انواع سیستم دزدگیر اماکن کدامند و نحوه نصب سیستم به چه صورت است.
۱۴۰۰-۰۳-۰۵
نصب دزدگیر اماکن
در هنگام نصب دزدگیر اماکن به چه نکاتی باید توجه کرد
۱۴۰۰-۰۳-۰۵

متداول ترین دلایل خرابی تلویزیون

تعمیرات تلویزیون

تلویزیون

تاکنون برایتان پیش آمده است که برای خرابی تلویزیون خود از یک تعمیرکار کمک بخواهید و سپس معلوم شود که مشکل از کنترل بوده است و نه از تلویزیون؟ در این صورت مجبورید که دستمزد او را نیز پرداخت کنید.

این بدان معناست که رفع انواع مختلف خرابی تلویزیون ، نیاز به کمک تعمیرکار حرفه ای ندارد. گاهی اوقات مشکلات بسیار پیش پا افتاده هستند و به راحتی خودتان می توانید آن ها را برطرف کنید.

بنابراین هربار با مشکلی مواجه شدید قبل از تماس گرفتن با تعمیرکار، عیب یابی بنیادی را که در ادامه توضیح داده شده است دنبال کنید تا خودتان مشکل  را حل کنید.

در اینجا از شما میخواهم، در صورتیکه به دنبال یادگیری تخصصی تعمیرات تلویزیون هستید حتما از سرفصل های دوره آموزش تعمیرات تلویزیون فنی پویان دیدن کنید.

بررسی دوشاخه و پریز تلویزیون

دستگاه شما یک وسیله ی الکترونیکی است که برای کار کردن به برق نیاز دارد. بنابراین ابتدا چک کنید که دوشاخه ی آن به خوبی به پریز متصل شده است یا نه. شاید دلیل خرابی تلویزیون شما همین باشد. بررسی کنید که همه ی سیم ها به جای درستی وصل شده باشند و پریز برق داشته باشد و کار کند.

برای بررسی سالم بودن پریز یک وسیله ی برقی سالم دیگر را به آن وصل کنید؛ اگر دستگاه روشن شود یعنی پریز برق دهی می کند و اگر روشن نشود یعنی مشکل از پریز است و دستگاه شما مشکلی ندارد. باید با یک برق کار تماس بگیرید و یا از یک پریز دیگر استفاده کنید.

 

کنترل تلویزیون را چک کنید

کنترل از راه دور و تنظیمات کلی دستگاه خود را بررسی کنید. گاهی اوقات دکمه ی اشتباهی را فشار می دهیم و یا تنظیمات صدا و تصویر را تغییر می دهیم. گاهی اوقات بچه ها به طور اتفاقی و یا از روی کنجکاوی تنظیمات دستگاه را به هم می ریزند. گاهی هم مشکل از کنترل است و فقط کافی است که باتری های آن را عوض کنید.

پس قبل از این که مطمئن شوید که مشکل از تلویزیون است، تنظیمات کلی آن را بررسی کنید که همه چیز درست تنظیم شده باشد و کنترل را هم امتحان کنید تا از سالم بودنش اطمینان یابید .

 

اطراف تلویزیون را زیاد شلوغ نکنید

تلویزیون ها هنگامی که روشن هستند و کار می کنند از خود گرما منتشر می کنند و از بالا و پشت به دریچه های هوایی نیاز دارند. اما گاهی اوقات ما با چیدن وسایل اطراف تلویزیون را بسیار شلوغ می کنیم.

این درهم ریختگی در اطراف تلویزیون باعث گرم شدن بیش از حد آن می شود و به دلیل این گرما تلویزیون خاموش می شود و یا به درستی عمل نمی کند. پس اطراف تلویزیون خود را شلوغ نکنید و اجازه دهید هوا از دریچه ها رد و بدل شود.

خرابی تلویزیون

 

یک دستگاه تصویری دیگر مانند Xbox را به دستگاه وصل کنید

بسیار پیش آمده است که تصویر تلویزیون از حالت طبیعی خارج شود. این مشکل می تواند ریشه در خود تلویزیون، دستگاه ست تاپ باکس و یا سیم ها و اتصالات داشته باشد. در این مواقع قبل از تماس گرفتن با تعمیرکار، یک دستگاه تصویری دیگر مانند DVD player و یا یک دستگاه مخصوص بازی مانند Xbox را به تلویزیون وصل کنید.

اگر تصاویر خوب و نرمال باشند مشخص می شود که مشکل از اتصال سیم ها و یا دستگاه ست تاپ باکس است؛ در غیر این صورت مشخص می شود که مشکل از تلویزیون است. اگر متوجه شدید که مشکلی در تلویزیون وجود دارد که خودتان قادر به تشخیص و یا تعمی آن نیستید با یک تعمیرکار متخصص تماس بگیرید.

امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید بوده باشد. درصورتیکه به تخصص تعمیرات لوازم خانگی علاقمند هستید و تمایل دارید ازین تخصص کسب درآمد کنید از دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی فنی پویان استفاده کنید.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی بصورت جامعبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات لوازم خانگی

 

آموزش دوره های فنی حرفه ای در آموزشگاه فنی پویان

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات