تعمیر فکس
چرا دستگاه فکس پیام دریافت نمی کند – نحوه برطرف کردن دلایل عدم دریافت فکس
۱۴۰۰-۰۳-۰۴
ایسیو (ecu) خودرو چیست؟ آشنایی با انواع ایسیو و نشانه های خرابی آن
ایسیو (ecu) خودرو چیست؟ آشنایی با انواع ایسیو و بررسی علائم خرابی ایسیو خودرو
۱۴۰۰-۰۳-۰۴

چرا ماشین ظرفشویی آب گیری نمی کند!

عدم آبگیری ماشین ظرفشویی می تواند دلایل متعددی داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم تا تمام دلایل عدم آبگیری ماشین ظرفشویی را معرفی و راه حل هرکدام را بررسی کنیم. اگر ماشین ظرفشویی شما هم خوب آب گیری نمی کند، با من همراه باشید. درصورتیکه شما از علاقمندان زمینه کاری تعمیرات لوازم خانگی هستید و تمایل دارید تا با کسب تخصص در این زمینه، کسب درآمد کنید، از شما دعوت می کنم از دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی فنی پویان دیدن کنید.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی بصورت جامعبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات لوازم خانگی

در ادامه تمام عواملی که باعث عدم آبگیری ماشین ظرفشویی را می شوند توضیح داده و به شما کمک می کنیم تا خودتان مشکل را برطرف کنید. قبل از شروع هرکاری مطمئن شوید آب وارد ماشین ظرفشویی می شود.

 

عدم آبگیری ماشین ظرفشویی بخاطر انسداد دهانه ی بازوی اسپری کننده آب

این امر باعث می شود آب با فشار از بازو خارج نشود و در نتیجه ظرف هایتان تمیز شسته نشوند. بازوهای اسپری کننده را خوب تمیز کنید تا رسوباتی که به خاطر سختی آب تجمع یافته اند را از بین ببرید.

از یک شئ باریک و تیز مانند خلال دندان برای باز کردن منافذ بازو های اسپری کننده ی آب استفاده کنید. مطمئن شوید که بازوهای اسپری بالا و پایین هردو به خوبی می چرخند. با دست آن ها را بچرخانید تا از گردش آزادانه آن ها اطمینان یابید. اگر بازوی اسپری کننده تمیز و یا تعمیر نشد لازم است آن را تعویض کنید .


تعمیر ماشین ظرفشویی

 

 

عدم آبگیری ماشین ظرفشویی بخاطر پر شدن بیش از حد ماشین ظرفشویی

اگر ظرف های بسیار زیادی را داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید باعث می شود آب به خوبی آبگیری نشده و ظرف هایتان تمیز نشوند. اگر یک فنجان یا ظرف دیگری در ماشین ظرفشویی بالاتر از حد معمول قرار بگیرد ممکن است مانع از چرخش آزادانه ی بازوهای اسپری کننده ی آب شود.

 

عدم آبگیری ماشین ظرفشویی بخاطر انسداد پمپ ماشین ظرفشویی

بررسی کنید که فیلتر پمپ مسدود نشده باشد. فیلتر در زیر ماشین ظرفشویی قرار گرفته است. فیلتر را خارج کرده و آن را زیر آب گرم تمیز کنید. خرده هایی از ظروف شکسته و یا ذرات غذا می توانند تجمع یافته و پمپ فیلتر را مسدود کنند. اگر این ذرات پایین رفته و وارد پمپ شده اند، پمپ نیز نیاز به تمیز کردن خواهد داشت .

 

عدم آبگیری ماشین ظرفشویی بخاطر عدم عملکرد صحیح کلید شناور

وقتی که آب وارد ماشین ظرفشویی می شود، پس از آن که به حد معینی رسید جریان آب قطع می شود. کلید شناور از پر شدن بیش از حد ماشین ظرفشویی از آب جلوگیری می کند. کلید شناور از یک شناور و یک میکروسوئیچ تشکیل شده است. اگر شناور آسیب ببیند و یا خراب شود، ممکن است جریان آب را قطع کند و مانع از ورود آب به ماشین ظرفشویی شود.

کلید شناور را بررسی کنید و در صورت لزوم شناور را تعویض کنید.

آموزش تعمیرات ماشین ظرفشوییبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی

 

مشکل در منبع تأمین آب ماشین ظرفشویی

شیر آبی که به ماشین ظرفشویی متصل است را بررسی کنید و مطمئن شوید که باز است. شیر ورودی آب در ماشین ظرفشویی را هم بررسی کنید. مطمئن شوید که این شیر مسدود نیست و چکه نمی کند. شیر ورودی آب در آبگیری ماشین ظرفشویی اغلب در قسمت پایین و سمت چپ ماشین در نزدیکی پنل دسترسی جلویی قرار دارد.

 

عدم آبگیری ماشین ظرفشویی بخاطر مشکل فشار آب

فشار آب باید بین ۱.۳ الی ۸.۲ بار باشد تا لوازم برقی که با آب کار می کنند عملکرد خوبی داشته باشند. حتی ممکن است شیر فلکه ی آبی که در بیرون از خانه قرار دارد به خوبی باز نشده باشد. شیر آب بیرون از خانه ی خود را برسی کنید که کامل باز شده باشد و به درستی عمل کند.

ممکن است فشار آب خانه شما بسیار پایین باشد. بررسی کنید که شیر آب شما در مدت زمان ۹ الی ۱۰ ثانیه یک چهارم یک پارچ را پر می کند. اگر پر شد یعنی فشار آب خوب است.

 

عدم آبگیری ماشین ظرفشویی بخاطر انسداد خرد کننده ی غذا

خرد کننده ی ذرات غذا را که در کف ماشین ظرفشویی قرار دارد بررسی کنید تا خرده شیشه یا سایر ذرات در آن جمع نشده باشند. اگر خرد کننده ی غذا کار نکند این امر مانع از آبگیری ماشین ظرفشویی می شود .

 

عدم آبگیری ماشین ظرفشویی بخاطر خرابی پمپ ظرفشویی

این راهنمایی ها برای تمام ماشین های ظرفشویی قابل استفاده است. اگر تمام این مراحل طی شده و بررسی شد اما هنوز هم ماشین ظرفشویی آبگیری نمی کرد، به احتمال زیاد پمپ شما دچار مشکل شده است. پمپ ها دچار گرفتگی و انسداد نمی شوند. اگر مطمئن هستید که پمپ تمیز است لازم است آن را بیشتر بررسی کنید تا ببینید خراب شده است یا نه.

 

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات