تعمیر دوربین مداربسته
تعمیر دوربین مداربسته
۱۴۰۰-۰۴-۲۸
آموزش لحیم کاری
آموزش لحیم کاری با هیتر هوای گرم
۱۴۰۰-۰۴-۲۸

ارور لباسشویی سامسونگ

ارور لباسشویی سامسونگ

آیا شما هم به دنبال اطلاعات مربوط به ارور لباسشویی سامسونگ هستید؟ می دانید که برای رفع هر یک از خطا و ارور های مربوط به ماشین لباسشویی های سامسونگ، بایستی چه اقدامی را انجام داد؟

معرفی لباسشویی سامسونگ

ماشین های لباسشویی یکی از مهمترین و ضروری ترین لوازم خانگی موجود در هر منزلی می باشد. امروزه می توانید برندهای بسیار متنوعی از این دستگاه ها را در بازار مورد مشاهده قرار دهید. از معروف ترین برندهای ماشین لباسشویی می توان به برند سامسونگ اشاره کرد.

خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ

معرفی ماشین لباسشویی سامسونگ

همانطور که میدانید محصولات این برند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. همچنین این برند، محبوبیت بسیار زیادی را نزد مردم کشورمان داشته و شما می توانید بهترین مدل این تجهیزات را تهیه نمایید.

ماشین لباسشویی سامسونگ نیز مانند دیگر ماشین های لباسشویی، دارای یک سری از کدهای ارور می باشد. پس بهتر است شما نیز با مهمترین ارور لباسشویی سامسونگ از نزدیک آشنا بوده و در صورت مواجه شدن با کدهای ارور لباسشویی سامسونگ ، اقدامات مربوط به رفع خطا و مشکل به وجود آمده را انجام دهید.

در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد کدهای ارور لباسشویی سامسونگ، توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

معرفی ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

امروزه بسیاری از مردم به دنبال آشنایی با مهمترین کدهای ارور لباسشویی سامسونگ هستند. اگر شما هم یکی از مدل های ماشین لباسشویی سامسونگ را در منزل خود دارید، پس قطعا با خطاهای لباسشویی سامسونگ مواجه شدید.

ارور لباسشویی سامسونگ

معرفی ارور های لباسشویی سامسونگ

از مهمترین کدهای ارور لباسشویی سامسونگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارور be2 سامسونگ
 • ارور oe و e3 سامسونگ
 • ارور sud سامسونگ
 • ارور e1 سامسونگ
 • ارور le سامسونگ
 • ارور uc سامسونگ
 • ارور ۳e سامسونگ
 • ارور se سامسونگ
 • ارور e2 سامسونگ
 • ارور e4 سامسونگ
 • ارور ۴c سامسونگ
 • ارور he1 سامسونگ

لباسشویی های سامسونگ به گونه ای طراحی شده اند که کمترین مشکل را برای استفاده کنندگان به وجود می آورد. البته شما می توانید در صورت مواجه شدن با هر یک از انواع کد خطای لباسشویی سامسونگ، با مراجعه بهمین مقاله راهنمایی های لازم را جهت رفع خطا را به دست آورید.

آموزش تعمیرات لباسشوییبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات لباسشویی

 

ارور e1 لباسشویی سامسونگ

اگر با ارور e1 مواجه شدید، نگران نباشید چرا که این ارور مربوط به مشکل تامین آب دستگاه می باشد. برای رفع ارور e1 می توانید شیرهای ورودی آب را چک کنید.

دلایل ارور e1 لباسشویی سامسونگ

 • زمانی که فشار آب پایین باشد، این ارور e1 را بر روی نمایشگر لباسشویی خود مشاهده میکنید.
 • البته خرابی سنسور سطح آب نیز می توانید سبب بروز چنین اروری باشد.

برای رفع ارور e1 می توانید اتصالات آب را چک کرده و مقدار فشار آب را اندازه گیری کنید. درصورتیکه فشار آب مناسب بود، باید با تعمیرکار لباسشویی تماس بگیرید. شاید سنسور سطح آب خراب باشد.

 

ارور le لباسشویی سامسونگ

کد ارور LE یکی از دیگر کدهای ارور لباسشویی سامسونگ می باشد و زمانی رویت می شود که دستگاه نشتی آب داشته باشد. نشتی آب یکی از رایج ترین مشکلات و خرابی های مشاهده شده در ماشین لباسشویی های سامسونگ است.

شما نیز در صورتی که با چنین اروری مواجه شدید، می توانید اقدامات ذیل را انجام دهید:

 1. حتما محل مربوط به اتصال هیتر را مورد بررسی قرار دهید و در صورت در آمدن لوله، آن را دوباره وصل کنید.
 2. پیچ مربوط به دیگ عقب را کنترل کنید چرا که در صورت شکسته شدن ممکن است آب نشت پیدا نماید.
 3. سنسور نشتی را مورد بررسی قرار دهید.
 4. نشتی ممکن است از لوله تخلیه باشد.
 5. کیس فیلتر مربوط به پمپ تخلیه به درستی وصل نشده باشد.
 6. در صورتی که لوله های مربوط به ماده ی شوینده به درستی وصل نشود، ممکن است با نشتی آب مواجه باشید.
کد ارور le در ماشین لباسشویی سامسونگ

ارور le لباسشویی سامسونگ

 

ارور uc لباسشویی سامسونگ

از دیگر خطاهای لباسشویی سامسونگ می توان به ارور UC اشاره کرد. ارور UC زمانی نمایش داده میشود که مشکلی در پاور لباسشویی به وجود آید.

در این حالت باید اول وضعیت ولتاژ برق را چک کنید. همچنین می توانید از دوشاخه هایی استفاده کنید که بیشتر از یک متر نباشند. افت بار یا ولتاژ می تواند دلیل اصلی ارور UC در لباسشویی سامسونگ باشد.

 

ارور e3 لباسشویی سامسونگ

در صورتی که موتور لباسشویی سامسونگ با مشکلی مواجه شود، شما کد ارور e3 را مشاهده میکنید. موارد زیادی هستند که می توانند به موتور لباسشویی سامسونگ آسیب برساند.

مطمئن ترین راه برای رفع این ارور، تماس با خدمات پس از فروش برند سامسونگ می باشد. توجه نمایید که امروزه قیمت ماشین لباسشویی سامسونگ افزایش یافته است. به همین دلیل توصیه می شود که به بهترین شکل ممکن از لباسشویی در اختیار خود مراقبت کنید.

 

ارور se لباسشویی سامسونگ

در صورتی که ماشین لباسشویی شما مشکل تخلیه داشته باشد، در این صورت با ارور se مواجه می شوید. که برای رفع آن می توانید به دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی مراجعه کرده یا اینکه با متخصصان  تعمیرکاران ما از شرکت فنی پویان در تماس باشید.

در برخی از مواقع افراد ارور se را با ارور ۵e اشتباه می گیرند. چون در صفحه نمایش دیجیتالی، عبارت S و عدد ۵ تقریبا شبیه بهم نمایش داده میشوند. به همین دلیل توصیه می شود که با دقت به صفحه نمایشگر نگاه کرده و ارور را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

ارور se لباسشویی سامسونگ

ارور se لباسشویی سامسونگ

 

ارور e2 لباسشویی سامسونگ

ارور e2 در صورتی که دستگاه نتواند آب داخل خود را تخلیه کند، ظاهر می شود. برای رفع ارور e2 توصیه می شود که اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. آب موجود در داخل ماشین را به کمک لوله تخلیه کنید.
 2. فیلتر مربوط به تخلیه را مورد بررسی قرار داده و از مسدود نبودن آن مطمئن شوید.
 3. حتما خروجی های و لوله های اتصالات را مورد بازبینی قرار دهید.
 4. حتما پمپ تخلیه را به کمک مولتی متر مورد آزمایش قرار دهید. اگر از عدد کمتر از صفر یا بیشتر از سیصد را نشان داد، بایستی پمپ را تعویض کنید. توجه نمایید که مولتی متر بایستی عددی بین صد تا سیصد را نشان دهد، در غیر صورت مشکلی برای پمپ به وجود آمده است.

 

ارور e4 لباسشویی سامسونگ

یکی از مهمترین ارور های مربوط به این لباسشویی ارور e4 است. ارور e4 زمانی به وجود می آید که لباسشویی تعادل لازم را برای شستن نداشته باشد. یعنی مقدار بیشتر از حد مجاز لباس داخل لباسشویی ریخته شده باشد.

در بسیاری از مواقع خانم ها لباس های بیشتری را در داخل مخزن لباسشویی قرار می دهند. این کار سبب عدم بارگذاری شده و ارور e4 را به وجود می آورد. به همین دلیل توصیه می شود که به ظرفیت ماشین لباسشویی خود توجه داشته باشید. در صورت مواجه شدن با این ارور، لباس ها را در آورده و از دوباره در مخزن ماشین قرار دهید.

آموزش تعمیرات لوازم خانگی بصورت جامعبا ضمانت یادگیری صد در صدی شما
آموزش تخصصی پیشنهادی ما به شما: آموزش تعمیرات لوازم خانگی

 

ارور ۴c لباسشویی

ارور ۴c زمانی به وجود می آید که لوله های آب ورودی به دستگاه دچار مشکل شده باشند. در بسیاری از موارد لوله های آب دچار گرفتگی شده و این امر ارور ۴c را بر روی صفحه نمایشگر نشان می دهد.

برای رفع مشکلات مربوط به لوله های ورودی آب لباسشویی های سامسونگ، می توانید شیر اصلی متصل شده به دستگاه را چک کرده و از باز بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر مشکل از شیر اصلی نبود، بایستی فیلتر مربوط به لوله آب دستگاه را بررسی نموده و در صورت مسدود بودن فیلتر، اقدام به تعویض آن داشته باشید.

ارور e4 لباسشویی

بررسی خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ

 

ارور he1 لباسشویی

ارور he1 در صورتی نمایان می شود که هیتر یا گرمکن لباسشویی دچار مشکل شده باشد. در بسیاری از مواقع سنسورهای مربوط به هیتر لباسشویی سامسونگ دچار خرابی شده و همین امر سبب می شود که لباسشویی به درستی کار نکند.

برای رفع مشکل مربوط به ارور he1 بایستی به یک سری از آیتم ها توجه کرد. از مهمترین آنها می توان به دمای آب ورودی، سنسور دما، اتصالات سنسور دمایی، اتصالات مربوط به هیتر، مقدار مقاومت مربوط به تریستور و غیره اشاره کرد.

شما می توانید بعد از بررسی هر یک از این آیتم ها، ماشین لباسشویی را خاموش کرده و بعد از ۵ دقیقه دوباره ماشین را روشن نمایید. البته در صورت عدم رفع مشکل، باید با یک شرکت خدمات پس از فروش سامسونگ تماس بگیرید.

 

این مقاله توسط آموزشگاه فنی پویان  و با توجه به راهنمای خطاهای وبسایت رسمی سامسونگ تهیه و منتشر شده است. حتما تجربیات خودتون از این خطاها رو با ما از طریق نظرات در میان بذارید. این نظرات شما باعث میشه تا ما بهتر مشکلات شما رو بشناسیم و برای برطرف کردن اونها مقالات مفیدتری بنویسیم.

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات