ابزار مورد نیاز تعمیرات موبایل
۱۳۹۸-۰۳-۰۹
فعال کردن اپل آی دی
۱۳۹۸-۰۳-۰۹

تعمیر اتو

تعمیر اتو

تعمیر اتو

برای تمیز کردن اتوبخار روش های متفاوتی وجود دارد:

برای شستشوی داخل اتو،آن را تا نیمه از آب مناسب پر کنید، و بعد سرکه سفید به آن اضافه کنید تا جایی که به خط نشان پر شدن محفظه برسد.

حالا اتوبخار را به مدت پانزده دقیقه با بالاترین درجه خود روشن بگذارید و بعد با بخار مخلوط آب و سرکه را خالی کنید.

همین عملیات را بار دیگر اما با آب خالی انجام دهید. اکنون اتوبخار شما آماده استفاده است.

برای شستشوی صفحه خارجی اتوبخار نیز می توانید از همین محلول و با استفاده از یک گوش پاک کن تمامی منافذ داخلی اتو بخار را تمیز کنید.

علاوه بر این روش های دیگری نیز با محلول های خانگی برای شستشو قابل استفاده است که بعدا توضیح داده خواهد شد.

با وجود کارهایی که گفته شد همچنان امکان خرابی های فنی تر برای اتوبخار وجود دارد. شما می توانید هم اکنون با تماس با شرکت آریابهکار از خدمات تخصصی ما و تعمیر اتو به همراه گارانتی سه ماه بهرمند شوید.

توجه فرمایید که با دریافت کد اشترام می توانید از تخفیف های ویژه شرکت آریا بهکار استفاده کنید.

تعمیر اتو

تعمیر اتو

نکات مهم در هنگام استفاده از اتو :

– مخزن آب دستگاه را بیش از اندازه پر نکنید. درغیراین صورت سرریز میشود. برای جلوگیری از سرریزشدن، اتو را به صورت عمودی نگ هداشته و مخزن را تا علامت از آب پرکنید.

– قبل از بخاردهی، صفحه ی اتو باید به دمایی معین از حرارت برسد. زمانی که عقربه ی دما روی بخاردهی تنظیم شده و دکمه ی بخاردهی فشار داده شود، تا زمانی که صفحه ی اتو به اندازه ی کافی داغ نشده است، عملکرد ضدچکه از چکه کردن آب جلوگیری می کند.

– این اتو برای استفاده با آب لوله کشی طراحی شده است. قبل از استفاده از اتو برای اولین بارمخزن را از آب پرکرده و بگذارید تا آب مقداری تبخیرشود. سپس بعد از چند لحظه دوباره این کار را انجام دهید. هنگام تبخیرشدن چندین بار در فواصل زمانی دکم هی بخار را فشار دهید. به این ترتیب عملکرد تبخیرشدن بهبود خواهد یافت و ذرات گرد و خاک از درون مخزن آب ناپدید خواهدشد.

– اگر آب لوله کشی شما بسیار رسوب دار است، پیشنهاد م یکنیم قبل از پرکردن مخزن آب آن را با آب آشامیدنی مخلوط کنید.

– درزمان استفاده از اتو برای اولین بار کمی بو از دستگاه پخش م یشود که بعد ازچند دقیقه محو خواهدشد.

– اگر در حین اتوکشی آب مخزن تمام شد، دوشاخه را از پریز دیواری جداکرده و بدون انتظار برای خنک شدن اتو، آب به مخزن ریخته و اتوکشی را ادامه دهید.

– اگر عملکرد آب پاش کارنمی کند. منفذ خروجی آب پاش را با انگشت نگه داشته و برای رفع گرفتگی دکمه ی آب پاش را چندین بار فشاردهید.

– برای اتوکشی ابتدا لباس هایی که دمای پایین تری نیاز دارند را اتو کنید. لباسهایی که دمای بالاتری برای اتوکشی می گیرند باید بعداً اتو شوند. اگر دمای اتو را از بالا به ۳ دقیقه صبرکنید تا اتو تا دمای پایین دلخواه شما – پایین کاهش دهید لازم است تا ۴ کاهش یابد.

– در هنگام تغییر دمای اتو، عملکرد ضد چکه باعث م یشود تا صفح هی اتو صدایی کلیک مانند ایجادکند

– قبل از استفاده از دستگاه برای اولین بار کیسه ی محافظ دور دستگاه را بردارید

تعمیر اتو

تعمیر اتو

نکات ضروری برای انتخاب اتو:

 • قدرت اتو که مانند دیگر وسایل برقی دیگر با وات مشخص میشود که یکی از مهم ترین مواذدی است که در زمان خرید باید به آن توجه کرد البته هرچه میزان وات دستگاه بالاتر باشد قیمت آن نیز بیشتر میشود .توان یا قدرت اتو نشان دهنده ی توانایی المنت اتو است و هر چه توان دستگاه بیشترباشد به این معنی است که اتو به مدت زمان کمتری برای داغ شدن نیاز دارد .
 • صفحه اتو که نیز یکی از موارد مهم میباشد که در مدل های قدیمی جنس آنها از فلاد و یا آهن بود که به دلیل وزن بالای آن دیگر استفاده نمیشود امروزه از کفی های سرامیکی در اتو استفاده میشود که هم وزن کمی دارد و هم راحتی بر روی لباس حرکت می کنند و هیچ نوع آسیبی به پارچه نمیزند .
 • ظرفیت مخزن های آب در مدل های مختلف دستگاه ها متفاوت میباشند و همچنین برخی از دستگاه ها متحرک و قابل جداشدن از دستگاه میباشند که میتوان به راحتی از اتو جداکرده و دوباره به آن وصل کرد که این ویژگی باعث راحتی استفاده از دستگاه میشود .
 • درصورت استفاده نکردن از آب مقطر در اتو باعث میشود که رسوباتی منافذ خروجی بخار بعد از مدتی دچار دچار گرفتگی شوند برای جلوگیری از این منظور برخی از مدل های جدید اتو دارای قابلیت  Self Cleanهستند که این ویژگی در دستگاه باعث میشود منافذ باز شوند و از انباشته شدن رسوبات به میزان زیاد جلوگیری می کند و نیاز به تعمیر اتو کمتر میشود .
 • قابلیت ضدچکه که امروزه در برخی از دستگاه ها وجود دارد که این قابلیت به منظور جلوگیری از چکه کردن و ریزش آب مخزن یا محفظه ی تولید بخار  تعبیه شده است و در هنگامی  که دمای کف اتو به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می کند. این سیستم بصورت خودکار محفظه ی تبخیر دستگاه را می بندد و از چکه کردن آّب جلوگیری می کند.
تعمیر اتو

تعمیر اتو

نکات امنیتی  در نگهداری و تمیز کردن اتو:

 • بعداز هربار استفاده از اتو به منظور خالی کردن آب داخل مخزن ، اتو را بصورتی که دریچه ی پر کننده به سمت پایین باشد نگهدارید تا آب داخل مخزن بطور کامل خالی شود .
 • در زمانی که سیم برق اتو آسیب دیده اسن به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید و برای تعمیر اتو اقدام کنید .
 • برای تمیز کردن و از بین بردن رسوبات داخل دستگاه میتوانید هرچند وقت یکبار آب مقطر و سرکه را بایکدیگر ترکیب کنید و داخل مخزن اتئبریزید و سپس دستگاه را روشن کنید وبعداز مدتی آن را خرید خالی کنیدبا انجام اینکار میتوانید باعث از بین رفتن رسوبات داخل دستگاه شوید و بهتر است برای جلوگیری از رسوبات از آب مقطر استفاده کنید .
 • توجه داشته باشید که قبل از خنک شدن اتو سیم آن را جمع نکنید و دور آن نپیچید .
 • برای جلوگیری از خراب شدن کف اتو از کشیدن و قرار دادن آن برروی زیپ و قلاب و سگک خودداری کنید .
 • به هیچ عنوان برای تمیز کردن اتو از آب استفاده نکنید برای انجام اینکار به وسیله یک دستمال مرطوب اتو را تمیز کنید .
 • منبع: کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *