معرفی برندهای معروف قرص ماشین ظرفشویی
معرفی ۷ برند معروف قرص ماشین ظرفشویی بهمراه مقایسه با یکدیگر
۱۴۰۰-۰۷-۰۵
ترموستات یخچال چیست
ترموستات یخچال چیست و چگونه کار میکند
۱۴۰۰-۰۷-۰۵

ست کردن ریموت کرکره برقی

roller-shutter installation

آموزش ست کردن ریموت کرکره برقی بعد از نصب قطعات مکانیکی در جای مناسب و انجام اقدامات مربوط به تراز دقیق ریل ها و موتور کرکره صورت می گیرد.

در قدیم آموزش ست کردن ریموت کرکره برقی مرسوم نبود زیرا نصب کرکره های آهنی بسیار رایج بود. اما مشکل این کرکره ها این بود که در باران زنگ می زدند و به تدریج زیبایی و دوام خود را از دست می دادند. بعد از کرکره های آهنی، درهای آکاردئونی مرسوم شد که قیمت آنها بسیار بالا بود. همچنین فرآیند رنگ زدن آنها هم خیلی سخت بود. با ورود کرکره های برقی این مشکل برطرف شد.

در این مقاله قصد داریم ست کردن ریموت کرکره برقی را آموزش دهیم. همچنین یک ویدئو از کلاس عملی آموزش ریست کردن ریموت کرکره برقی در این مقاله آمده که دیدن این ویدئو آموزشی را به شما توصیه می کنیم.

تنظیم برد کرکره برقی

در انجام مراحل نصب کرکره برقی ابتدا نصب قطعات مکانیکی و ریل ها و موتور انجام می شود. سپس برد و سیستم برق به سیستم اضافه می شود. بعد از اضافه شدن برد به سیستم کرکره برقی می توان آن را به صورت اتوماتیک باز و بسته کرد. بعد از اضافه کردن حد بالا و پایین حرکت کرکره به وسیله آچار آلن، می توان این تنظیمات را با ریموت انجام داد. بردهای موجود در بازار تعداد حافظه‌های محدودی دارند که البته برای یک مغازه فروشگاهی کافی است. البته برای استفاده در پارکینگ مجتمع که تعداد واحدها زیاد است نیاز است از بردهای با حافظه بالاتر استفاده کرد.

طریقه پاک کردن حافظه LERNING یا ریموت های تعریف شده

در ادامه موارد تدریس شده در ویدئو آموزش ست کردن ریموت کرکره برقی در بالا را با جزئیات شرح می دهیم. اگر دکمه LERN روی برد را برای ۱۰ ثانیه نگه دارید چراغ LED که روی برد به حالت چشمک زن وجود دارد به صورت ثابت روشن تغییر می کند. این یعنی حافظه پاک شده است و دیگر هیچ ریموتی روی آن کار نمی کند. برای تعریف مجدد ریموت ها به ازای هر ریموت یک بار دکمه LERN را فشار می دهیم و رها می کنیم و سپس یکی از دکمه های یکی از ریموت های را فشار می دهیم که در این صورت ریموت روی برد تعریف می شود. به تعداد ریموت ها باید همین کار را ادامه دهیم.

طبق کاتالوگ و نقشه ای که روی درپوش زده شده محل اتصالات تعریف شده است. اگر بخواهیم از درب اتوماتیک به عنوان پارکینگ استفاده کنیم، چشمی RX و TX را فعال می کنیم تا هنگام بالا و پایین رفتن در چشمی ها عمل کرده و مانع از ادامه حرکت در و آسیب به سیستم شود. اگر مایل به نصب چشمی نباشیم قسمت COME و Normal Close چشمی را باید با تکه ای سیم jump کنیم تا موتور کار کند.

 

کاربردهای دکمه TIME

دکمه تایم روی برد کرکره برقی دو کاربرد متفاوت دارد که البته شبیه انواع درب های دیگر از جمله درب شیشه این اتوماتیک می باشد.  برای شرکت در دوره  نصب درب شیشه ای می توانید به لینک آموزش نصب درب شیشه ای اتوماتیک مراجعه کنید.

کاربرد اول این است که زمان عملکرد موتور تعیین بشه که اگر حتی میکروسوئیچ های موتور هم خراب شد بتواند برق را قطع کند و اضافه تر از حد حرکت نکند. کاربرد بعدی برای پارکینگ ها می باشد. معمولا افراد وقتی از درب پارکینگ خارج می شوند فراموش می کنند درب را ببندند. تنظیم دکمه TIME کمک می کند که درب به صورت اتوماتیک خودش بسته شود.

طریقه تعریف کردن دکمه TIME روی ریموت کرکره برقی

roller-shutter

تجهیزات کلاس آموزش نصب کرکره برقی مجتمع آموزشی فنی پویان

هنگامی که با یک دکمه روی ریموت کرکره را به حرکت در می آوریم درب بسته می شود و تا پایین می آید. در ادامه وقتی به منتها علیه پایین می رسد عملکرد موتور قطع نمیشود و همچنان برق رسانی می کند. اما کرکره به واسطه میکروسوئیچ ها ایستاده است. در این هنگام روی برد یک صدای تق تق به گوش می رسد. مطلوب این است که همراه ایستادن کرکره برق هم قطع شود. دکمه تایم روی برد را فشار می دهیم و سپس دکمه A روی ریموت رو می زنیم. هر جا که کرکره ایستاد ما مجددا دکمه A روی ریموت را فشار می دهیم. با این کار میکروسوئیچ و برد همزمان باهم قطع می شوند و چنانچه میکروسوئیچ هم عمل نکند برق برد قطع می شود و حرکت در متوقف می شود.

طریقه تنظیم دکمه TIME به عنوان درب پارکینگ

در ادامه آموزش ست کردن ریموت کرکره برقی به تنظیمات مربوط به آموزش نصب درب اتوماتیک پارکینگی می پردازیم. برای تنظیم دکمه TIME به عنوان درب پارکینگ باید همانند حالت قبلی دکمه TIME را روی برد فشار دهیم و این بار همزمان دکمه D را از روی ریموت بزنیم. متناسب با اینکه مایلیم چند ثانیه در پارکینگ باز بماند ثانیه شمار ساعت را دنبال می کنیم که این بستگی به نوع پارکینگ و مسیر خروج دارد. برای پارکینگ های بد مسیر زمان بیشتری را باید صرف کنیم. با یکبار دیگر فشار دادن دکمه D برنامه در حافظه برد دستگاه می نشیند. البته باید بررسی کنیم برای اینکه در به صورت اتوماتیک بسته شود باید حالت Auto Close روی برد روشن باشد.

جمع بندی آموزش ست کردن ریموت کرکره برقی

برای اینکه بتوانید به صورت اصولی و از پایه تمام مراحل نصب و راه اندازی انواع درب های اتوماتیک را آموزش ببینیدلازم است که در یک آموزشگاه معتبر ثبت نام کنید. آموزشگاه های معتبر آن دسته از آموزشگاه های فنی و حرفه این هستند که دارای کارگاه های مجهز و اساتید مشغول به کار در بازار کار مربوطه باشند. مدارکی که این آموزشگاه ها ارائه می دهند کاملا معتبر است و زیر نظر سازمان فنی و حرفه این اعطا میشود. همچنین با مدرک این آموزشگاه ها می توان جواز کسب گرفت و به طور مستقل مشغول به کار شد.

پیشنهاد ما به شما دوره آموزش نصب کرکره برقی در مجتمع آموزشی فنی پویان است که با سال ها تجربه و آموزش عملی کارآموزان زیادی را هرساله روانه بازار کار می کند. مجتمع آموزشی فنی پویان دارای پشتیبانی نامحدود پس از دوره می باشد به این معنی که اگر کار آموزان در حین کار دچار هر چالشی از لحاظ فنی شوند، می توانند در لحظه از اساتید مجتمع مشاوره و راهنمایی بگیرند. آموزش ست کردن ریموت کرکره برقی که در این مقاله با آن آشنا شدید فقط یکی از سرفصل های دوره آموزش نصب کرکره برقی می باشد.

همچنین روز و ساعت کلاس های مجتمع آموزشی فنی پویان کاملا منعطف بوده و مطابق با زمان آزاد کارآموزان تنظیم می شود. برای آن دسته از هنرجویانی که از شهرهای اطراف تهران در دوره های فنی آموزشگاه ثبت نام می کنند نیز هماهنگی ها جهت اسکان در خوابگاه انجام خواهد شد.

همچنین کارآموزانی که از شهرستان در دوره ها شرکت می کنند می توانند در روزهای پنجشنبه و جمعه کلاس داشته باشند که با این حساب فقط با یک شب اقامت در خوابگاه قادر خواهند بود دوره خود را به اتمام برسانند و مدرک دوره را اخذ کنند.

عباراتی که با آن این مقاله دیده شده است:

آموزش کد دهی ریموت کرکره برقی | تغییر کد ریموت کرکره برقی | روش حذف ریموت کرکره برقی | کپی ریموت کرکره برقی | ریست ریموت کرکره برقی | دکمه های ریموت درب پارکینگ | کپی ریموت درب پارکینگ | نحوه تنظیم ریموت کرکره برقی | تنظیم تایم کرکره برقی

 

لینک کوتاه: BITLY.COM

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات