تعمیر لپ تاپ
آموزش تمیز کردن فن و هیت سینک لپ تاپ
۱۴۰۰-۰۳-۰۴
تعمیر فکس
چرا دستگاه فکس پیام دریافت نمی کند – نحوه برطرف کردن دلایل عدم دریافت فکس
۱۴۰۰-۰۳-۰۴

دلایل باز نشدن درب و از کار افتادن صفحه مایکروویو

دلایل باز نشدن درب مایکروویو

ماکروفر

در این مقاله کاملا آموزشی قصد داریم تا دو مورد از رایج ترین مشکلات یک مایکروویو رو بررسی کنیم. ” باز نشدن درب مایکروویو ” و ” از کار افتادن صفحه نمایش مایکروویو “. این دو مورد از رایج‌ترین مشکلات یک مایکروویو هستند که ما در اینجا قصد داریم بطور کامل دلایل آنها را بررسی کنیم و برای برطرف کردن آنها راهکار ارائه دهیم.

درصورتیکه شما جزو افرادی هستین که به تخصص تعمیرات مایکروویو علاقمند هستید و تمایل دارید با آموزش دیدن این تخصص کسب درآمد کنید، حتما از دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی فنی پویان دیدن کنید. در ادامه به بررسی دلایل و نحو برطرف کردن مشکلات مایکروویو می‌پردازیم.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی بصورت جامعبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات لوازم خانگی

 

دلایل باز نشدن درب مایکروویو و نحوه برطرف کردن آن

مایکروویو ها یکی از لوازم برقی سودمند در آشپزخانه هستند که بسیاری از کار های روزانه را برای ما آسان تر کرده اند. با استفاده از آن ها هم غذا ها و مایعات را گرم می کنیم و هم می‌توانیم به وسیله ی آن ها پخت و پز انجام دهیم.

یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شویم باز نشدن درب مایکروویو است. اگر به دنبال راه حلی برای این مشکل هستید در ادامه نکاتی گفته شده است که می‌تواند به شما کمک کند .

 

۱. باز نشدن درب مایکروویو بدلیل وجود مشکل در اهرم یا دکمه ی قفل درب

در بیشتر مواقع علت باز نشدن درب مایکروویو خراب شدن دکمه و یا اهرم مربوط به قفل درب است. فرایند به این صورت است که اهرم معمولاً دارای یک دسته یا دکمه است که با سیستم قفل درب در تماس است و زبانه ی قفل درب را آزاد کرده و در نهایت درب مایکروویو باز می شود.

اگر می خواهید بررسی کنید که آیا مشکل باز نشدن درب همین مسئله است، برای دسترسی به اهرم قفل در باید ابتدا مایکروویو را از برق بکشید سپس پوشش رویی و همچنین کنترل پنل را خارج کنید. اکنون می توانید آسیب دیدگی اهرم را بررسی کنید. اگر اهرم آسیب دیده است احتمالاً لازم است که آن را عوض کنید .

 

۲. باز نشدن درب مایکروویو بدلیل وجود مشکل در فنر درب

در بسیاری از مواقع که درب مایکروویو باز نمی شود مشکل می تواند از فنر درب باشد. فنر پیچشی مایکروویو یک بخش مجزا است و اگر آسیب ببیند و یا خراب شود می تواند منجر به باز نشدن و یا خوب بسته نشدن درب مایکروویو شود. فنر پیچشی، در بسته نگه داشتن درب مایکروویو هایی که با کشیدن به طرف بیرون باز می شوند نقش مهمی دارد. درب دارای دو فنر است که در دو طرف آن قرار دارند.

برای بررسی آن ها شما باید ابتدا مایکروویو را از برق بکشید و سپس پنل درب را باز کنید. فنر ها در پایین درب قرار دارند. بررسی کنید که آیا علائمی از ساییدگی و یا سایر آسیب ها دارند یا نه. اگر فنر ها خراب شده باشند باید جایگزین شوند .

آموزش تعمیرات مایکروویو و ماکروفربا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات مایکروویو و ماکروفر

 

۳. باز نشدن درب مایکروویو بدلیل وجود مشکل در قفل درب

علت احتمالی دیگر برای این مشکل خراب شدن قفل درب است. قفل درب دارای دو قلاب است که از در بیرون زده اند. این قلاب ها به داخل گیره ی کلید درب که در قسمت بالایی قاب مایکروویو قرار دارد چفت می شوند.

برای دسترسی به قفل درب باید ابتدا مایکروویو را از برق بکشید، سپس پنل داخلی درب را باز کنید و آسیب دیدگی و یا نیاز به تعویض قفل را بررسی کنید. در صورتیکه خودتان قادر به عیب یابی و تعمیر قفل در مایکروویو نیستید از یک متخصص فنی کمک بخواهید.

دلایل باز نشدن درب مایکروویو

 

دلایل از کار افتادن صفحه نمایش مایکروویو و نحوه برطرف کردن آن

یکی دیگر از مشکلاتی که در استفاده از مایکروویو ممکن است با آن مواجه شویم از کار افتادن صفحه نمایش مایکروویو است. منظور صفحه نمایشی است که در آن میزان دما، زمان پخت و غیره را مشاهده می کنید.

بدون روشن شدن صفحه نمایش شما قادر به دیدن زمان باقی مانده از پخت و سایر جزئیات نخواهید بود. برای این مشکل دلایل متعددی وجود دارند و در برخی موارد شما می توانید خودتان مشکل را برطرف کنید. در ادامه تعدادی از دلایل و راه حل ها را مرور می کنیم .

 

۱. از کار افتادن صفحه نمایش مایکروویو بدلیل خرابی در برد کنترل اصلی مایکروویو

اولین دلیل ممکن برای از کار افتادن صفحه نمایش مایکروویو ، خراب شدن برد کنترل اصلی است. اگر برد کنترل اصلی و یا صفحه ی مدار دچار مشکل شده باشد، شما با مشکل نمایش دیجیتالی اعداد و خطوط مواجه خواهید شد.

این مشکل اغلب به علت گسسته شدن لحیم و یا خراب شدن خازن اتفاق می افتد. در این مواقع شما می توانید مدار داخلی را بررسی کرده و به دنبال محل گسستگی بگردید.

راه حل برای خراب شدن برد کنترل اصلی

اگر خودتان به راحتی محل گسستگی را پیدا کردید فقط لازم است با استفاده از یک دستگاه لحیم محل گسستگی را لحیم کاری کنید. اما اگر در این رابطه تجربه ای ندارید و یا به مدار ها وارد نیستید بهترین راه این است که از یک فرد متخصص کمک بخواهید و یا با یک سرویسکار فنی تماس بگیرید.

آموزش تعمیرات موبایلبا آرزوی موفقیت شما
آموزش ویدئویی پیشنهادی ما به شما: آموزش لحیم کاری با هیتر هوای گرم

 

۲. از کار افتادن صفحه نمایش مایکروویو بدلیل مشکل در منبع قدرت مایکروویو

دلیل احتمالی دیگر برای از کار افتادن صفحه نمایش مایکروویو ، وجود مشکل در منبع قدرت است. اگر منبع قدرت به درستی به مایکروویو برق رسانی نکند این مسئله منجر به خاموش ماندن صفحه نمایش آن می شود .

راه حل برای قطعی منبع قدرت

یک وسیله ی برقی دیگر را به همان پریز متصل کرده و آن را روشن کنید. این کار باعث می شود متوجه شوید که مشکل از منبع تامین نیرو است یا خود صفحه نمایش مشکل دیگری دارد .

 

۳. از کار افتادن صفحه نمایش مایکروویو بدلیل خرابی در فیوز حرارتی و فیوز مانیتور

اگر صفحه نمایش مایکروویو کار نمی کند شما باید فیوز حرارتی و فیوز مانیتور را هم چک کنید. مطمئن شوید که هیچ یک از آن ها نسوخته اند. محل قرار گیری فیوز ها در انواع مایکروویو ها و برند های مختلف، متفاوت است .

راه حل برای فیوز های سوخته

با مراجعه به دفترچه راهنما محل قرار گرفتن فیوز ها را پیدا کنید، هر یک از آن ها را بیرون آوریده و سیم نازک داخل آن ها را بررسی کنید. اگر این سیم بی رنگ شده است به این معناست که فیوز سوخته است.

 

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات