انتخاب پکیج مناسب
۸ نکته مهم در هنگام خرید پکیج مناسب – در هنگام خرید پکیج به چه نکاتی باید توجه کرد
۱۴۰۰-۰۳-۰۵
مراحل تست یک ترانس
معرفی و آموزش مراحل تست ترانس
۱۴۰۰-۰۳-۰۵

آشنایی با باز کردن و تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی

آشنایی با باز کردن و تعمیر میکروسوئیچ درب لباس شویی

آشنایی با باز کردن و تعمیر میکروسوئیچ درب لباس شویی

میکروسوئیچ درب لباس شویی در واقع همان قفل درب دستگاه می باشد. این نوع قفل ویژه ی آن دسته از ماشین های لباس شویی است که درب آن ها از قسمت جلو باز می شود. میکروسوئیچ نوعی سیستم امنیتی است که مانع باز شدن درب دستگاه در هنگام کار کردن می شود.

ضروری است تا باز کردن و تعمیر میکروسوئیچ درب لباس شویی توسط یک مرکز مجاز و مورد اطمینان و به وسیله ی کمک تکنسین های ماهر انجام شود. در غیر این صورت ممکن است مشکلات بیشتری را برای ماشین لباس شویی  شما ایجاد می کند.

 در اینجا از شما میخواهم، در صورتیکه به دنبال یادگیری تخصصی تعمیرات لباسشویی هستید حتما از سرفصل های دوره آموزش تعمیرات لباسشویی فنی پویان دیدن کنید.

آموزش تعمیرات لباسشوییبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات لباسشویی

 

آشنایی با میکروسوئیچ درب لباس شویی

جالب است بدانید که میکروسوئیچ درب لباسشویی دارای یک زبانه است که بر روی درب تعبیه شده و مکانیسم قفل آن در قسمت پشت پنل جلویی قرار گرفته است. مکانیسم قفل درب لباس شویی طبق مراحل زیر است:

  • این مکانیسم معمولا شامل چند میکروسوئیچ و یک سیم پیچ قفل کننده و بازکننده موتور واکس می باشد
  • با شروع برنامه کار دستگاه، برای جلوگیری از باز شدن درب سلونویید یا موتور واکس سیستم فعال می شود
  • پس از اتمام شست و شو، کنترل دستگاه سلونویید باز کننده را فعال کرده و درب باز می شود

آموزش باز کردن و تعمیر میکروسوئیچ درب لباس شویی

 

میکروسوئیچ درب لباس شویی قطعه ی بسیار حساسی می باشد و فاصله ی کوتاه و یک دقیقه ای بین فعال و غیر فعال شدن موتور واکس به خوبی بیان گر این حساسیت است. لذا لازم است برای باز کردن و تعمیر آن تخصص لازم را داشته باشیم.

 

آشنایی با باز کردن و تعمیر میکروسوئیچ درب لباس شویی

 برای شروع  باز کردن و تعمیر میکروسوئیچ درب لباس شویی به ترتیب طبق مراحل ارائه شده در زیر اقدام نماید:

  • ابتدا با کمی فشار دستگیره ی درب را طرف خود کشیده تا درب از لاستیک دور خود جدا شود. قوس مخصوص شیشه درب و لاستیک دور آن مسئولیت آب بندی دیگ را به عهده دارند. سپس بعد از باز شدن درب لباس شویی، لبه بیرونی لاستیک دور درب، نوع قوس شیشه، قسمت داخلی آبکش استیل و محل قرار گرفتن اهرم ضامن درب به خوبی مشاهده خواهند شد.
ارور لباسشویی سامسونگبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: ارور لباسشویی سامسونگ

 

  • به وسیله ی یک پیچ گوشتی کوچک دوسو فنر بیرونی دور درب به طرف بیرون کشیده تا فنر آزاد شود. بدین ترتیب لبه لاستیک درب از بدنه لباس شویی جدا خواهد شد. بعد از آزاد شدن فنر بیرونی دور لاستیک، فنر را از جای خودش خارج کرده و با دقت و به آرامی لاستیک درب را از یک طرف از بدنه جدا نمایید. در این زمان همواره توجه داشته باشید که فشار بیش از اندازه به این قطعه باعث آسیب دیدن آن خواهد شد.
  • در این مرحله لازم است تا پس از جدا شدن لاستیک آن را در داخل دیگ قرار دهید تا خارج کردن میکروسوئیچ درب لباسشویی به سادگی را انجام شود. بعد از باز کردن پیچ های میکروسوئیچ با یک دست میکروسوئیچ را از پشت بدنه خارج کنید.

آشنایی با باز کردن و تعمیر میکروسوئیچ درب لباس شویی

 

با توجه به انجام این مراحل وجود هر گونه مشکل در باز و بسته شدن درب دستگاه ناشی از  میکروسوئیچ درب لباس شویی بوده و لازم است تا تعویض شود. به طور کلی می توان گفت باز کردن و تعمیر میکروسوئیچ درب لباس شویی کار پیچیده و دشواری بوده و مهارت و تخصص لازم را می طلبد امید است با مطالعه ی این مطلب قدری با این فرایند آشنا شده باشید.

 

امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید بوده باشد. درصورتیکه به تخصص تعمیرات لوازم خانگی علاقمند هستید و تمایل دارید ازین تخصص کسب درآمد کنید از دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی آموزشگاه فنی پویان استفاده کنید.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی بصورت جامعبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات لوازم خانگی

 

آموزش دوره های فنی حرفه ای در آموزشگاه فنی پویان

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات