4 تا از متداول ترین خرابی های دستگاه کپی که براحتی برطرف میشوند
۴ تا از متداول ترین خرابی های دستگاه کپی که براحتی برطرف میشوند
۱۴۰۰-۰۳-۰۵
مراحل برطرف کردن خطای فن CPU
دلایل پیغام خطای فن CPU لپ تاپ چیست و مراحل برطرف کردن این پیغام
۱۴۰۰-۰۳-۰۵

۴ راهکار هنگام شکستگی صفحه نمایش گوشی

تعمیرات صفحه نمایش

ممکن است ندانید با صفحه ی شکسته ی iPhone خود چه کار کنید. به همان صورت از آن استفاده کنید، آن را به مرکز تعمیرات ببرید و یا خودتان آن را تعمیر کنید؟ اگر به تازگی iPhone خود را زمین انداخته اید و یا در اثر اتفاقی دیگر صفحه نمایش آن ترک خورده و یا خرد شده است، باید گفت که به یکی از بزرگترین انجمن های جهان خوش آمدید.

این مشکل بسیار رایج است بنابراین اپل برای شما گزینه هایی دارد که به کمک آن ها می توان صفحه ی iPhone خود را تعمیر کنید اما باید گفت که این راه حل ها همواره به ارزان و راحت نیستند. پس اگر صفحه نمایش iPhone شما شکسته است چه کار باید بکنید؟ بیایید به گزینه های پیش رویتان نگاهی بیندازیم.

آموزش دوره های فنی حرفه ای در آموزشگاه فنی پویان

راه حل ۱: به همان شکل از آن استفاده کنید

بسیاری از افرادی که صفحه نمایششان شکسته است تصمیم می گیرند به همان صورت از آن استفاده کنند. ممکن است زمان گارانتی آن ها تمام شده باشد و نخواهند پولی را صرف تعمیر آن کنند، و یا ممکن است در فکر عوض کردن گوشی خود در آینده ای نزدیک باشند.

به هرحال این افراد مزیتی در تعمیر کردن گوشی خود نمی بینند. واضح است که اگر صفحه نمایش شما به طور کامل خرد شود و و قطعاتی از آن گم شود و صفحه نمایش اصلاً کار نکند مجبور می شوید که آن را تعمیر کنید.

با این وجود، بسیاری از کاربران فقط یک یا دو ترک روی صفحه نمایش خود داشته اند و آسیب تا اندازه ای نبوده است که در عملکرد عادی iPhone اختلالی ایجاد کند.

به یاد داشته باشید که اگر در صفحه نمایش ترکی ایجاد شود این صفحه دیگر ضعیف و مستعد آسیب های بیشتر خواهد بود. بهتر است یک محافظ صفحه خریداری کنید تا از آسیب بیشتر جلوگیری کنید.

کد تست گوشی سامسونگبا آرزوی موفقیت شما
مقاله تخصصی پیشنهادی ما به شما: کد تست گوشی سامسونگ

 

حتی اگر صفحه ترک خورده باشد این محافظ صفحه از بدتر شدن آن جلوگیری می کند و جایگزین خوب و ارزانی برای تعویض صفحه نمایش است.

 

 راه حل ۲: گوشی را برای تعمیرات به نمایندگی اپل بسپارید

در هنگام آسیب دیدن صفحه نمایش، تعمیر گوشی توسط اپل شاید بهترین انتخاب باشد. باید به خاطر داشته باشید که هر گوشی iPhone جدید دارای یک سال گارانتی تعمیر است اما شکستگی صفحه نمایش iPhone اکثریت افراد در اثر حوادث اتفاقی بوده است و نه ایراد در تولید. اپل باید تشخیص دهد که شکستگی در اثر حادثه بوده است و یا اشکال در تولید.

 

راه حل ۳: سعی کنید خودتان آن را تعمیر کنید

در داخل اینترنت آموزش های فراوانی برای تعویض صفحه نمایش iPhone وجود دارد. این ممکن است برای کسانی که می خواهند خودشان گوشی را تعمیر کنند وسوسه انگیز باشد.

دیدن فیلم فردی که بارها این گونه تعمیرات را انجام داده است ممکن است باعث شود این کار به نظرتان آسان بیاید اما حقیقت این است که اگر در تعمیر گوشی های هوشمند تجربه ای ندارید این کار ممکن است باعث آسیب های جدی در گوشی شود.

اجزای بسیار ظریفی در داخل گوشی قرار دارند از جمله روبان ها که صفحه نمایش را به گوشی متصل کرده اند. در هنگام تلاش برای جدا کردن صفحه نمایش به راحتی می توانید باعث پاره شدن این روبان ها شوید.

شکستگی صفحه نمایش گوشی

 

راه حل ۴: گوشی را به یک مرکز تعمیرات مجاز بسپارید

با سپردن گوشی خود به یک مرکز تعمیرات هزینه های زیادی را باید متحمل شوید. این که گوشی خود را به یک مرکز تعمیرات بسپارید شاید برایتان خشایند نباشد زیرا ممکن است آن ها در حین تعویض صفحه نمایش باعث شکستن و یا آسیب دیدن قطعه ای دیگر شوند.

در نظر داشته باشید که در صورتی که گوشی خود را برای تعمیر به مراکز تعمیر ببرید دیگر گارانتی تعمیر شرکت اپل باطل خواهد شد. باید گفت که مراکز تعمیرات خوب و معتبری نیز در سطح شهر وجود دارند.

تنها کاری که باید بکنید این است که محتاط باشید و به نظر افرادی که قبلاً به آن مراکز مراجعه کرده اند توجه کنید و بررسی کنید که آیا برای تعمیراتی که ارائه می دهند گارانتی هم وجود دارد یا خیر.

 

امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید بوده باشد. درصورتیکه به تخصص تعمیرات موبایل علاقمند هستید و تمایل دارید ازین تخصص کسب درآمد کنید از دوره آموزش تعمیرات موبایل آموزشگاه فنی پویان استفاده کنید.

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات