هوشمند سازی ساختمان
ساختمان هوشمند چیست؟
۱۴۰۰-۰۳-۰۳
معرفی انواع سیستم های اعلام حریق و نکاتی در رابطه با نصب این سیستم
انواع سیستم اعلام حریق همراه با نکات نصب این سیستم ها
۱۴۰۰-۰۳-۰۳

تضمین امنیت کسب و کار شما در استفاده از سیستم دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته

اگر صاحب یک کسب و کار هستید این بدان معناست که یک لیست بی انتها از مسئولیت ها دربرابر شما قرار دارد. خرید یک سیستم امنیتی یکی از مهمترین و لازم ترین آنهاست. مزایای زیادی برای استفاده از سیستم دوربین مداربسته تجاری در محیط کسب و کار شما وجود دارد.

مهمترین مزایای استفاده از سیستم دوربین مداربسته:

۱. جلوگیری از سرقت

مهمترین مزیت استفاده از انواع دوربین مداربسته این است که این سیستم تا حد زیادی از بروز سرقت جلوگیری می کند. چه سرقت بوسیله کارمندان خود مجموعه و چه سرقت توسط افراد خارج از مجموعه. علاوه بر این استفاده از سیستم دوربین مداربسته کمک زیادی به شما در جهت صرفه جویی در هزینه و زمان خواهد بود.

بر اساس تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۷ توسط موسسه CNBC انجام گرفت در ایالات متحده امریکا خسارتی که از سرقت توسط کارمندان به کسب و کارهای آمریکایی وارد شده در این سال بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار بوده است.

علاوه بر این یک تحقیق انجام گرفته توسط دانشگاه کارولینای شمالی و دپارتمان جرم شناسی و بخش کشف جرم در ایالات متحده انگیزه ها و رفتار غالب سارقین مرد و زن را تحلیل کرده است.

فارغ از موقعیت مکانی یک شرکت و تعداد راهای فرار موجود در اطراف آن که قطعا نقش مهمی در رخ دادن یک سرقت دارد، این تحقیق نشان میدهد که شاخص هایی که امنیت محیط را افزایش میدهند ( مواردی از قبیل: نشانه های هشدار، آژیر ها، سگ های نگهبان، و دوربین های خارجی و دوربین های داخلی و دیگر ابزار تأمین امنیت) چگونه در تغییر رفتار سارقان و اینکه اساسا مرتکب به این جرم بشوند یا نشوند مؤثر خواهد بود.

این تحقیق خاطر نشان میکند که بیشتر سارقان قبل از ارتکاب به جرم بررسی می کنند که آیا آژیر خطری در هنگام ارتکاب به صدا در میاید یا خیر و اگر جواب مثبت بگیرند اساسا از ارتکاب به سرقت پشیمان میشوند.

اما صحبت تنها بر سر دزدان و سارقان حرفه ای نیست. کارمندانی که تعهد کمی به شغلشان دارند و در هنگام استخدام نیز گزینش خوبی برای استخدام آنان صورت نگرفته هم ممکن است در صورتی که احساس کنند، کسی مراقب آنها نیست و میتوانند از این وضعیت سوؤ استفاده کنند ، به ارتکاب این عمل مبادرت بورزند.

صاحبان مشاغل و کارفرمایان میتوانند حتی محل کار و محیط شرکت خودشان را از طریق انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل ، از راه دور زیر نظر داشته باشند. البته بسته به نوع سیستم امنیتی که بکار میگیرند.

 

۲.  مراقبت از کارمندان

استفاده از سیستم دوربین مداربسته این قابلیت را به صاحبان مشاغل می دهد که کاملا فعالانه در محافظت از سازمان یا شرکتشان که شامل دارایی ها، انبارهاو کارمندانشان میشود عمل کنند.

زمانی که با استفاده از سیستم دوربین مداربسته به صورت استراتژیک و صحیح تمام بخش ها یا مهمترین بخش های یک ساختمان را پوشش میدهید – چه داخل و چه خارج ساختمان – شما، کارمندان شما، مشتریان و شرکای شما با خیال راحت از اینکه در محیط کسب و کار شما همیشه افرادی مراقب هستند و در حال مانیتورینگ وضعیت هستند در آرامش به فعالیت خود مشغول می شوند و این تأثیر بسیار مثبت در افزایش راندمان و بهره وری کسب و کار شما خواهد داشت.

به علاوه امروزه دوربین های امنیتی با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز واضح ترین و شفاف ترین تصویر را از محیط کسب و کار شما ارائه میدهند، که این در تشخیص هویت افرادی که داخل یا خارج میشوند بسیار مهم و مؤثر است.

تعمیر دوربین مداربستهبا آرزوی موفقیت شما
مقاله تخصصی پیشنهادی ما به شما: تعمیر دوربین مداربسته

 

۳. ارتقاء احساس رضایت مشتریان

در کنار اینکه استفاده از سیستم دوربین مداربسته از نفوذ افراد غیر مجاز به محیط جلوگیری می کند، این کار همچنین تأثیر مثبت شایانی بر روی مدل کسب و کار شما بسته به نوع کار شما خواهد گذاشت.

به عنوان مثال: فروشگاههای خرده فروشی میتوانند با استفاده از تحلیل رفتار مشتریان و اینکه مشتریان اغلب مثلا در بدو ورود سراغ چه محصولی میروند اثر مثبت فزاینده روی میزان سود خود داشته باشند.

گر چه میزان فروش نشان دهنده میزان محبوبیت یک کالا هست اما استفاده از سیستم دوربین مداربسته به شما نشان میدهد که یک مشتری قبل از انجام خرید در فروشگاه چه میکند و چگونه عمل میکند، مثلا هر محصولی که ممکن است توجه مشتری را به خود جلب کند و او با نزدیک شده به کالا و مشاهده قیمت از خرید آن صرف نظر می کند.

اساساً یک دوربین تمام فرآیند خرید را ضبط میکند. این اطلاعات میتواند روی میزان رضایت مشتری از طریق فراهم کردن راهنمایی مشتریان و هدایت آنها در محیط فروشگاه و یا باز طراحی و تغییر دکوراسیون فروشگاه به نحوی که مشتریان کمترین و کوتاه ترین مسیر را برای رسیدن به کالای مورد نیازشان طی کنند، اثر گذار باشد.

 

۴. کمک به اجتناب از محکومیت در دادگاه‌ها

در واقع فیلم ضبط شده در دوربین مداربسته سند محکمی است که در مواقع لزوم توسط صاحبان مشاغل می تواند در دادگاهها در جهت رد یا اثبات یک ادعا مورد استفاده قرار بگیرد. به این شکل که شما با استفاده از سیستم دوربین مداربسته در محیط کار همیشه سند محکمی بر ادعاهای خود خواهید داشت و این شما را کمک میکند که هیچگاه به ناحق محکوم نشوید.

 

آموزش نصب دوربین مداربسته در آموزشگاه فنی پویان

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات