینترهای اداری و نحوه تعمیرات آن

  در این بخش از مقاله برخی از مشکلات رایجی را که ممکن است برای انواع پرینترها و دستگاه های فتوکپی در ادارات پیش بیاید و همچنین نحوه تعمیرات ماشین های اداری مثل پرینترهای اداری و مشکلات رایجی که بر ای آن ها پیش می آید را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر و رفع آن

  یکی از مشکلات رایج در بخش آموزش تعمیرات ماشین های اداری مانند پرینترها است؛ مشکل گیر کردن کاغذ در پرینترها ممکن است بر اثر عواملی مثل استفاده زیاد از دستگاه و فرسودگی ناشی از آن باشد و یا این که با نحوه استفاده از دستگاه های پرینتر آشنا نباشیم.

  یکی از راهکارهای رفع این مشکل، آن است که احتمالا ممکن است از کاغذ مرغوب و استاندارد برای دستگاه های پرینتر خود استفاده نکرده باشید؛ پس کاغذی را که در دستگاه گیر کرده بیرون کشیده و سپس از یک کاغذ استاندارد برای انجام کار خود استفاده نمایید.

  اما اگر با انجام دادن کار بالا برای رفع مشکل یر کردن کاغذ در پرینتر، باز هم مشکلتان برطرف نشد، احتمالا بخشی از دستگاه پرینتر شما بر اثر استفاده طولانی مدت دچار فرسودگی شده که در این صورت حتما نیاز است که برای تعویض قطعه فرسوده اقدام نمایید و در صورتی که آموزش های لازم در زمینه تعمیرات ماشین های اداری را ندیده اید به شما توصیه می کنم که انجام این کار را حتما به یک سرویس کار ماهر بسپارید.

  بروز خطای 50/4

  این مشکل برای پرینترهای نسل جدید رخ می دهد که نشان دهنده بروز مشکل در قسمت برق ورودی است؛ یکی از علل بروز این ایراد فنی در دستگاه های اداری مثل پرینترها این است که شما احتمالا دستگاه خود را به برق اضطراری متصل کرده اید.

  در بخش آموزش تعمیرات ماشین های اداری به شما توصیه می کنم که هرگز چنین کاری را انجام ندهید؛ زیرا خود دستگاه پرینتر در حین انجام عمل پرینت، برق زیادی مصرف می کند و اتصال دستگاه به برق اضطراری همان طور که گفتم می تواند منجر به بروز مشکل در قسمت برق ورودی شود که بروز خطای 50/4 نشانه آن است.

  برای رفع این مشکل می توانید دستگاه پرینتر خود را از برق اضطراری کشیده و آن را به پریز برق های معمولی متصل نمایید؛ اما در صورتی که با انجام این کار مشکل دستگاه پرینتر شما مرتفع نشد، حتما در اسرع وقت آن را به یک متخصص نشان دهید.

  پاک شدن مطالب چاپ شده بر روی کاغذ

  یکی از دلایل بروز مشکل پاک شدن مطالب چاپ شده بر روی کاغذ، به علت خرابی فیوز دستگاه است که باید آن را تعویض و یا در صورت امکان تعمیر نماییم.

  همچنین علت بروز دیگر این مشکل در بخش تعمیرات دستگاه های اداری مثل پرینتر، استفاده از تونر غیر استاندارد و نامرغوب در داخل کارتریج دستگاه است که در اسرع وقت باید به تعویض آن اقدام نمود.

   

  آموزش تعمیرات ماشین های اداری؛ مشکلات رایج دستگاه های اسکنر

   

  چاپ سایه دار و یا چاپ به صورت تکراری

  یکی دیگر از مشکلات رایجی که می تواند برای انواع پرینترهای اداری نظیر پرینتر های رنگی، پرینترهای لیزری و… رخ دهد، چاپ سایه دار مطالب و یا چاپ به صورت تکراری مطالب توسط پرینتر است.

  یکی از دلایل بروز چنین مشکلی برای پرینترها و دستگاه های فتوکپی می تواند مرتبط با قسمت پاور و یا های ولتاژ (High Voltage) باشد که پاور دستگاه، عملکرد صحیحی از خود نشان نمی دهد؛ همچنین دلیل دیگر بروز این مشکل، استفاده از کاتریج های نامرغوب می باشد و یا به دلیل عدم کارکرد مناسب فیوز و خراب شدن یکی از قطعات دستگاه پرینتر است.

  برای رفع مشکل ذکر شده به منظور انجام تعمیرات ماشین های اداری خود، به شما توصیه می کنم که از کاغذهای مرغوب استفاده نمایید؛ اما در صورتی که مشکل دستگاه مرتفع نشد، احتمالا کاتریج مورد استفاده برای دستگاه نامرغوب است و یا همان طور که گفتیم، مشکل از فیوز و خرابی قطعه پرینتر می باشد که در این صورت باید اقدام به تعویض کاتریج، رفع مشکل فیوز و یا عوض کردن قطعه فرسوده شده پرداخت تا ایراد پیش آمده برطرف شود.

  آموزش تعمیرات ماشین های اداری؛ مشکلات رایج دستگاه های اسکنر

  در بخش قبلی مقاله، مشکلات رایج پرینترها و راهکارهای رفع آن را مورد بررسی قرار دادیم؛ در این بخش از مقاله مشکلات رایج دستگاه اسکنر و راهکارهای رفع آن را به شما آموزش خواهیم داد.

  اسکن نگرفتن دستگاه

  یکی از مشکلات رایجی که ممکن است برای دستگاه های اسکنر پیش بیاید، اسکن نگرفتن دستگاه است که دلیل این امر، بیشتر به دلیل استفاده از کابل های USB غیر استاندارد می تواند رخ دهد.

  در صورتی که با تعویض کابل USB مشکل برطرف نشد، احتمالا مشکل می تواند در قسمت لامپ و یا لنز اسکنر باشد که برای رفع آن و در صورتی که آموزش های لازم در زمینه تعمیرات پرینتر را ندیده اید، لازم است که کار را به دست یک متخصص با تجربه و آموزش دیده در زمینه تعمیرات ماشین های اداری بسپارید.

  روشن نشدن چراغ استارت در دستگاه اسکنر

  یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه ای اسکنر، روشن نشدن چراغ استارت در دستگاه اسکنر است که در این حالت و برای رفع این مشکل باید از متصل بودن دستگاه به جریان برق متناوب اطمینان حاصل نمایید و سپس بعد از آن به بررسی اتصالات بپردازید و در صورت مشاهده پارگی و خرابی، اتصالات را تعویض و یا تعمیر نمایید. در صورت عدم حل ایراد فنی روشن نشدن چراغ استارت در دستگاه اسکنر می توانید از یک متخصص با تجربه در زمینه تعمیرات ماشین های اداری کمک بخواهید.

  سر و صدای زیاد اسکنر در هنگام انجام کار

  یکی دیگر از مشکلات رایجی که می تواند برای دستگاه های اسکنر اداری رخ دهد، سر و صدای زیاد دستگاه اسکنر در هنگام انجام کار است که صدای آن بسیار آزاردهنده و گوش خراش است و علت آن می تواند آزاد نشدن قفل دستگاه و یا قرار گرفتن دستگاه اسکنر در سطح ناهموار باشد که برای رفع این مشکل باید دستگاه را در سطح هموار قرار داده و قفل دستگاه را به درستی تنظیم نمایید.

   

  آموزش تعمیرات ماشین های اداری؛ مشکلات رایج دستگاه های فکس

   

  آموزش تعمیرات ماشین های اداری؛ مشکلات رایج دستگاه های فکس

  در قسمت قبلی مقاله مشکلات رایج دستگاه های اسکنر را برسی کرده و برای رفع آن ها راهکار ارائه دادیم. در این بخش از مقاله به بررسی مشکلات رایج دستگاه فکس های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری مثل دستگاه فکس خواهیم پرداخت.

  عدم کشیده شدن کاغذ

  یکی از مشکلات رایج دستگاه های فکس، عدم کشیده شدن کاغذ است؛ در این صورت احتمال دارد که غلتک دستگاه فکس شما کثیف شده باشد ؛ برای رفع این مشکل و تعمیرات ماشین های اداری خود مثل دستگاه فکس شما می توانید غلتک دستگاه خود را با استفاده از  WD-40 پاک نمایید.

  عدم روشن شدن دستگاه فکس

  ممکن است دستگاه فکس شما روشن نشود که بروز این مشکل می تواند به علت بروز ایرادات و اشکالاتی در بخش کابل و پریز برق باشد.

  برای رفع مشکل عدم روشن شدن دستگاه، یکبار دستگاه را از برق کشیده و سپس وصل نمایید و همچنین در حین انجام این کار از سالم بودن کابل های مورد استفاده مطمئن شوید و در صورتی که مشکل رخ داده در دستگاه اسکنر برطرف نشد، اطمینان حاصل نمایید که دکمه دستگاه به درستی کار می کند.

  عدم ذخیره شدن فکس در دستگاه

  یکی دیگر از مشکلات رایج فکس ها، عدم ذخیره شدن فکس در دستگاه است که علت اصلی آن پر بودن حافظه دستگاه می باشد و برای رفع این مشکل، تنها کافی است که اطلاعات غیر ضروری را از دستگاه فکس خود پاک نمایید.

  عدم شماره گیری شماره های ذخیره در دستگاه فکس

  در بخش آموزش تعمیرات ماشین های اداری، یکی دیگر از مشکلات رایج دستگاه های فکس، عدم شماره گیری شماره های ذخیره در دستگاه است که برای رفع این مشکل لازم است تا مجددا شمار های ذخیره شده در حافظه فکس را بررسی و از درست بودن آن ها اطمینان حاصل نمایید.


  مقالات و ویدئوهای آموزش تعمیرات ماشین های اداری