ایسیو (ecu) خودرو چیست؟ آشنایی با انواع ایسیو و نشانه های خرابی آن
ایسیو (ecu) خودرو چیست؟ آشنایی با انواع ایسیو و بررسی علائم خرابی ایسیو خودرو
۱۴۰۰-۰۳-۰۴
آموزش تعمیر و تعویض اسپیکر سامسونگ گلکسی S10
آموزش تعمیر و تعویض اسپیکر سامسونگ گلکسی s10 [ آموزش تصویری ]
۱۴۰۰-۰۳-۰۴

آموزش تعویض کارتریج پرینتر

تعمیرات پرینتر

با وجود این که سیستم پرینتر های جوهر افشان اندکی با یکدیگر متفاوت است اما همه ی آن ها دارای مراحل تقریبا یکسانی برای تعویض کارتریج پرینتر هستند. در این مقاله قصد داریم تا مراحل تعویض کارتریج پرینتر را بصورت تصویری مرور کنیم. در صورتیکه به اینکار تسلط ندارید، تمام مراحل این آموزش را پشت هم انجام دهید.

آموزش دوره های فنی حرفه ای در آموزشگاه فنی پویان

مراحل تعویض کارتریج پرینتر

مرحله اول تعویض کارتریج پرینتر :

شماره ی مدل و نام برند پرینتر خود را یادداشت کنید. برای این که کارتریج جوهر مناسب با دستگاه خود را پیدا کنید باید مدل و برند دستگاهتان را بدانید. اگر نمی توانید شماره ی مدل را پیدا کنید به دفترچه اطلاعاتی که همراه با دستگاه به شما داده شده است را مطالعه کنید .

مرحله دوم در تعویض کارتریج پرینتر :

پرینتر را روشن کرده و درپوش قسمتی که کارتریج را در بر دارد باز کنید. برای آنکه کارتریج پرینتر بیرون بیاید باید دکمه ی مربوط به جوهر را که ممکن است گزینه ی drop روی آن نوشته شده باشد را فشار دهید.

توجه داشته باشید که سرپوش پرینتر را از جای خود بیرون نکشید. این سرپوش باید با باز کردن چفت آن یا فشار دادن یک دکمه به صورت خودکار باز شود.

نحوه درآوردن کارتریج - آموزش تعویض کارتریج پرینتر

 

مرحله سوم از تعویض کارتریج پرینتر :

شماره و نوع کارتریج پرینتر را یادداشت کنید. سیستم شماره گذاری و برچسب زنی شرکت های مختلف متفاوت است. رنگ کارتریج هم روی برچسب آن نوشته شده است.

ثبت اطلاعات کارتریج - آموزش تعویض کارتریج پرینتر

 

مرحله چهارم:

با استفاده از شماره هایی که یادداشت کردید کارتریج های جدیدی خریداری کنید و یا کارتریج پرینتر قبلی را شارژ کنید. از صحصح بودن مارک و نوع کارتریج پرینتر خود اطمینان حاصل کنید زیرا کارتریج های برند های مختلف و حتی کارتریج های مختلف یک برند با یکدیگر سازگار نسیتند و نمی توان آن ها را به جای همدیگر جایگزین کرد.

مرحله پنجم:

به آرامی کارتریج پرینتر خالی را از دستگاه بیرون بیاورید. کارتریج را خوب نگه دارید. برخی از کارتریج ها دارای گیره هایی هستند که باید آن ها را فشار دهید تا از سینی جوهر آزاد شوند. با زاویه ای مناسب آن را از محل اتصال خود به پرینتر جدا کنید.

هرگز قبل از آماده کردن کارتریج پرینتر جایگزین کارتریج قبلی را بیرون نیاورید زیرا اگر هد پرینتر به مدت طولانی خالی بماند خشک شده و بی استفاده می گردد.

        نحوه خارج کردن کارتریج - آموزش تعویض کارتریج پرینتر

 

مرحله ششم:

قبل از باز کردن بسته بندی کارتریج پرینترجدید آن را خوب تکان دهید. تکان دادن باعث می شود اولین کارهایی که چا می کنید بسیار بهتر به نظر برسند. همچنین بهتر است برای اطمینان از نشتی نداشتن کارتریج پرینتر پیش از باز کردن بسته آن را تکان دهید.
تکان دادن کارتریج قبل از بیرون آوردن - آموزش تعویض کارتریج پرینتر

 

مرحله هفتم:

برچسب محافظی که روی افشاننده را پوشانده است جدا کنید. این متناسب با نوع کارتریج پرینتر متفاوت است اما تقریباً تمام شرکت ها یک برچسب یا پلاستیک روی دیسپنسر یا افشاننده قرار می دهند که قبل از جاگذاری باید آن را جدا کرد.
باز کردن کارتریج جدید - آموزش تعویض کارتریج پرینتر

 

مرحله هشتم از آموزش تعویض کارتریج پرینتر :

کارتریج را وارد پرینتر کنید. برعکس روش و زاویه ای که کارتریج فبلی را از محل جدا کردید کارتریج جایگزین را جاگذاری کنید. بیشتر کارتریج های جدید با اندکی فشار به صورت خودکار در جای خود فیکس می شوند.
نحوه جا زدن کارتریج - آموزش تعویض کارتریج پرینتر

 

مرحله نهم آموزش تعویض کارتریج پرینتر :

پس از این که جاگذاری کارتریج پرینتر تکمیل شد دوباره سرپوش را بسته و در جای خود قرار دهید سپس برای تست کارتریج پرینتر و دستگاه، یک پرینت بگیرید. این کار باعث می شود مطمئن شوید که کارتریج پرینتر به خوبی نصب شده است و دستگاه جوهر لازم برای چاپ یک متن حقیقی را دریافت می کند.

مرحله دهم از آموزش تعویض کارتریج پرینتر :

برای بالا بردن کیفیت پرینت هد را دوباره تنظیم کنید. اگر رگه ها و خطوط و یا لکه هایی را در صفحات مشاهده می کنید ممکن است به دلیل عدم هماهنگی پرینت هد باشد و یا آن نیاز به تمیز کردن داشته باشد.
افزایش کیفیت پرینتر - آموزش تعویض کارتریج پرینتر

 

guest
0 دیدگاه
بازخورد درون متنی
مشاهده همه نظرات