ترموستات یخچال چیست
ترموستات یخچال چیست و چگونه کار میکند
۱۴۰۰-۰۷-۰۸
snowa tv quality
کیفیت تلویزیون اسنوا
۱۴۰۰-۰۷-۰۸

۹ برنامه از بین بردن تاری عکس اندروید

image-procesing

از بین بردن تاری عکس در موارد مختلفی احتیاج می شود و دلایل مختلفی دارد. برای همه ما اتفاق افتاده عکس های ارزشمندی از لحظات تکرار نشدنی بگیریم اما متاسفانه عکس ما تار شده است. اما برای از بین بردن تاری عکس چه اقداماتی می توان انجام داد؟

تاری عکس می تواند به دلیل لرزش دست هنگام عکس گرفتن و یا حرکت سوژه اتفاق بیافتد. دلیل دیگر تاری عکس این است که عکاس کمی عجله می کند و قبل از انجام فوکوس خودکار دوربین عکس را می گیرد. دلیل دیگر می تواند لرزش پایه دوربین هنگام عکس گرفتن باشد.

گاهی اوقات نیز برای مقالات یا پروژه های خود عکس بسیار مناسبی را در اینترنت یا یکی از سایت ها پیدا می کنید که کیفیت خیلی مطلوبی ندارند و کمی تار هستند. در این مواقع نیز برای از بین بردن تاری عکس احتیاج دارید اقداماتی انجام دهید. خیلی از اوقات نیز عکسی را به دلیل تار بودن پاک می کنیم اما بعد پشیمون می شویم چون با هر شرایطی بهترین عکسی بوده که در گوشی ما موجود بوده است. برای بازگرداندن عکس هایی که ناخواسته پاک شده در موبایل به مقاله آموزش ریکاوری موبایل مراجعه کنید.

در این مقاله راه های متفاوتی که می توانید تاری عکس را بهبود دهید را به طور خلاصه شرح می دهیم.

چگونه کیفیت عکس را بالا ببریم

از بین بردن تاری عکس می تواند از راه های مختلفی صورت بگیرد. بالا بردن کیفیت عکس می تواند از اپلیکیشن های گوشی، نرم افزارهای دسکتاپ و در برخی سایت های تخصصی ویرایش عکس به صورت آنلاین صورت بگیرد. بهبود تاری عکس به طور عمده به دو عامل وابسته است. کنتراست تصویر و روشنایی تصویر.

کنتراست تصویر در واقع اختلاف رنگ بین لبه های تصویر است. اگر کنتراست تصویر پایین باشد لبه های تصویر، جایی که تغییر رنگ وجود دارد، تغییر طیف رنگ شارپ نیست و محو شده است.

دلیل دیگر تاری می تواند از روشنایی پایین تصویر باشد. یعنی دیافراگم دوربین قبل از ثبت تصویر نور کافی جمع آوری نکرده است. اگر این دو مورد یعنی کنتراست و روشنایی در تصویر توسط نرم افزارها بهبود یابد، مشکل تاری تصویر تا حد زیادی حل خواهد شد. البته کیفیتی که هر نرم افزار برای بهبود این دو فاکتور ارائه می دهد متفاوت است و ما باید هر عکس را در چند نرم افزار متفاوت بهبود دهیم تا مطلوب ترین خروجی بدست آید.

رزولوشن چیست؟

resolution

رزلوشن در مورد کامپیوتر و موبایل به معنی وضوح نمایشگر و در مورد عکس به معنی تعداد پیکسل یا نقطه در تصاویر  است. در واقع ریلوشن برای عکس توصیفی از شفافیت و وضوح تصایر می باشد. در مورد مانیتور و صفحه نمایش و … نیز رزلوشن معیاری از کیفیت نمایش است. برای یک عکس، همانطور که گفتیم، رزلوشن یا همان وضوح تصویر در واقع میزان جزئیاتی است که از عکس در اختیار داریم. هرچه عکس تار و شطرنجی و نامشخص باشد رزلوشن کمتری دارد. واحد اندازه گیری رزلوشن پیکسل است.

از بین بردن تاری عکس با گوشی

برای بالا بردن کیفیت عکس با گوشی نرم افزارهای مختلفی وجود دارد. این نرم افزارها با استفاده از روش ها و کدهای مختلف به بهبود کیفیت عکس اقدام می کنند. خروجی برخی از این نرم افزارها خیلی عالی و برخی نیز ضعیف است. در این قسمت بهترین نرم افزارهای از بین بردن تاری عکس را به شما معرفی می کنیم.

آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات موبایل (تعمیرات نرم افزاری و تعمیرات سخت افزاری)

 

از بین بردن تاری عکس با اپلیکیشن Pixlr

pixlr

ویرایشگر عکس Pixlr یک نرم افزار موبایل است که این امکان را به صورت رایگان به شما می دهد که رزلوشن عکس خود را افزایش دهید و آن را زنده تر و واضح تر کنید. کار با این نرم افزار بسیار ساده است. این نرم افزار پیشنهادهایی را نیز برای بهبود بهتر تصاویر در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر رزلوشن، می توانید در این نرم افزار سایه ها و تعاردل رنگ ها را نیز بهبود دهید.

💎 دانلود اپلیکیشن Pixlr از گوگل پلی 💎

 

از بین بردن تاری عکس با اپلیکیشن AirBrush

airbrush

این اپلیکیشن یک ویرایشگر عکس قوی است که امتیاز بالایی نیز از جانب کاربران دارد. خروجی این نرم افزار فوق العاده است و گاهی نتیجه را می توان را عکس های دوربین های مخصوص و حرفه ای مقایسه کرد. البته این اپلیکیشن فقط مخصوص از بین بردن تاری عکس نیست و می توانید جلوه های مختلفی از عکس را تعییر دهید و فرآیندهای پردازش عکس مختلفی را روی عکس اولیه پیاده سازی کنید.

💎 دانلود اپلیکیشن Airbrush از گوگل پلی 💎

 

از بین بردن تاری عکس با اپلیکیشن Remini

remini

این اپلیکیشن می تواند حتی گزینه اول برای از بین بردن تاری عکس های شما باشد. این اپلیکیش در طوری دقیق برنامه نویسی شده است که در زمان ناچیزی عکس های شما را به رزلوشن چند برابری می رساند. این اپلیکیشن برای افزایش کیفیت عکس های قدیمی و سلفی های که در اثر لرزش دست تار شده اند عالی عمل می کند. اگر از عکس های قدیمی خود با دوربین گوشی عکس بگیرید و یا آنها را اسکن کنید و به عنوان ورودی به این نرم افزار وارد کنید، خروجی آن حتما شما را شگفت زده خواهد کرد.

💎 دانلود اپلیکیشن Remini از گوگل پلی 💎

 

از بین بردن تاری عکس با پیکس ارت

picsart

اپلیکیشن پیکس ارت یک برنامه محبوب ویرایش عکس برای اندروید و آیفون است که خیلی ها از آن به عنوان فتوشاپ گوشی یاد می کنند زیرا خیلی از امکانات موجود در فتوشاپ برای ویرایش عکس را در پیکسارت نیز در اختیار دارید. با این اپلیکیشن همانند فتوشاپ می توانید قسمتی از عکس را برش دهید، جابجا کنید، لایه بسازید و چند عکس را باهم ترکیب کنید. امکانات این نرم افزار برای ویرایش عکس در گوشی، شما را شگفت زده خواهد کرد.

💎 دانلود اپلیکیشن Picsart از گوگل پلی 💎

 

از بین بردن تاری عکس با Enhance Photo Quality

enhance-photo-quality

این اپلیکیشن یکی از بهترین اپلیکیشن ها برای رفع تاری عکس در گوشی های اندرویدی می باشد. به وسیله این اپلیکیشن شما قادر خواهید بود تاری تصوصر را برطرف کرده و رزلوشن تصویر را تا حد قابل قبولی افزایش دهید. پارامترهایی که این نرم افزار برای تغییر در اختیار شما می گذارد شامل کنتراست، روشنایی، سچوریشن، فوکوس و … می باشد.

💎 دانلود اپلیکیشن Enhance Photo Quality از گوگل پلی 💎

 

از بین بردن تاری عکس با  Adobe Photoshop Express

adobe-photoshop-express

این نرم افزار بیشترین اعتبار را در بین نرم افزاراهای ادیت عکس برای از بین بردن تاری عکس داراست. کمپانی ادوبی یک کمپانی کاملا شناخته شده در تولید نرم افزارهای گرافیکی است که همگی چه گرافیست حرفه ای باشیم چه مبتدی با این نام آشنا هستیم. برای مثال نرم افزار فتوشاپ یکی از نرم افزارهای گرافیکی ساخت این کمپانی است. این نرم افزار امکانات عالی برای ادیت عکس را با پردازش عکس قوی در نسخه موبایل در اختیار شما قرار می دهد.

💎 دانلود اپلیکیشن Adobe Photoshop Express از گوگل پلی 💎

 

چگونه عکس تار را واضح کنیم آیفون

brightly

برای رفع تاری عکس در آیفون اپلیکیشن های قدرتمندی وجود دارد. یکی از بهترین اپلیکیشن ها برای بهبود رزلوشن عکس در آیفون اپلیکیشن brightly می باشد. این اپلیکیشن که با تحقیقات علمی گسترده در زمینه پردازش تصویر برنامه نویسی شده قادر است به صورت خودکار کنتراست و روشنایی تصویر را با کیفیت بی نظیری بهبود دهد.

💎 دانلود اپلیکیشن Brightly از اپ استور 💎

 

از بین بردن تاری عکس در کامپیوتر

برای از بین بردن تاری عکس در دسکتاپ کامپیوتر همانند موبایل نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که از آن جمله می توان به Photo Focus و Focus Magic و Smart Deblur اشاره کرد. نرم افزار Focus Magic ادعا کرده است که دو سازمان علمی و اطلاعاتی بزرگ دنیا به نام های ناسا و FBI برای ادیت عکس های خود از این نرم افزار استفاده کرده اند. به همین منظور لینک دانلود این برنامه را در زیر قرار داده ایم تا به صورت عملی این ادعا برا بررسی کنید. اما شاید همه موافق باشیم که باسابقه ترین و بهترین نرم افزار ویرایش عکس فتوشاپ می باشد.

 

از بین بردن تاری عکس در فتوشاپ

adobe-photoshop

فتوشاپ از لحاظ کیفیت پردازش عکس و همچنین امکاناتی که اراه می دهد در کل بهترین نرم افزار ادیت عکس است که تا کنون معرفی شده است. این نرم افزار علاوه بر ادیت عکس امکانات متنوع و فراوان دیگری نیز دارد. در فتوشاپ می توانید با روش های مختلف از جمله ایجاد لایه های اضافه و استفاده از فیلتر Shake Reduction تاری عکس را تا حد زیادی به طور طبیعی از بین برد.

 

از بین بردن تاری عکس آنلاین

در این بخش به معرفی سایت هایی می پردازیم که می توانید با استفاده از آنها به صورت آنلاین برای رفع تاری عکس خود اقدام کنید. نکته ای که باید رعایت کنید این است که این سایت ها در صورتی برای ادیت عکس به صورت رایگان به شما دسترسی می دهند که ابتدا در وبسایت ثبت نام کرده و اکانت کاربری ایجاد کنید. در این صورت می توانید از داخل پروفایل خود عکس های خود را برای ویرایش آپلود کنید.

 

جمع بندی

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید برای از بین بردن تاری عکس از نرم افزارها، اپلیکیشن ها و سایت های مختلفی می توان استفاده کرد که ما البته بهترین و باکیفیت ترین آنها را در این مقاله خلاصه کردیم. البته شاید بهترین راه برای رفع تاری عکس استفاده از فتوشاپ باشد که یک نرم افزار کامپیوتری حرفه ای مخصوص این کار است و در واقع تمام نرم افزارها و اپلیکیشن های دیگر هم از این نرم افزار ایده گرفته اند. لذا پیشنهاد اول ما به شما استفاده از فتوشاپ در کامپیوتر است.

در گوشی موبایل بر خلاف کامپیوتر تنوع نرم افزارهای ادیت عکس بسیار بالاست. ما در این مقاله فقط اپلیکیشن اندرویدی و یک اپلیکیشن آیفون معرفی کردیم اما شاید بیش از بیست نرم افزار ادیت عکس خوب برای موبایل وجود داشته باشد که بر اساس امتیاز کاربران و تجربه استفاده از این اپلیکیشن ها، ۷ عدد از آنها در این مقاله معرفی شد.

 

دوره های آموزشی پر طرفدار: آموزش تعمیرات برد آموزش تعمیرات لوازم خانگیآموزش سیم پیچیآموزش برق ساختمان

لینک کوتاه مقاله: rebrand

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات