آموزش فعال کردن اپل آی دی بر روی آیفون و آیپد
۱۴۰۰-۰۳-۰۳
نصب دوربین مداربسته
تضمین امنیت کسب و کار شما در استفاده از سیستم دوربین مداربسته
۱۴۰۰-۰۳-۰۳

ساختمان هوشمند چیست؟

هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان

هنگامیکه یک ساختمان با استفاده از دستگاه های متصل به اینترنت تجهیز و قابل کنترل از راه دور است و می توان سیستم گرمایش و روشنایی و امنیت آن را مدیریت کرد به آن ساختمان هوشمند می گوییم.

هدف از هوشمند کردن خانه، خودکار کردن سیستم داخلی منازل است و مزایایی نظیر امنیت، راحتی و کنترل میزان مصرف انرژی را به همراه دارد. صاحبان منازل با تلفن همراه می توانند در زمان دور بودن از منازل آن را کنترل کنند و نگرانی از بابت سیستم های داخلی نداشته باشند و با آسودگی خاطر آن جا را ترک کنند.

آموزش دوره های فنی حرفه ای در آموزشگاه فنی پویان

فناوری ها و امکانات خانه هوشمند:

برخی لوازم خانگی را می توان هوشمند کرد و از امکانات جالبی برخوردار شد. برای مثال قفل های هوشمند به کاربران امکان کنترل افراد را در بدو ورود می دهند که بدانند چه کسانی وارد منزل می شوند و همچنین می توانند در زمان نزدیک شدن صاحبان منازل، به محض ورود آن ها در را به صورت خودکار باز کنند.

سیستم روشنایی منزل به کاربر این امکان را می دهد که روشنایی منزل را طبق روشنایی روز تنظیم کند. ترموستات های این سیستم، با استفاده از وایفای به کاربر امکان کنترل دمای منزل را می دهند. همچنین این ترموستات ها قابلیت گزارش مصرف انرژی را دارند و زمان تعویض فیلتر را به کاربران اعلام می کنند.

تلویزیون های هوشمند با استفاده از اتصال به اینترنت قابلیت دیدن فیلم آنلاین یا گوش دادن به موسیقی را دارند. همچنین بعضی از تلویزیون های هوشمند قابلیت شناسایی صدا یا حرکت را دارند.

دوربین های هوشمند مورد بعدی است که آسودگی خاطر را برای کاربران فراهم می کند. با استفاده از دوربین های هوشمند کاربران می توانند منزل را زیر نظر داشته باشند. سنسورهای وجود دارد که می تواند حرکت ساکنین از حیوانات و سارقین را تشخیص دهد و در صورت مشاهده مورد مشکوک به صاحب خانه اطلاع دهد.

سیستم موسیقی هوشمند قابلیت برنامه دادن را برای کاربر فراهم می کند تا در بدو ورود کاربر موسیقی مورد علاقه او پخش شود.

هوشمند سازی ساختمان

 

لوازم آشپزخانه هوشمند

  • برای مثال می توانید قهوه سازتان را هوشمند کنید تا به محض قطع شدن آلارم ساعت برای شما قهوه تازه آماده کند.
  • یخچال هوشمند می تواند لیست خرید یا رژیم شما را فراهم کند.
  • سنسورهای مراقبت از خانه می توانند در صورت بروز مشکلات نوسان برق یا یخ زدگی و نشتی لوله ها دستگاه های متصل را خاموش کند.
  • آسودگی خاطر از بزرگ ترین مزایای این سیستم است، کاربران می توانند بعد از ترک منزل وسایلی که فراموش کرده اند خاموش کنند و روشن مانده است را خاموش کنند.
  • با سیستم هوشمند می توانید لامپ های خانه را تنظیم کنید تا زمانیکه وارد منزل می شوید لامپ ها روشن شوند.
  • با استفاده از سنسور کاربران دیگر نیازی به روشن خاموش کردن سستم گرمایشی یا سرمایشی ندارند و بر اساس دمای منزل روشن یا خاموش می شود.
  • همچنین با این سیستم  می توان میزان آبی که می خواهیم به گل ها بدهیم مشخص کنیم تا آن ها خشک نشوند.

دوره های آموزش هوشمند سازی ساختمان به صورت عملی توسط اساتید مجرب مجتمع اموزشی فنی پویان برگزار می گردد.

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات