آموزش برق خودرو

آموزش برق خودرو بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

آموزش برق صنعتی کاملا مخصوص ورود کارآموزان به بازار کار است.

تمام آموزش‌های مربوط به این دوره توسط اساتید برتر کشور انجام می‌شود.

در طی دوره تماما با تجهیزات روز بازار کار آموزش خواهد دید.

پشتیبانی کارآموزان حتی پس از اتمام دوره

اگر قصد آشنایی با دوره آموزش برق صنعتی را دارید و فرصت کافی برای مطالعه این مطلب را ندارید، می توانید پادکست زیر را گوش دهید

 

سرفصل های دوره آموزش برق صنعتی

 • 1. آموزش پایه برق تک فاز، سه فازو سیگنال های ACوDC
 • 2. آموزش شناخت انواع تجهیزات تابلو برق و تشریح کارکرد هر کدام، اعم از انواع فیوز، کنتاکتور، بی متال و ....
 • 3. آموزش نقشه خوانی مدارات برق صنعتی
 • 4. آموزش مونتاژ تابلو برق صنعتی و نحوه محاسبات و جانمایی تجهیزات
 • 5. آموزش محاسبه انواع شینه های فاز، نول، ارت در تابلو برق
 • 6. آموزش نحوه انتخاب کنتاکتور و انواع روش های حفاظت موتورهای تک فاز و سه فاز
 • 7. آموزش کانکشن تابلو برق
 • 8. آموزش انواع مدار فرمان و قدرت راه اندازی الکتروموتورهای سه فاز، تک فاز به صورت لحظه ای
 • 9. آموزش انواع مدار فرمان و قدرت راه اندازی الکتروموتورهای سه فاز، تک فاز به صورت دائم
 • 10. آموزش انواع مدار فرمان و قدرت راه اندازی الکتروموتورهای سه فاز، تک فاز به صورت دائم لحظه ای
 • 11. آموزش انواع مدارهای فرمان و قدرت و راه اندازی الکتروموتورهای سه فاز، جهت مدارهای برش و صنعتی
 • 12. آموزش انواع مدارهای فرمان و قدرت و راه اندازی الکتروموتور سه فاز به صورت چپ گرد-راست گرد دستی
 • 13. آموزش انواع مدارفرمان و قدرت چپ گرد و راست گرد موتور سه فاز به صورت اتوماتیک
 • 14. انواع روشهای چپ گرد- راست گرد موتور سه فاز یه صورت اتوماتیک
 • 15. آموزش مدارفرمان و قدرت ستاره مثلث به صورت دستی با حفاظت کامل
 • 16. آموزش مدارفرمان و قدرت ستاره مثلث به صورت اتوماتیک با حفاظت کامل
 • 17. تشریح مدار ستاره مثلث و نحوه راه اندازی موتورهای سه فاز
 • 18. آموزش مدارفرمان و قدرت چپ گرد راستگرد موتورهای تک فاز با حفاظت کامل
 • 19. آموزش مدارفرمان و قدرت چپ گرد راستگرد مدار بالابرهای تک فاز
 • 20. آموزش کار با درایو، اینورتر، جهت کنترل دور موتورهای سه فاز و راه اندازی نرم

هزینه ثبت نام در دوره آموزش برق صنعتی

 

تعرفه‌ ثبت نام در دوره آموزش برق صنعتی
شهریه دوره عمومی با 30% تخفیف4.000.000 تومان
شهریه دوره خصوصی7.000.000 تومان

جهت ثبت نام فرم زیر را تکمیل کنید، یا با ما تماس بگیرید

  جواب را با کیبورد انگلیسی وارد کنید

  ویژگی های منحصر به فرد آموزشگاه فنی پویان

  چرا گذراندن دوره آموزش برق صنعتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؟

  برق صنعتی از جمله رشته‌هایی است که طرفداران و متقاضیان بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. با گسترش فناوری و استفاده رو به افزایش از برق صنعتی در اماکن صنعتی و تجاری با مشکل کمبود افراد متخصص در این زمینه مواجه هستیم. به همین منظور، سایت فنی پویان با در اختیار داشتن مدرسین با تجربه و امکانات کارگاهی پیشرفته نسبت به برگزاری دوره‌های آموزش برق صنعتی برای علاقمندان و کارآموزان گرامی اقدام کرده است. کارآموزان گرامی علاوه بر بهره‌مندی از حضور اساتید با تجربه و توانمند در سایت فنی پویان می‌توانند از مزایایی مانند تجهیزات مدرن و پیشرفته، هزینه منطقی و عادلانه و استفاده از تجهیزات به صورت عملی بهره‌مند شوند. این دوره در قالب کلاس‌های حضوری در تهران برگزار می‌شود.

  در حقیقت، هدف از برگزاری این دوره توسعه و ارائه مهارت‌های الکتریکی در افرادی است که به کار کردن با دستگاه‌های الکتریکی مانند موتور‌ها، سنسور‌ها و دستگاه‌های برقی علاقه نشان می‌دهند. در این دوره، کارآموز می‌تواند به صورت عملی توانایی و قابلیت‌های مورد نیاز را برای این رشته کسب کرده و ارتقاء دهد.

  کارآموزانی که می‌خواهند به عنوان یک برقکار صنعتی ماهر و حرفه‌ای فعالیت کنند و وارد بازار کار شوند می‌بایست به مونتاژ تابلو برق مسلط باشند. در دوره آموزش مونتاژ تابلو برق، کارآموز تحت نظر اساتید با تجربه با تجهیزات برق صنعتی آشنا خواهد شد. زمانی کارآموز می‌تواند بهترین کارایی و نتیجه را از آموزش برق صنعتی بگیرد که بداند هر قطعه کجا قرار می‌گیرد، چه کاری بر عهده دارد و قرار است که چه کاری را انجام دهد.

   

   

  در این قسمت قصد داریم به اهمیت و نقش گذراندن دوره آموزش برق صنعتی در آینده و زندگی کارآموزان علاقمند به این رشته بپردازیم. با گذراندن این دوره تخصصی شما به راحتی می‌توانید به عنوان یک برقکار صنعتی وارد بازار کار شوید. به علاوه، با گذراندن این دوره می‌توانید علاوه بر اخذ مدرک فنی و حرفه‌ای، مدرک خود آموزشگاه را نیز دریافت کنید. مدرک فنی و حرفه در کل جهان قابل استعلام می‌باشد و به راحتی می‌توانید در بازار کار داخل و خارج از کشور جذب شوید.

  در این دوره‌ها، از صفر تا صد برق صنعتی به صورت عملی و در کارگاه‌های پیشرفته و به روز آموزش داده می‌شود. برق صنعتی بر اساس آخرین سرفصل‌های آموزشی تدریس می‌شود و با شرکت در این دوره‌ها به تمامی موضوعات مربوط به برق صنعتی مسلط خواهید شد.

  برای شرکت در دوره برق صنعتی، داشتن حداقل مدرک تحصیلی پایان سوم راهنمایی مورد نیاز است. البته افرادی که تحصیلات کمتری دارند اما از توانایی، تجربه و استعداد کافی برخوردارند، می‌توانند در این دوره شرکت کنند. فراموش نکنید که داشتن انگیزه کافی و علاقه به این رشته از شروط اصلی برای شرکت در این دوره و کسب موفقیت‌های بعدی در آینده محسوب می‌شود.

   

  چگونه می‌توان به یک برقکار صنعتی ماهر تبدیل شد؟

   

  چگونه می‌توان به یک برقکار صنعتی ماهر تبدیل شد؟

  برقکاری صنعتی یکی از مشاغلی است که درآمد بالایی را به خود اختصاص داده است. می توان گفت که بازار کار این رشته نیز بسیار گسترده است و کارآموز بعد از اخذ مدرک خود می‌تواند در کارخانجات صنعتی، شرکت برق یا مخابرات داوطلب شود. برای این که به یک برقکار صنعتی حرفه‌ای تبدیل شد نیاز است آموزش برق صنعتی به چند روش گذرانده شود. یکی از این روش‌ها این است که فرد تحت نظر یک استاد کار برق صنعتی شاگردی کند. اگرچه این روش اقتصادی و مقرون به صرفه است، اما با مشکلاتی نیز همراه است. از جمله این مشکلات می‌توان به نداشتن پایه و مبنای علمی در آموزش، نداشتن برنامه آموزشی منسجم و طولانی شدن دوره آموزشی و در نهایت عدم دریافت مدرک معتبر اشاره کرد.

   

  پیشنهاد ما  : آموزش تعمیرات برد  

   

  یکی از روش‌های دیگری که شما را به یک برقکار صنعتی ماهر تبدیل می‌کند، گذراندن دوره‌های برق صنعتی در هنرستان‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای به مدت ۳ سال و یا تحصیل در دانشگاه‌های معتبر در رشته مهندسی برق قدرت به مدت ۴ سال می‌باشد.

  از روش‌های دیگری که از شما یک برقکار صنعتی ماهر و حرفه‌ای می‌سازد، شرکت در دوره‌های آموزش برق صنعتی است که توسط آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای برگزار می‌شود. این دوره توسط اساتید با تجربه و به صورت تخصصی در سایت فنی پویان برگزار می‌شود.

   

  برای انتخاب آموزشگاه برق صنعتی باید چه نکاتی مورد توجه قرار گیرد؟

  همانطور که می‌دانید هدف اصلی از برگزاری دوره آموزش برق صنعتی توانمند‌سازی کارآموزان در زمینه تولید برق در نیروگاه‌ها، انتقال برق از طریق خطوط انتقال، توزیع برق در شبکه‌های شهری و توزیع برق برای مصارف خانگی، کارخانجات و واحد‌های صنعتی، تولیدی و اقتصادی می‌باشد.

  در صورتی که قصد شرکت در دوره‌های برق صنعتی را دارید، باید نکات و جزئیات زیادی را مورد توجه قرار دهید. از جمله این نکات می‌توان به استفاده از تجهیزات پیشرفته و به روز، در اختیار داشتن اساتید با تجربه و با سابقه، سرفصل‌های ارائه شده، کلاس‌های آموزشی به روز و کیفیت دوره‌های عملی اشاره کرد.

  سابقه کار آموزشگاه، محل تدریس و نوع مدرک از دیگر مواردی است که باید حین انتخاب یک آموزشگاه در نظر بگیرید. بهتر است قبل از شرکت در دوره آموزش برق صنعتی، با ویژگی‌های کلی این رشته، بازار کار و اهمیت و نقش این رشته در دنیا آشنا شوید.

  البته در نظر گرفتن هزینه نیز نکته بسیار مهمی است. اما تصمیم‌گیری نهایی شما برای انتخاب یک آموزشگاه نباید صرفاً براساس هزینه صورت پذیرد. ممکن است این دوره در یک آموزشگاه با هزینه بسیار پایین برگزار شود، اما کیفیت دوره آن قدر ضعیف باشد که شما حتی با اخذ مدرک نیز قادر به وارد شدن به بازار کار نباشید. به خاطر داشته باشید که یک انتخاب عجولانه می‌تواند باعث شود که زمان، انرژی و هزینه شما هدر رود.

  بنابراین بهتر است قبل از هر گونه اقدامی در مورد آموزشگاه مورد نظر خود به خوبی و با دقت پرس و جو کنید تا بعد از گذراندن یک دوره جامع و کامل و اخذ مدرکی معتبر بتوانید در بازار کار درآمدزایی کنید.

   

  مزایای ثبت نام در دوره آموزش برق صنعتی کدامند؟

  دوره آموزش برق صنعتی هم برای افرادی که تجربه‌ای در زمینه ندارند و هم افرادی مانند مهندسان الکترونیک که با این مباحث آشنا هستند، بسیار کاربردی و سودمند خواهد بود.

  در طول دوره آموزش برق صنعتی، از صفر تا صد این رشته و همچنین نکات ضروری برای ورود به بازار کار به کارآموز آموزش داده می‌شود. با شرکت در دوره برق صنعتی علاوه بر این که بر اصول اولیه این رشته به خوبی مسلط می‌شوید، این امکان برای شما مهیا می‌شود تا آموخته‌های خود را به صورت عملی نیز پیاده‌سازی کنید.

  هنگامی که شما دوره تخصصی را در یک آموزشگاه معتبر می‌گذرانید و مدرک خود را دریافت می‌کنید، راحت‌تر می‌توانید وارد بازار کار شوید. در دوره برق صنعتی، عیب‌یابی و تعمیرات برق صنعتی به صورت عملی توسط اساتید با تجربه آموزش داده می‌شوند.

  به علاوه با در دست داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای می‌توانید از وام خود اشتغالی برای راه‌اندازی کسب و کار خود استفاده کنید. مدرک فنی و حرفه‌ای یک گواهینامه بین‌المللی محسوب می‌شود و برای مهاجرت می‌توانید آن را ترجمه و به عنوان یک مدرک برای اخذ اقامت استفاده کنید.

  یکی دیگر از مزایای ثبت نام و گذراندن این دوره این است که شما به عنوان یک کارآموز می‌توانید در انتهای دوره به راحتی به نصب، عیب‌یابی و تعمیر سیستم‌های برقی بپردازید.

   

  بازار کار و درآمد یک برقکار صنعتی چگونه است؟

   

  بازار کار و درآمد یک برقکار صنعتی چگونه است؟

  همه کشور‌ها به یک برقکار صنعتی ماهر نیاز دارند تا بتواند منابع انرژی الکتریکی را تولید و توزیع کند. کارآموزان بعد از گذراندن دوره آموزش برق صنعتی در یک آموزشگاه معتبر و با سابقه و اخذ مدرک می‌توانند به عنوان یک برقکار ماهر در سازمان‌های دولتی مانند برق و مخابرات داوطلب شوند. کارآموزانی که این دوره را گذرانده‌اند همچنین می‌توانند در کارخانجات صنعتی و تولیدی مشغول به کار شوند. بنابراین می‌توان این طور نتیجه‌گیری کرد که درآمد یک برقکار صنعتی بسیار مناسب است و بازار کار رشته برق صنعتی نیز بسیار گسترده است.

   

  رشته برقکاری صنعتی برای کدام شخصیت‌ها مناسب می‌باشد؟

  شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که از کلنجار رفتن با لوازم برقی لذت می‌برید و دوست دارید که هر چه سریعتر وارد بازار کار شوید. اگر این خصوصیات را در خود می‌بینید مطمئن باشید که شایسته رشته برقکاری صنعتی هستید. افرادی که به شغل برقکاری صنعتی علاقمند هستند معمولاً پرانرژی و باهوش هستند. آن‌ها از اطلاعات فنی بسیار خوبی نیز برخوردارند.

  از ویژگی‌های اصلی برقکاران صنعتی می‌توان به مهارت حل مسأله اشاره کرد. افرادی که به این شغل علاقمند هستند مهارت خاصی در حل مسائل چالش برانگیز دارند. آن‌ها به راحتی قادر هستند با ابزار‌های مختلف کار کنند. این گونه افراد از مهارت‌های تحلیلی خوبی برخوردارند و به راحتی می‌توانند مسائل مختلف را حل کنند. انجام کار‌های روتین و روزمره مناسب روحیه افرادی که به برقکاری صنعتی علاقمند هستند، نمی‌باشد. زیرا آن‌ها همواره به دنبال فرصت‌ها و کار‌های جالب و چالش برانگیز هستند. و از دیگر ویژگی‌های یک برقکار صنعتی ماهر و حرفه‌ای می‌توان به اعتماد به نفس و توانایی بالا در کار کردن اشاره کرد.

  اگر شما هم این خصوصیات را در خود می‌بینید، مطمئن باشید که با گذراندن دوره آموزش برق صنعتی در یک آموزشگاه معتبر و خوشنام به یک برقکار صنعتی ماهر و حرفه‌ای تبدیل شوید و از این راه درآمد زایی کنید.

   

  ۱
  ۲
  ۳
  ۴
  ۵
  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دوره های آموزشی پرطرفدار

  مقالات آموزشی

  2024-05-23

  آموزش بازپیچی و سیم پیچی موتور الکتریکی تک فاز

  موتورهای تک فاز نسبت به موتورهای القایی سه فاز برای کاربردهای خانگی و تجاری استفاده می شوند. از آنجا که ابزار فرم، […]
  2024-05-20

  راهنمای انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ و توان (ظرفیت) برای تابستان ۱۴۰۳

  در این مقاله، به راهنمای انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ و توان (ظرفیت) برای تابستان می‌پردازیم و به نکاتی در این […]
  2024-05-18

  آموزش تصویری بازپیچی موتور سه فاز (به همراه ویدئوی هر مرحله)

  از موتور برای تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی استفاده می‌شود. موتورها بر اساس نوع عرضه به دو دسته موتورهای AC و […]