نحوه ی نصب درب های اتوماتیک ریلی – کلاس های نصب درب اتوماتیک – آموزشگاه فنی پویان
۱۳۹۸-۰۶-۲۷
لپ تاپ
چگونه صفحه کلیدی که کار نمی کند را تعمیر کنیم؟ – تعمیرات لپ تاپ – آموزشگاه فنی پویان
۱۳۹۸-۰۶-۲۷

متداول ترین مشکلات گوشی iPhone 8 – تعمیرات موبایل – آموزشگاه فنی پویان

تعمیرات گوشی iphone 8

متداول ترین مشکلات گوشی iPhone 8

                      تعمیرات گوشی iphone 8  

گوشی های هوشمند دستگاه های پیچیده ای هستند که طراحی شده اند تا زندگی را برای ما آسان تر کنند اما گاهی اوقات به جای آن موجب احساس نارضایتی و ناامیدی می شوند.

گوشی ها iPhone 8  , iPhone 8 plus گوشی های حیرت انگیزی هستند اما عالی و کامل نیستند. با وجود این که معمولاً گوشی های اپل خوش ساخت هستند و بدون مشکل هستند اما هر چند وقت یک بار مشکلاتی هم پیش می آید.

در این مطلب تعدادی از مشکلات قابل توجه iPhone 8 و iPhone 8 plus، به علاوه ی راه حل هایی برای مواجه شدن با آن ها آمده است.

 

فیس تایم روی گوشی کار نمی کند

برنامه ی فیس تایم امکان تماس تصویری و دیدن چهره ی شخص تماس گیرنده را حتی قبل از پاسخگویی به تماس فراهم می کند. پس از این که مشخص شد در این برنامه باگ وجود دارد شرکت اپل به طور موقت قابلیت فیس تایم را حذف کرده است.

دائماً اتصال با Wi-Fi قطع می شود

این یک مشکل کلی است که بسیاری از گوشی ها با آن مواجه می شوند اما در گروه پشتیبانی اپل گلایه هایی درباره ی وجود این مشکل درiPhone 8 plus دیده شده است. اگر متوجه شدید که دائماً اتصال شما با Wi-Fi قطع می شود چند دلیل برای آن وجود دارد.

راه حل ها

 • گوشی و روتر خود را خاموش و روشن کنید و سپس دوباره سعی کنید به شبکه متصل شوید.
 • اگر هنوز نمی توانید به Wi-Fi وصل شوید وارد تنظیمات شوید، گزینه ی General، Reset، و پس از آن Reset Network Setting را انتخاب کنید. این کار باعث می شود شبکه های Wi-Fi و پسوردها به همراه تنظیمات VPN و APN گوشی مجدداً تنظیم شوند.
 • با رفتن به قسمت Settings>General>Software Update مطمئن شوید که از به روز ترین ورژن نرم افزار موبایل استفاده می کنید.
 • بررسی کنید که آیا برای روتر شما امکان به روز رسانی نرم افزاری وجود دارد یا خیر.

 

گوشی به LTE وصل نمی شود

تعدادی از افراد در اتصال به LTE با مشکل مواجه می شوند و به جای آن دائماً تحت شبکه ی ۳G هستند. خوشبختانه برای حل این مشکل راه های ساده ای وجود دارند.

راه حل ها

 • حالت هواپیما را یک بار روشن و سپس خاموش کنید.
 • وارد Setting > General > About شوید و ببینید که آیا برای سیستم عامل آپدیتی وجود دارد.
 • گوشی خود را یک بار خاموش و روشن کنید.
 • تنظیمات APN و VPN گوش خود را دوباره انجام دهید.

برای این کار باید وارد Setting > General > Reset > Reset network setting شوید.

 • گوشی خود را خاموش کرده و سیم کارت را دربیاورید، سپس دوباره آن را جاگذاری کرده و گوشی را روشن کنید.

 

Restart ناگهانی، ثابت ماندن صفحه، یا روشن نشدن گوشی

اگر از وجود هر یک از این مشکلات رنج می برید احتمالاً در برد منطقی iPhone 8 شما مشکلی به وجود آمده است.

شرکت اپل متوجه شده است که درصد کمی از گوشی های iPhone 8 که بین سپتامبر ۲۰۱۷ و مارس ۲۰۱۸ در استرالیا، چین، هنگ کنگ، هند، ژاپن، ماکو، نیوزلند و آمریکا فروخته شده اند دارای نقص تولیدی بوده اند.

راه حل ها
 • اگر دارای شماره سریال واجدین شرایط هستید وارد وبسایت اپل شوید، در این صورت شرکت اپل گوشی شما را به صورت رایگان تعمیر خواهد کرد.

 

خالی شدن سریع باتری

بر اساس شکایاتی که به پشتیبانی اپل شده است بعضی از افراد بدون این که به مدت طولانی از گوشی خود استفاده کنند شارژ باتری شان مصرف شده و تمام می شود.

طبق بررسی ها معلوم شده است کسانی که از بازی های AR استفاده می کنند شارژ باتری شان به سرعت تمام می شود، اما در کل طول عمر باتری خوب است. اگر شما هم با همین مشکل مواجهید در ادامه راه حل هایی برای شما ذکر شده است.

راه حل ها
 • بهتر است که گزینه ی بازگشت به تنظیمات کارخانه را امتحان کنید. ابتدا از اطلاعات مورد نیاز خود بکاپ تهیه کنید، اما پس از پاک کردن حافظه ی iPhone آن را از اول تنظیم کنید و دوباره همه ی اطلاعات را بازگردانی نکنید و ببینید که آیا مشکل باتری برطرف می شود یا نه.

اگر دیگر مشکلی وجود نداشته باشد به احتمال زیاد در تنظیمات قبلی گوشی خود بازی یا برنامه ای داشته اید که میزان زیادی از انرژی باتری را مصرف می کرده است.

 • اگر پس از بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه و بدون این که دوباره اطلاعات خود را به گوشی بازگردانید با مشکل خالی شدن باتری مواجه هستید احتمال دارد که یک مشکل سخت افزاری وجود داشته باشد و باید برای بررسی بیشتر گوشی خود را به یک مرکز تعمیرات اپل بسپارید.

ورم کردن باتری

گزارشاتی مبنی بر این که باتری بعضی از گوشی های iPhone 8 ورم کرده و باعث جدا شدن صفحه نمایش از بدنه ی گوشی می شود به گوش رسیده است. مشخص نیست که این مشکل تا چه اندازه گسترده است اما آن چه مشخص شده است این است که این مشکل به ندرت پیش می آید.

راه حل
 • شرکت اپل درحال بررسی این مشکل است، اما اگر شما درگیر این مشکل شده اید باید با پشتیبانی اپل تماس گرفته و گوشی خود را تحویل داده و یک گوشی جایگزین تحویل بگیرید (این خدمات در ایران وجود ندارد).\

دوره آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه فنی پویان

دیدگاه ها بسته شده است