ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل
ابزار تعمیرات موبایل
۱۴۰۰-۰۴-۱۵
کد تست گوشی سامسونگ
کد تست گوشی سامسونگ
۱۴۰۰-۰۴-۱۵

علت صدای یخچال چیست 🔥

علت صدای زیاد یخچال چیست

یخچال-فریزر

علت صدای یخچال چیست؟ یخچال هایی که عملکرد صحیح دارند با سرو صدای زیاد کار نمی کنند اما کاملاٌ ساکت هم نیستند. اگر یخچال شما نوعی صدا مانند وز وز تولید می کند دارای عملکردی عادی است. اما اگر صدای خاص و قابل توجهی شنیده می شود باید بررسی شود زیرا گاهی همین صدا نشان دهنده ی این است که یخچال شما نیاز به تعمیر دارد.

در این مقاله قصد داریم تا تمام دلایل صدای زیاد یخچال و نحوه درست کردن آنها را بررسی کنیم. اگر یخچال شما هم سرو صدای زیادی دارد با ما همراه باشید. درصورتیکه به تخصص تعمیرات لوازم خانگی علاقمند هستید و تمایل دارید ازین تخصص کسب درآمد کنید، از دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی فنی پویان دیدن کنید.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی بصورت جامعبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات لوازم خانگی

 

صدای زیاد کمپرسور یخچال

هنگامی که یخچال کار می کند، کمپرسور که معمولاً در پشت یخچال نزدیک به کف قرار دارد یک صدای آرام و ملایم تولید می کند. کمپرسور در ۸۰ الی ۹۰ درصد مواقع فعالیت می کند. اگر به مقدار زیاد مواد غذایی را داخل یخچال خود جای داده اید، کمپرسور به صورت مداوم فعالیت خواهد کرد تا دمای داخلی دوباره پایین بیاید. زیاد باز و بسته کردن درب یخچال هم بر میزان فعالیت کمپرسور می افزاید.

با این حال صدای کمپرسور دلیل بر بروز مشکل نیست مگر زمانی که صدای زیاد تولید کند. اگر این مشکل پیش آمده است با یک متخصص مجاز تماس گرفته و از او بخواهید یخچال را بررسی  و تعمیر کند.

آموزش تعمیرات یخچالبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات یخچال

 

کثیف بودن کویل های کندانسور و تولید صدای یخچال

یکی دیگر از علت صدای یخچال کثیف بودن کویلهاست. اگر کویل های کندانسور و فن کندانسور کثیف باشند باعث محدود کردن جریان هوا می شوند و این امر موجب می شود یخچال فریزر شما فعالیت بیشتری داشته باشد تا بتواند فضای داخلی را خنک نگه دارد. این مسئله سبب ایجاد شدن نوعی صدا (مانند صدای وز وز) در هنگام فعالیت یخچال فریزر می شود. با این حال این نشان دهنده ی خراب بودن یخچال فریزر شما نیست و شما حتماً باید کویل ها را تمیز کنید.

روش تمیز کردن کویل های کندانسور یخچال

یخچال فریزر را از برق بکشید و فن کندانسور و کویل های آن را که معمولاً در پشت و بالای یخچال فریزر قرار دارند با استفاده از یک فرچه یا جاروبرقی تمیز کنید. کندانسور بعضی از یخچال فریزرها قابل دسترسی نیست. اگر این طور است از یک سرویسکار بخواهید کویل ها را برایتان تمیز کند.

 

علت صدای یخچال در یخساز یا دیسپنسر

یکی دیگر از علت صدای یخچال را باید در یخساز یخچال جستجو کرد. یخچال فریزر هایی که دارای یخ ساز هستند ممکن است در هنگام فعالیت یخ ساز صدایی ایجاد کنند. این صدا آرام است و فقط در هنگام ساخته شدن یخ شنیده می شود.

اگر این صدا به مدت طولانی شنیده می شود و یا بسیار بلندتر از حد معمول است، لوله ی آبی که به شیر ورودی آب در پشت یخچال متصل شده است را بررسی کنید. اگر لوله به خوبی وصل نشده باشد ممکن است شما صدای زیاد وز وز بشنوید. اگر کنترل پنل خراب شده باشد و درست کار نکند نیز یخ ساز صدا تولید می کند. این مشکل باید توسط یک فنی کار متخصص تعمیر شود.

تست سالم بودن موتور یخچالبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: تست سالم بودن موتور یخچال

 

علت صدای یخچال (صدای وزوز)

علاوه بر صدای وز وز ممکن است صداهای دیگری نیز تولید کند که بسیاری از این صداها عادی هستند. صدای قل قل (مانند صدای جوشیدن آب)، صدای تق تق، صدای شرشر و صداهایی مانند این ها هنگام فرایند خنک کنندگی شنیده خواهند شد.

اگر صدای زیادی از یخچال خود می شنوید که قبلاً نشنیدید و غیر عادی هستند و یا همان صداهای همیشگی بیش از حد بلند هستند حتما برای تعمیر با یک فنی کار متخصص تماس بگیرید.

علت صدای زیاد یخچال چیست

 

آموزش دوره های فنی حرفه ای در آموزشگاه فنی پویان

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات