تعمیر برد الکترونیکی
رله کنترل بار چیست و چه کاربردی دارد؟
۱۴۰۰-۰۳-۰۵
میکروپروسسور چیست؟ معرفی کاربردها و نحوه عیب یابی میکروپروسسورها
میکروپروسسور چیست؟ معرفی کاربردها و نحوه عیب یابی میکروپروسسورها
۱۴۰۰-۰۳-۰۵

معرفی کلیه نرم افزار های مهم زیمنس

معرفی انواع نرم افزار های زیمنس

شرکت زیمنس یکی از معروف ترین و بزرگترین شرکت های فعال در حوزه تولید محصولات صنایع برق و الکترونیک می باشد. البته این شرکت در زمینه تولید تجهیزات مخابراتی و اتوماسیون صنعتی نیز فعالیت داشته و محصولات خود را در سراسر جهان عرضه می کند. این شرکت آلمانی سال های بسیار زیادی است که در این حوزه فعالیت داشته و به عنوان اولین و قدیمی ترین شرکت تولید کننده تجهیزات و محصولات برق، الکترونیک و مخابرات به شمار می آید. شرکت زیمنس در سال های فعالیت خود دستاورد ها و موفقیت های بسیار زیادی را کسب نموده و نقش بسیار مهمی در پیشرفت صنعت برق و الکترونیک ایفا کرده است. البته لازم است بدانید که شرکت زیمنس در زمینه تولید تجهیزات و محصولات پزشکی نیز فعالیت داشته و در حوزه سلامت نیز دستاورد های زیادی در سال های اخیر داشته است.

شرکت زیمنس در حال حاضر بزرگترین تولید کننده انواع plc در صنعت برق و الکترونیک است که از جمله مهم ترین محصولات این شرکت در این حوزه عبارتند از:

 • Step5 plc
 • Step7 200 plc
 • Step7 300 plc
 • Step7 400 plc
 • Step7 1200 plc
 • Step7 1500 plc
 • Mini plc logo
 • و…

روز به روز نیز شاهد طراحی و تولید مدل های جدیدتری از انواع plc توسط شرکت زیمنس هستیم که وارد بازار شده و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

لازم به ذکر است که هر کدام از انواع plc به یک نرم افزار مخصوص برای نصب و اجرا نیاز دارند که این نرم افزار ها نیز به صورت کاملا اختصاصی توسط شرکت زیمنس طراحی و ساخته شده است. نرم افزار های مورد استفاده برای هر کدام از انواع plc با یکدیگر دارای تفاوت هایی هستند و لازم است برای هر نوع plc اقدام به استفاده از نرم افزار مخصوص به آن نمود. در میان انواع نرم افزار های شرکت زیمنس می توان گفت مجموعه S7 یا همان STEP7 به عنوان معروف ترین و پرکاربردترین نرم افزار ها شناخته می شوند. مجموعه نرم افزار های S7 به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

 1. مجموعه نرم افزار های SIMATIC S7-SCL
 2. مجموعه نرم افزار های S7

هر کدام از این مجمو.عه ها دارای انواع مختلفی از نرم افزار بوده که در ادامه آن ها را معرفی کرده و کاربرد های آن ها را ذکر می نماییم.

siemens

معرفی کلیه نرم افزار های مهم زیمنس

کاربرد انواع نرم افزار های زیمنس

حال قصد داریم انواع نرم افزار های زیمنس را به صورت اختصاصی معرفی کرده و کاربرد های آن ها را بیان کنیم. انواع نرم افزار های مجموعه SIMATIC S7-SCL به شرح زیر می باشند:

 • نرم افزار SIMATIC S7-GRAPH : در صنعت برق از این نرم افزار بیشتر برای ترسیم فرآیند ها به صورت گرافیکی استفاده می کنند. در این نرم افزار امکان رسم گرافیکی انواع فرآیند ها با استفاده از توابع گرافیکی امکان پذیر می باشد.
 • نرم افزار SIMATIC S7-PLCSIM V5.4 : مهم ترین و اصلی ترین کاربرد این نرم افزار شبیه سازی کردن فرآیند ها در محیط مجازی می باشد. برای شبیه سازی کردن فرآیند ها در plc های S7300 و S7400 از این نرم افزار کاربردی استفاده می کنند. با شبیه سازی و امتحان کردن فرآیند ها در محیط مجازی می توان همواره سرعت راه اندازی آن ها در plc ها را به میزان قابل توجهی افزایش داده و همچنین حجم بسیاری از هزینه های را نیز کاهش داد.

انواع نرم افزار های S7

 • نرم افزار SIMATIC S7 Safety : این نرم افزار با برخورداری از ساختار پروژه مشترک یکی از بهترین نرم افزار ها برای طراحی و نوشتن یک برنامه با امنیت بسیار بالا می باشد.
 • نرم افزار SIMATIC S7 Professional : این نرم افزار برای بسیاری از plc های simatic کاربرد داشته و همچنین از آن برای عیب یابی شبکه نیز استفاده می شود.
 • نرم افزار S7 BASIC : این نرم افزار به عنوان یکی از کاربردی ترین نرم افزار ها برای انواع plc های S7300 و S7400 محسوب می شود و با استفاده از می توان اقدام به سرویس و راه اندازی و همچنین کد نویسی این plc ها نمود.
 • نرم افزار PID Professional : این نرم افزار را می توان گفت زیر مجموعه ای از نرم افزار S7 Professional می باشد و دارای سطح کاربری پیشرفته تری می باشد.

 

برخی از دوره های در حال اجرا در آموزشگاه فنی پویان دوره های آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تعمیرات برد ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی و … میباشند. برای اطلاع از تمامی دوره به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

 

آموزش دوره های فنی حرفه ای در آموزشگاه فنی پویان

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات