تعمیر ماشین لباسشویی
۸ نکته کلیدی نگهداری ماشین لباسشویی
۱۴۰۰-۰۳-۰۲
بازگرداندن اطلاعات پاک شده
آموزش بازگرداندن اطلاعات پاک شده از موبایل
۱۴۰۰-۰۳-۰۲

تاریخچه ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی

در این مقاله قصد داریم تا بصورت اجمالی تاریخچه ماشین لباسشویی در جهان را مورد بررسی قرار دهیم. در اینجا از شما میخواهم، در صورتیکه به دنبال یادگیری تخصصی تعمیرات لباسشویی هستید حتما از سرفصل های دوره آموزش تعمیرات لباسشویی فنی پویان دیدن کنید.

اولین ماشین لباسشویی کی ساخته شد؟

در طی دویست سالی که از تاریخچه ماشین لباسشویی می‌گذرد، گونه ها و انواع مختلفی از ماشین لباسشویی در نقاط پراکنده جهان ساخته شد و هر یک از این نمونه های ناکامل در عصر خود موجب تحولی بزرگ در بهبود زندگی بشر گردید.

نخستین بار،در سال ۱۷۹۷ تخته شست وشو اختراع شد. در ۱۸۷۴ ویلیام بلک استون، بازرگان و تولید کننده ذرت اهل هند برای همسرش ماشینی ساخت که کثیفی ها را از روی لباسها میشست و پاک می کرد.

معرفی ماشین لباسشویی

این ماشین لباسشویی شامل یک تغار چوبی بوده که در آن یک تکه چوب تخت با شش میخ چوبی کوچک بود و یک دسته داشت که آنها را عقب و جلو می برد. در دنباله تکمیل این طرح در سال ۱۹۰۰ میخ های فلزی به جای میخ های چوبی بکار برده شدند. در سال ۱۹۰۷ موتور الکتریکی برای اولین بار در ماشین لباسشویی بکار گرفته شد.
در سال ۱۹۰۷نخستین ماشین لباسشویی می تگ ساخته شد که دسته چرخنده و زیر آن چرخ لنگر داشت. در ۱۹۲۲ شرکت می تگ ماشین لباسشویی ای عرضه کرد که به جای کشیدن لباسها در آب، آنها را با فشار آب و چرخاندن داخل استوانه تمیز می کرد.

آموزش تعمیرات لباسشوییبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات لباسشویی

 

ماشین لباسشویی امروزی

امروزه از میان تمامی این طرح های ناکامل تنها دو سیستم باقی مانده است. یکی روش فشار آب که هنوز هم مهم ترین سیستم است و دیگر ماشین استوانه ای که لباسها را داخل یک استوانه چرخان می شوید.

ارور لباسشویی سامسونگبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: ارور لباسشویی سامسونگ

 

در اوایل دهه ۱۹۳۰ جان دبلیو چامبرلین وسیله ای را اختراع کرد که در یک زمان لباسها را میشست، آب می کشید و آب اضافی آن را خارج می کرد. در ۱۹۴۷ نخستین ماشین لباسشویی خودکار روانه بازار شد و گام ارزشمندی در چرخه ی تولید این وسیله پرمصرف برداشت. سرانجام در ۱۹۵۳ ماشین لباسشویی به یکی از ضروری ترین لوازم خانگی مبدل شد و از آن زمان تا کنون این وسیله در حال تکمیل است و هر روز امکانات جدیدی برای انواع پارچه ها به آنها اضافه می شود.

این تاریخچه ماشین لباسشویی بود که کمتر کسی در مورد آن میداند. شاید شما که ازین صفحه دیدن می‌کنید، به تخصص تعمیرکار لوازم خانگی نیز علاقه مند باشید. بهمین خاطر میتوانید از آموزش تعمیرات لوازم خانگی هم استفاده ببرید.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی بصورت جامعبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات لوازم خانگی

 

آموزش دوره های فنی حرفه ای در آموزشگاه فنی پویان

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات