آموزش تعمیر فکس

آموزش تعمیر فکس بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

آموزش تعمیر فکس تماما بصورت عملی بوده و مخصوص ورود کارآموزان به بازار کار است.

تمام آموزشهای تعمیر فکس توسط اساتید برتر کشور انجام می‌شود.

در طی دوره تماما با تجهیزات روز و مدرن بازار کار آموزش خواهد دید.

پشتیبانی کارآموزان حتی پس از اتمام دوره

سرفصل های دوره آموزش تعمیر دستگاه فکس

 • 1. آموزش طریقه کار با دستگاه فکس
 • 2.معرفی انواع برند های دستگاه فکس و نحوه کارکرد آنها
 • 3. شناخت قطعات تشکیل دهنده دستگاه فکس
 • 4. آموزش طریقه دریافت و ارسال با فکس
 • 5.آموزش جدا کردن برد الکترونیک از روی دستگاه فکس (Scanner)
 • 6. آموزش نحوه تعویض برد الکترونیک دستگاه های فکس
 • 7. آموزش تنظیمات مربوط به دستگاه فکس
 • 8. آموزش طریقه باز کردن و بستن دستگاه فکس در زمان تعمیر
 • 9. آموزش نحوه صحیح تمیز کردن هد فکس
 • 10. معرفی قطعات فیوزینگ دستگاه فکس و آموزش نحوه تعویض آنها
 • 11. آموزش نحوه تعویض قطعات کارتریج دردستگاه فکس و و معرفی قطعات آن
 • 12. آموزش طریقه تعمیر و تعویض قطعات کاست در دستگاه فکس
 • 13. آموزش نحوه صحیح تمیز کردن و تعویض قطعات کاغذکش در دستگاه فکس
 • 14. آموزش نحوه تعمیر یا تعویض قطعات درایو دستگاه فکس
 • 15. آموزش تعمیر و تعویض موتور اصلی دستگاه (main motor drive)
 • 16. آموزش تعمیر و تعویض قطعات تغذیه کننده اتوماتیک کاغذ دردستگاه فکس
 • 17. آموزش کدهای خطا و طریقه رفع آن ها در دستگاه فاکس
 • 18. آموزش صفر تا صد سرویس دوره ای دستگاه فکس

هزینه ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات دستگاه فکس

 
هزینه ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات دستگاه فکس
شهریه دوره عمومی با 30% تخفیف2.000.000 تومان
شهریه دوره خصوصی5.000.000 تومان

جهت ثبت نام فرم زیر را تکمیل کنید، یا با ما تماس بگیرید

  جواب را با کیبورد انگلیسی وارد کنید

  ویژگی های منحصر به فرد آموزشگاه فنی پویان

  سوالات متداول دوره تعمیرات دستگاه فکس

  دوره آموزشی تعمیرات دستگاه فکس به صورت عملی برگزار می شود یا تئوری؟

  آموزش در این دوره به صورت عملی است .

  مدت آموزش چقدر است وکلاسها در چه روزهایی برگزار می شود؟

  مدت آموزش 15 ساعت است وکلاسها در طی هفته(شنبه تا چهارشنبه)برگزار می شوند.

  آیا پشتیبانی بعد از پایان دوره انجام می شود؟

  بله ، پس از ورود به بازار کار هرجا به هر مشکلی برخورد کردید ، با مدرس دوره در ارتباط هستید و مشکل شما را برطرف خواهند کرد.

  آیا بعد از پایان دوره مدرک معتبر صادر می شود؟

  بله ، پس از دوره مدرک بین المللی و قابل ترجمه از سازمان فنی و حرفه ای دریافت خواهید کرد

  آموزش تعمیرات فکس

  همه اداره ها با ماشین های اداری سروکله میزنند و کمتر اداره ای است که کار آن با خرابی ماشین های اداری همچون پرینتر، اسکنر، فکس و ... عقب نیفتاده باشد. پس شغل تعمیرات ماشین های اداری همیشه بازارکار خود را خواهد داشت و شما می توانید با آموزش تعمیرات ماشین های اداری برای خود کسب درآمد داشته باشید.

  برای یادگیری این شغل پردرآمد؛ شما می توانید از اموزش های تخصصی تعمیرات ماشین های اداری استفاده کرده و در پایان با دریافت مدرک معتبر برای مهاجرت یا جواز کسب و کار اقدام نمایید.

  • آموزش تعمیرات پرینتر
  • آموزش تعمیرات دستگاه کپی
  • آموزش تعمیرات اسکنر
  • آموزش تعمیرات دستگاه فکس

  تعمیر انواع برند فکس

  با گذراندن دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری نزد اساتیدی که در بازار مشغول بکار هستند و بصورت عملی و کاربردی آموزش می دهند؛ می توانید اقدام به تعمیر انواع برند ماشین های اداری کرده و به راحتی کسب درآمد کنید.

   دستگاه فکس دارای یک قسمت مکانیکی و یک قطعه الکترونیکی است که هر دو در آموزشگاه فنی پویان آموزش داده می‌شوند. البته در هنگام ثبت‌نام دوره آموزشی نحوه تعمیر دستگاه فکس به شما آموزش داده می‌شود. در صورتی که دوره آموزشی تعمیر پرینتر را از قبل گذرانده باشید، اثر بخشی و کسب مهارت شما با گذراندن دوره آموزشی تعمیرات فکس دو چندان خواهد شد.

  مدت‌ زمان این دوره ۱۵ ساعت آموزش تئوری و عملی می‌باشد که بیش از ۸۰ درصد از این زمان به‌ صورت کاملاً عملی خواهد بود.

  دوره آموزش تعمیرات فکس از مبحث صفر و پایه شروع شده و در قالب آموزش تئوری و عملی زیر نظر اساتید مجرب و خوش‌نام آموزشگاه فنی پویان به پیشرفته‌ترین مباحث می‌رسد.

  دستگاه فکس را می‌توان یکی از وسایل ارتباطی پرکاربرد دانست که در مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و در صورت خرابی نیاز به تخصص تعمیرکار دستگاه فکس می‌باشد. با توجه به اینکه این شغل می‌تواند به شغلی پردرآمد برای افراد تبدیل شود، افراد زیادی حاضر به شرکت در دوره آموزشی تعمیرات فکس هستند. به خاطر داشته باشید که تعمیر هر وسیله باید به فردی سپرده شود که از تخصص و مهارت کافی در آن زمینه برخوردار باشد، زیرا کوچکترین غفلت و کم مهارتی باعث می‌شود که دستگاه با مشکلات بیشتری مواجه شود و آسیب‌های مالی جبران ناپذیری را بر جای بگذارد.

  آموزشگاه فنی پویان با برگزاری دوره‌های آموزش تعمیرات فکس سعی در معرفی افراد متخصص در زمینه تعمیر فکس و سایر دستگاه‌ها به بازار دارد و پس از اتمام دوره به صورت نامحدود از آن‌ها پشتیبانی می‌کند. آموزش تعمیرات فکس در این آموزشگاه به صورت کارگاهی عملی انجام می‌شود و امکان شرکت در کلاس‌های مجازی نیز وجود دارد. از آن جایی که برای کسب مهارت بیشتر لازم است که آموخته‌های کارآموز به شکلی عملی پیاده‌سازی شود، توصیه می‌کنیم که این دوره را در آموزشگاه‌هایی بگذرانید که به صورت حضوری آن را برگزار می‌کنند.

   

  اگر در تعمیرات فکس تخصص ندارید

  عدم تخصص در تعمیرات فکس چه عواقبی را به دنبال دارد: با توجه به اینکه امروزه این دستگاه‌ها گران هستند، اگر تعمیرات آن‌ها توسط افراد غیر متخصص انجام شود، می‌تواند خسارت زیادی به تعمیرکار و مشتری وارد کند. به همین دلیل در آموزشگاه فنی پویان اصول و مبانی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در شروع کار بتوانید بدون هیچ مشکلی کسب درآمد کنید.

   

   

  اگر در تعمیرات فکس تخصص ندارید

   

  برای انتخاب آموزشگاه تعمیرات فکس چه نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد؟

  همانطور که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد، هدف از برگزاری دوره آموزش تعمیرات فکس این است که کارآموزان در زمینه تعمیرات دستگاه فکس توانایی و مهارت کافی را به دست آورند.

  اگر شما هم می‌خواهید در دوره آموزشی تعمیرات فکس شرکت کنید لازم است که ابتدا به دنبال یک مؤسسه خوب و حرفه‌ای باشید. برای انتخاب و ثبت در مؤسسات لازم است که نکاتی را مورد توجه قرار دهید. از جمله این نکات می‌توان به بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته در مؤسسه، در اختیار گرفتن اساتید توانمند، سرفصل‌های به روز و مطابق با نیاز‌های بازار و کیفیت دوره عملی اشاره نمود.

  تاریخچه کاری آموزشگاه، مکان آموزشگاه و نوع مدرکی که توسط آموزشگاه اعطا می‌شود از مواردی است که نباید هنگام انتخاب آموزشگاه از آن غافل شوید. توصیه می‌کنیم که قبل از شرکت در دوره آموزشی تعمیرات فکس حتماً در مورد بازار کار و اهمیت این رشته در دنیا اطلاعات کافی و جامعی را به دست‌آورید.

  مورد دیگری که نباید نادیده گرفته شود، هزینه‌ای است که باید برای دوره پرداخت شود. بسیاری از مؤسسات هزینه غیر منطقی را بابت برگزاری دوره پیشنهاد می‌کنند که این امر جای تامل دارد. اما توصیه می‌کنیم که به دنبال هزینه خیلی پایین هم نباشید. زیرا ممکن است با کیفیت پایین دوره مواجه شده و همین مسأله باعث شود که علاوه بر انرژی، زمان و هزینه شما نیز هدف رود. در نهایت، بعد از پایان دوره نیز نمی‌توانید توانایی‌های کافی برای ورود به بازار کار را کسب کنید.

  توصیه می‌کنیم قبل از ثبت نام در دوره آموزشی، حتماً در مورد آموزشگاه به خوبی و با دقت تحقیق کنید تا بتوانید با کسب توانمندی‌های لازم به بازار کار وارد شوید و درآمد زایی کنید.

   

  پیشنهاد ما  : آموزش تعمیرات برد  

   

  مزایای ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات فکس کدامند؟

  در طول دوره آموزش تعمیرات فکس، کارآموز زیر نظر اساتید با تجربه با صفر تا صد این رشته و نکاتی برای وارد شدن به بازار کار آشنا خواهد شد. با ثبت نام در دوره آموزشی تعمیرات فکس می‌توانید با انواع متفاوت دستگاه‌های فکس آشنا شوید و نسبت به عیب‌یابی و تعمیر آن‌ها اقدام کنید.

  همچنین در طول این دوره، این فرصت برای کارآموز مهیا می‌شود تا آموخته‌های خود را بر روی یک دستگاه فکس آزمایشی پیاده‌سازی کند.

  از مزایای ثبت نام و گذراندن دوره آموزشی تعمیرات فکس اخذ مدرک فنی و حرفه‌ای است. همانطور که می‌دانید این مدرک از جمله مدارکی است که در سطح بین‌الملل دارای اعتبار و به رسمیت شناخته شده است. در صورتی که قصد مهاجرت داشته باشید می‌توانید از مدرک خود استفاده کنید و آن را به عنوان سندی برای اخذ اقامت خود ارائه دهید.

   

  مزایای ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات فکس کدامند؟

   

  بعد از گذراندن دوره آموزشی تعمیرات فکس به چه توانمندی‌هایی دست خواهید یافت؟

  کسب مهارت کافی جهت تشخیص قسمت‌های مختلفی که در دستگاه فکس وجود دارد

  کسب مهارت لازم برای تعمیر سخت‌افزار دستگاه فکس و همچنین باز و بسته آن را به دست می‌آورید

  با انواع دستگاه‌های فکس و نحوه تعمیر آن به شکل تخصصی آشنا خواهید شد

  مهارت کافی در زمینه تعمیر و نگهداری دستگاه‌های فکس را به دست خواهید آورد

   

  بازار کار و درآمد تعمیرکار دستگاه فکس چگونه است؟

  در این قسمت از محتوا قصد داریم به بازار کار و درآمدی که یک تعمیرکار فکس بعد از گذراندن دوره آموزشی و وارد شدن به بازار کار دست خواهد یافت، اشاره کنیم.

  می‌توانیم بگوییم که بازار کار این رشته بسیار گسترده است. زیرا همانطور که می‌دانید دستگاه فکس امروزه در تمامی سازمان‌ها و ادارات یافت می‌شود و جهت تعمیر این دستگاه به حضور یک فرد حرفه‌ای که آموزش کافی در این زمینه را گذرانده باشد همواره نیاز می‌شود.

  کارآموزان بعد از گذراندن دوره آموزش تعمیرات فکس هم این امکان را دارند که در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف استخدام شوند. و در صورتی که سرمایه کافی را در اختیار داشته باشند می‌توانند برای خود مغازه و کسب و کاری راه‌اندازی کنند و به درآمد مطلوبی دست یابند.

   

  پیشنهاد ما  : آموزش تعمیرات موبایل

   

  مزایای ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات فکس کدامند؟

   

  نمایندگی تعمیرات فکس | آموزش تعمیرات فکس

  تخصص و سرعت کارشناسان تعمیر در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت دستگاه را تعمیر و به مرکز مربوطه تحویل می‌دهد و امکان ارسال و یا دریافت نامه‌های مورد نیاز را در کمترین زمان برای کاربر فراهم می‌کند.

  بروز نقص در سیستم فکس در واقع باعث اختلال در ارائه خدماتی می‌شود که نیاز به دستگاه فکس دارند. به همین دلیل سرعت و کیفیت در تعمیر این دستگاه بسیار مهم و ضروری تلقی می‌شود. کارشناسان مرکز تعمیرات فکس با توجه به دو پارامتر «تخصص و مهارت» و «ابزار تعمیر تخصصی» قادرند تمامی ایرادات و ایرادات و مشکلات احتمالی این دستگاه را در کمترین زمان و با بالاترین سرعت انجام می‌شود.

  برخی از دستگاه‌های فکس نسبت به سایرین کاغذ بیشتری جمع‌آوری می‌کنند و این به ساخت آن‌ها مربوط می‌شود. اما به طور کلی معمولاً اگر کاغذ به صورت عمودی وارد دستگاه شود و به صورت غیر عمودی به داخل کشیده شود، تا می‌شود. گیرکردن کاغذ در دستگاه فکس معمولاً در مدل‌های اداری بیشتر دیده می‌شود. اما تکنسین‌های تعمیر فکس می‌توانند این مشکل را به بهترین شکل تشخیص داده و برطرف کنند.

   

  درباره دوره آموزشی تعمیر دستگاه فکس

  • دوره آموزش تعمیرات فکس نیز با مباحث مبتدی و پیشرفته و همچنین تعمیرات دستگاه‌های فکس و تعویض لوازم جانبی آن‌ها را در همه زمان‌ها همراه می‌باشد.
  • دوره تعمیرات دستگاه فکس مانند سایر دوره‌های آموزشی برق، دوره آموزشی تعمیر پرینتر، آموزش تعمیر برد الکترونیک و… کاملاً کاربردی می‌باشد و زیر نظر اساتید مجرب و متخصص برگزار خواهد شد
  • پس از پایان دوره گواهینامه فنی حرفه‌ای معتبر و قابل ترجمه تعمیرات دستگاه فکس از آموزشگاه فنی پویان اعطا می‌شود که زمینه اشتغال شرکت‌کنندگان را در شغل تعمیر و سرویس دستگاه فکس فراهم خواهد کرد. شرکت در این دوره هیچ محدودیت سنی نداشته و افراد شاغل و دانشجویان نیز قادر به شرکت در کلاس‌های آموزش تعمیر فکس می‌باشند.

   

  سخن پایانی

  دوره آموزشی تعمیر دستگاه فکس برای کسانی که می‌خواهند تعمیرکار ماشین اداری شوند مفید است. زیرا اکثر شرکت‌های خصوصی و دولتی همچنان از این دستگاه به‌صورت رسمی استفاده می‌کنند.

  دوره آموزش تعمیرات فکس یک دوره تخصصی می‌باشد که در آموزشگاه فنی پویان برگزار می‌شود. این دوره در یک کارگاه مجهز نیز برگزار می‌شود. پس از پایان دوره مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای به کارآموزان ارائه می‌شود تا به‌عنوان تعمیرکار حرفه‌ای نیز وارد بازار کار شوند. همچنین با در دست داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای این امکان را خواهید داشت تا از وام خود اشتغالی استفاده کنید و کسب و کاری برای خود راه‌اندازی کنید. اگر هم قصد مهاجرت به کشوری دیگر را داشته باشید، می‌توانید مدرک خود را در دارالترجمه‌های رسمی ترجمه کرده و به عنوان مدرکی برای دریافت اقامت ارائه دهید. همواره به خاطر داشته باشید که انتخاب یک آموزشگاه خوب می‌تواند اثر بخشی یادگیری و مهارت شما را در دوچندان کند. بنابراین در انتخاب آموزشگاه به خوبی و با دقت تحقیق کنید و عجولانه تصمیم‌گیری نکنید.

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  مقالات و ویدئوهای آموزش تعمیرات تعمیرات فکس

  2024-01-05

  قطعات برقی ماشین لباسشویی

  آیا می‌خواهید همه‌چیز درباره قطعات برقی ماشین لباسشویی بدانید؟ ما پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این متن را دنبال کنید. ماشین لباسشویی یک […]
  2024-01-05

  حل مشکل دمای باتری موبایل

    باتری موبایل همانند قلبی که انرژی به بدن فراهم می‌کند، نقش ضروری در کارکرد گوشی هوشمند دارد. این قطعه اساسی، بدون […]
  2024-01-03

  نحوه ریبال کردن سی پی یو گوشی

  امروزه تعمیر و بهبود گوشی‌های موبایل به یک چالش جدید تبدیل شده است از جمله عملیاتی که به تخصص و ابزارهای خاصی […]