مزایای استفاده از درب اتوماتیک
بررسی مزایای نصب و استفاده از درب اتوماتیک
۱۴۰۰-۰۳-۰۵
مراحل نصب درب های اتوماتیک ریلی
۱۴۰۰-۰۳-۰۵

معرفی انواع مختلف کرکره برقی از نظر جنس – انواع درب کرکره ای

انواع مختلف کرکره برقی

بعد از سقف و پنجره مهمترین المنت در یک خانه در خانه است. انتخاب یک درب درست برای خانه بر چشم انداز و زیبایی خانه تأثیر می گذارد. از میان انواع در های موجود در بازار درب های کرکره ای بسیار محبوب هستند.

در ساختمان های بزرگ که دارای درب ورودی بزرگ هستند و یا مکان هایی که نیازمند امنیت و محافظت در برابر آتش سوزی و ورود سارقان هستند استفاده از این درب ها بسیار مناسب است .

این درب های اتوماتیک از نوارهای فلزی سنگین ساخته شده اند که برای تحمل حداکثر فشار ممکن به همدیگر متصل شده اند. این نوع درب ها با بهترین نوع فنر لوله ای به همدیگر وصل شده اند تا عملکرد و باز و بسته شدنشان روان باشد.

آموزش دوره های فنی حرفه ای در آموزشگاه فنی پویان

معرفی انواع مختلف کرکره برقی از نظر جنس – انواع درب کرکره ای

این درب ها در سایز های مختلف موجود هستند و در برابر باد، باران و ورود سارقان بسیار مقاومند. درب های کرکره ای را از نظر جنس، نوع کاربرد و نوع عملکردشان به گروه های مختلفی تقسیم بندی می کنند.

درب های کرکره ای M.S

در های کرکره ای M.S از نوارهای فلزی با کیفیت ساخته شده است تا بتواند به عنوان یک درب مورد استفاده قرار گیرد. این نوع کرکره ها می توانند از تیغه های فلزی و یا صفحات فلزی مشبک نیز تشکیل شوند تا داخل محدوده ی مورد نظر قابل مشاهده باشد.

نصب این کرکره ها آسان است و در برابر انواع آب و هوا مقاوم هستند. خرید و نصب این نوع کرکره ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و برای هر نوع کاربردی بسیار سودمند هستند همچنین دچار زنگ زدگی نمی شوند و عمر طولانی و مفیدی نیز دارند .

حتی در بدترین حالت نیز این درب ها آزادانه و به سرعت پایین نمی آیند و توسط یک قطعه ی کنترل کننده ی سرعت و ترمز الکترومغناطیسی کنترل می شود. این نوع درب ها در برابر ورود سارقان و عوامل طبیعی مانند طوفان بسیار مقاومند.

 

درب های کرکره ای آلومینیومی

این کرکره ها با استفاده از قطعات آلومینیومی اکسترود شده طراحی می شوند و از آلومینیوم درجه یک در ساخت آن ها استفاده می شود. کرکره های آلومینیومی را هم بر روی یک دیوار و هم بر روی دو دیوار نصب می کنند.

این نوع کرکره ها از نظر وزنی بسیار سبک هستند، دچار زنگ زدگی نمی شوند و دارای ظاهری زیبا هستند. مقاومت این کرکره ها در برابر زنگ زدگی بیشتر از سایرین است و بسیار بادوام است. بسیار مستحکم است، در هنگام استفاده سروصدا ایجاد نمی کند، نیاز به مراقبت کمتری دارد و در نهایت امنیت را تا حد زیادی بالا می برد.

معرفی انواع مختلف کرکره برقی از نظر جنس - انواع درب کرکره ای

 

درب های کرکره ای پلی کربنات یا شفاف

کرکره های شفاف یا پلی کربنات با داشتن ظاهری زیبا و شفافر هنگامی که پایین می آیند این امکان را ایجاد می کنند که از تمام جهات بتوان داخل محل مورد نظر را مشاهده کرد. این کرکره ها شفاف، بسیار بادوام، سبک وزن و بسیار محکم و مقاوم هستند. این کرکره ها عمدتاً از پلی کربنات ساخته می شوند اما بسیار گران قیمت هستند.

 

کاربرد ها و نمونه های مختلف کرکره های برقی مدرن

کرکره های برقی که به درب های کرکره ای سکشنال نیز معروف هستند انواعی از درب ها و پنجره ها هستند که از قطعات یا تکه های افقی زیادی که توسط لولا به هم متصل می شوند تشکیل شده اند.

این درها با بالا رفتن باز و با پایین آمدن بسته می شوند. درب های کرکره ای دارای موتور بسیار کارآمد هستند، به ویژه برای درها و پنجره های بسیار بزرگ.

این نوع درها همیشه به عنوان قابل اطمینان ترین بخش یک ساختمان در نظر گرفته می شوند و این به علت داشتن عملکرد آسان، دوام زیاد،محافظت و ایمنی آن هاست.

علاوه بر ایمن بودن و دیگر ویژگی هایی که برای این درها گفته شد، آن ها می توانند بدون این که از زیبایی ظاهری ساختمان بکاهند به صورت بهینه حریم شخصی مورد نیاز فراهم کنند.

درهای کرکره ای مدرن نسبت به درهای سنتی و حتی نمونه های کرکره ای سابق عملکرد بهتری دارند. این به خاطر داشتن طراحی خلاقانه، دسترسی پذیری، و قدرت مواد سازنده ی آن هاست که نسبت به نمونه های قدیمی بسیار بهتر هستند.

درهای کرکره ای پیشرفته معمولاً از استیل یا آلومینیوم ساخته می شوند که باعث می شود آن ها در عین داشتن وزنی سبک بسیار محکم و مقاوم باشند.

بعضی از ویژگی های مهم و اصلی درهای کرکره ای عبارتند از :

  • داشتن طرحی محکم و براق
  • داشتن وزنی سبک که می تواند بدون وارد کردن فشار زیاد به چهارچوب بر روی آن نصب شود.
  • کنترل شوندگی آسان
  • دوام بالا
  • حرکت روان
  • قابلیت نصب بر روی هر مکانی از قبیل در، پنجره و غیره.
  • سایز های مختلفی از آن ها در دسترس است.
  • داشتن امنیت بالا

 

کاربرد کرکره های برقی

کرکره های برقی برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و استفاده از آن ها آسان است. آن ها برای درب گاراژها، آشپزخانه ها، زندان ها، انبارها، مدارس و دیگر مکان ها استفاده می شوند.

داشتن فواید امنیتی این کرکره ها باعث شده است که دولت های محلی نیز این نوع کرکره ها را تهیه کنند. آن ها نه تنها برای اهداف تجاری بلکه بیشتر برای اهداف امنیتی مورد استفاده قرار می گیرند.

از کرکره های برقی در مکان هایی که به شدت در معرض تغییر شرایط جوی قرار دارند استفاده می شود چرا که این نوع درها و پنجره ها به شدت در برابر صدمات ناشی از تگرگ مقاوم هستند.

انواع کرکره برقی روکار و توکار

در کرکره برقی های روکار باکس بالای کرکره در نمای بیرونی خانه نصب می شود، در حالی که در کرکره برقی های توکار باکس کرکره در داخل خانه نصب می شود و از بیرون دیده نمی شود.معرفی انواع مختلف کرکره برقی از نظر جنس - انواع درب کرکره ای

 

کرکره های یکپارچه

این نوع از درب های کرکره ای به گونه ای هستند که درب و کرکره هردو یک بخش واحد را تشکیل می دهند و جدا از هم نیستند. کرکره های برقی در داخل غلتک خود یک موتور لوله ای شکل دارند که این موتور به روش های مختلفی عمل می کند از جمله با استفاده از کلیدهای مخصوص و یا ریموت کنترل. از دیگر انواع این کرکره ها می توان به انواع زیر اشاره کرد:

کرکره های گریل

این نوع کرکره ها از قطعات گرد استیل ساخته شده اند و برای نصب در مکان های دارای ویترین بهترین انتخاب ممکن هستند. این نوع درب ها هم برای تأمین مقاصد امنیتی و هم تهویه ی هوای محیط مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل داشتن موتور، بدون نیاز به تلاش به راحتی باز و بسته می شوند.

کرکره های مشبک

این نوع کرکره ها از صفحه های فلزی گالوانیزه مشبک و به هم پیوسته ساخته شده است که با قفل های فلزی یا پلاستیکی به همدیگر متصل شده اند. این نوع درب ها ترکیبی از کرکره های سکشنال و رول گیتر (گریل) هستند که علاوه بر ظاهری خوشایند امنیت و قدرت محافظت بالاتری نیز دارند.

این کرکره ها می توانند پاسخگوی اهداف امنیتی و زیبایی ظاهری باشند.

 

 

امیدوارم این آموزش برای شما عزیزان مفید بوده باشد. درصورتیکه به تخصص نصب کرکره برقی علاقمند هستید و تمایل دارید ازین تخصص کسب درآمد کنید از آموزش نصب کرکره برقی آموزشگاه فنی پویان استفاده کنید.

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات