آموزش تعمیر و تعویض اسپیکر سامسونگ گلکسی S10
آموزش تعمیر و تعویض اسپیکر سامسونگ گلکسی s10 [ آموزش تصویری ]
۱۴۰۰-۰۳-۰۴
تعمیرات تلویزیون
متداول ترین دلایل خرابی تلویزیون
۱۴۰۰-۰۳-۰۴

انواع سیستم دزدگیر اماکن کدامند و نحوه نصب سیستم به چه صورت است.

در زمان های گذشته نصب سیستم دزدگیر اماکن امری غیر ضروری تلقی می شد اما امروزه بسیاری از مراکز خرید, مغازه ها, کارخانه ها و… بیشتر از گذشته در معرض خطراتی از قبیل دزدی و سرقت هستند و نصب سیستم دزدگیر دیگر برای همه امری ضروری تلقی می شود.

سیستم  دزدگیر امروزی با استفاده از انرژی گرمایی و الکترومغناطیسی ساطع شده از بدن موجودات زنده و سنسور های تماس قادر به شناسایی سارق در هر موقعیتی هستند. شما می توانید با وصل کردن سیستم دزدگیر خود به گوشی همراه و یا کامپیوتر, در هر مکان و زمانی اطلاعات مورد نیاز خود را به طور مستقیم دریافت کنید. نصب سیستم دزدگیر با توجه به نیاز فرد ممکن است دستخوش تغییراتی شود برای مثال ممکن است فردی بخواهد در یک مکان چندین سیستم نصب کند.

آموزش دوره های فنی حرفه ای در آموزشگاه فنی پویان

انواع سیستم دزدگیر اماکن

سیستم های دزدگیر امروزی به چهار دسته کلی تقسیم میشوند که در ادامه بطور کلی توضیح داده خواهند شد.

سیستم دزدگیر جعلی یا جعبه ی کنترل جعلی: با قرار دادن یک جعبه ی کنترل جعلی در معرض دید می توانید به راحتی از شر دزدهای تازه کار راحت شوید اما فراموش نکنید که این راه حل ارزان قیمت نمی تواند به مدت طولانی برای شما مفید باشد چرا که دزدهای ماهر به آسانی می توانند جعبه ی کنترل جعلی را تشخیص دهند.

سیستم دزدگیر دارای فقط زنگ هشدار: این نوع سیستم دزدگیر اماکن نیز در جاهایی که ریسک سرقت پایین است کاربرد دارد و نسبتا ارزان قیمت تر از سایر سیستم دزدگیر اماکن می باشد. زنگ هشدار معمولا در صورت متوقف نکردن آن ۲۰ دقیقه طول می کشد.

سیستم دزدگیر هشدار بی سیم: این نوع سیستم دزدگیر اماکن بسیار هوشمند است و بدون نیاز به جعبه ی کنترل به راحتی کار می کند. اما فراموش نکنید که نصب این سیستم گران‌تر از سایر سیستم های دزدگیر اماکن است.

سیستم دزدگیر مانیتورینگ: این نوع سیستم دزدگیر اماکن به یکی از مراجع پلیسی وصل می شود و در صورت وقوع هر گونه سرقتی به طور خودکار با مراکز پلیس تماس می گیرد.

 

انواع سنسور سیستم دزدگیر اماکن

سنسور یا آشکار ساز دوربین مداربسته، جزو مهمترین بخش های دوربین است که وجود یا عدم وجود آن باعث افزایش یا کاهش توانایی های یک دوربین خواهند شد.

نحوه نصب سنسور حرکتیبا آرزوی موفقیت شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: نحوه نصب سنسور حرکتی  

 

انواع سنسور دزدگیر اماکن به این قرار است:

سنسور دزدگیر مادون قرمز: این نوع سنسور دزدگیر در محیط های کوچک مثل خانه یا ادارات مورد استفاده قرار می گیرند. این سنسورها از طریق انرژی گرمایی منتشر شده از اجسام و اشخاص آن را شناسایی می کنند.

سنسور دزدگیر شیشه ای: این نوع سنسور دزدگیر در نزدیکی شیشه ها و یا بر روی آن نصب می شوند و نسبت به تکان و شکستن شیشه حساس هستند. این امواج می توانند از خود شیشه نیز عبور کنند.

سنسور دزدگیر حرکتی: این نوع سنسور دزدگیر نسبت به حرکت حساس هستند که در صورتی که حرکتی حس شود به طور خودکار زنگ خطر به صدا در می آید. معمولا همه انواع سیستم دزدگیر اماکن ، این سنسور را دارند.

انواع سیستم دزدگیر اماکن

 

مراحل نصب سیستم دزدگیر اماکن

در سه مرحله کلی میتوان یک سیستم دزدگیر اماکن را نصب کرد. این سه مرحله به این صورت است:

نصب پنل اصلی سیستم دزدگیر اماکن: پنل اصلی سیستم دزدگیر را باید در نزدیکی یک منبع مستقیم برق به کار بیندازید. پنل وظیفه ی هماهنگی قسمت های مختلف سیستم دزدگیر از جمله آژیر و سنسور های مختلف را دارد. بهتر است آن را در مکانی دور از دسترس نصب کنید.

نصب حسگرها و سنسور های سیستم دزدگیر اماکن: این سنسور ها با توجه به سیستم امنیتی ممکن است به حرکت, صدا و یا حتی نور حساس باشند. هنگام نصب سیستم مطمئن شوید که این سنسور ها را در مکان و موقعیت مناسب به کار گذاشته اید.

تنظیمات سخت افزاری سیستم دزدگیر اماکن: این تنظیمات شامل شماره های تماس ,صداهای آژیر و تنظیمات مربوط اتصال به کامپیوتر می باشد که هنگام نصب سیستم باید اهمیت فراوانی به آن شود.

تست کردن سیستم های دزدگیر اماکن: بهتر است بعد از نصب دزدگیر اماکن, عملکرد سیستم ها تست شود.

تعمیر دوربین مداربستهبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
مقاله تخصصی پیشنهادی ما به شما: تعمیر دوربین مداربسته

 

نکات مهم در هنگام نصب سیستم دزدگیر اماکن

قبل از نصب دزدگیر  باید شرایط مکانی که می خواهید در آن این سیستم را به کار بیندازید توجه کنید. تراکم جمعیت در آن مکان و ویژگی اجسام فیزیکی موجود از جمله متغیر های مهم به شمار می روند.

پیشنهاد می شود که قبل از انتخاب, همه ی این موارد را در نظر بگیرید. توان یک سیستم دزدگیر بر حسب قدرت آن در شناسایی و در مواردی ثبت چهره ی افراد سارق شناخته می شود.

پس ابتدا مطمئن شوید که به چگونه سیستمی نیاز دارید و به عبارتی دیگر چه انتظاراتی از این سیستم دزدگیر دارید. سپس با توجه به آن دست به انتخاب بزنید. بهتر است قبل از نصب دزدگیر  تحقیقات لازم را انجام دهید.

با افزایش سرقت, سیستم های بسیار پیشرفته ای اختراع شده است. این سیستم ها به گونه ای کار گذاشته می شوند که به سختی قابل تشخیص باشند و صرفا فقط مجهز به چندین سنسور کوچک هستند.

اما همچنان سیستم های دزدگیر در کشور دارای جعبه ی کنترل می باشند. جعبه ی کنترل را می توان به عنوان یک منبع تغذیه اصلی در نظر گرفت. امروزه بسیاری از سیستم های دزدگیر در اماکن و به ویژه خانه ها دارای جعبه ی کنترل هستند.

این جعبه به یک یا چندین زنگ خطر متصل است. سارقین به خوبی می دانند که اگر جعبه ی کنترل آسیب ببیند می توانند به راحتی سیستم را خاموش کنند. پس پیشنهاد می شود در هنگام نصب دزدگیر, نسبت به مکان جعبه ی کنترل حساسیت لازم را به خرج دهید.

 

 

امیدواریم این مقاله برای شما سودمند بوده باشد. درصورتیکه به تخصص نصب دزدگیر اماکن علاقه مند هستید و تمایل دارید از آن کسب درآمد کنید، از شما دعوت میکنم از دوره آموزش نصب دزدگیر اماکن در فنی پویان دیدن فرمائید.

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات