آموزش تعمیرات لوازم خانگی

در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به شما نحوه تعمیرات یخچال ساید، تعمیرات یخچال معمولی، تعمیرات فریزر، تعمیرات ماشین لباسشویی، تعمیرات ماشین ظرفشویی، تعمیرات ماکروفر و ماکروویو، تعمیرات جارو برقی، تعمیرات غذاساز، تعمیرات آبمیوه گیری، تعمیرات چرخ گوشت و اتو به همراه آب سرد کن آموزش داده خواهد شد.

تمام آموزشهای این دوره توسط اساتید برتر کشور انجام می‌شود.

در طی دوره تماما با تجهیزات روز بازار کار آموزش خواهد دید.

پشتیبانی کارآموزان حتی پس از اتمام دوره

اگر قصد آشنایی با دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی را دارید و فرصت کافی برای مطالعه این مطلب را ندارید، می توانید پادکست زیر را گوش دهید


سرفصل های دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

 • 1. بازبینی تاریخچه و علت پیدایش لوازم خانگی
 • 2. مروری بر الکترونیک مقدماتی در آموزش تعمیرات لوازم خانگی
 • 3. آموزش برطرف کردن خطاهای لوازم خانگی
 • 4. آموزش و معرفی انواع قطعات الکترونیکی در مدار همراه مکانیزم عملکرد و طریقه تست آنها
 • 5. آموزش نقشه خوانی schematic diagram لوازم خانگی
 • 6. آموزش عیب یابی در منبع تغذیه خطی لوازم خانگی
 • 7. آموزش شارژ گاز و جوشکاری لوله مسی انواع یخچال
 • 8. اموزش نقشه خوانی Wiring Diagram لوازم خانگی
 • 9. آموزش عیب یابی و تعمیر مدار فرمان یخچالهای معمولی، فریزر و ساید
 • 10. آموزش عیب یابی و تعمیر مکانیکی یخچال
 • 11. آموزش عیب یابی و تعمیر مدار فرمان ماشین لباسشوئی و خشک کن
 • 12. آموزش عیب یابی و تعمیر مدار فرمان ماشین ظرفشوئی
 • 13. آموزش عیب یابی و تعمیرات برد غذاسازها
 • 14. آموزش عیب یابی و تعمیرات برد مخلوط کن ها
 • 15. آموزش عیب یابی و تعمیرات برد آبمیوه گیریها
 • 16. آموزش عیب یابی و تعمیرات برد ماکروفرها و ماکروویوها
 • 17. آموزش تعمیر چرخ گوشت خانگی و صنعتی
 • 18. آموزش عیب یابی و تعمیرات برد جارو برقی
 • 19. آموزش عیب یابی و تعمیرات مکانیکی ماشین لباسشویی
 • 20. آموزش عیب یابی و تعمیرات مکانیکی ماشین ظرفشویی
 • 21. آموزش عیب یابی و تعمیرات مکانیکی ماکروفر و ماکروویو
 • 22. آموزش عیب یابی و تعمیرات مکانیکی غذاسازها
 • 23. آموزش عیب یابی و تعمیرات مکانیکی آبمیوه گیری
 • 24. رفع اشکال

تعرفه ثبت نام در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

تعرفه ثبت نام در دوره تعمیرات برد الکترونیک لوازم خانگی
شهریه دوره عمومی با 30% تخفیف4.000.000 تومان
شهریه دوره خصوصی6.000.000 تومان
تعرفه ثبت نام در دوره تعمیرات مکانیکی لوازم خانگی
شهریه دوره عمومی با 30% تخفیف5.700.000 تومان
شهریه دوره خصوصی9.000.000 تومان

جهت ثبت نام فرم زیر را تکمیل کنید، یا با ما تماس بگیرید

  جواب را با کیبورد انگلیسی وارد کنید

  نظرات کارآموزان دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

  گالری تصاویر کلاس آموزش تعمیرات لوازم خانگی فنی پویان

  دوره تعمیرات لوازم خانگی

  آموزش تعمیرات لوازم خانگی شامل دو بخش اساسی تعمیرات مکانیکی و تعمیرات برد است که به دلیل استفاده تمامی اقشار جامعه از لوازم خانگی، بازار خوبی در بخش تعمیرات دارد.

  از این رو مجتمع آموزشی فنی پویان با استفاده از اساتید مجرب و کارگاه مجهز و استفاده از لوازم خانگی به روز سعی دارد که کارآموزان را از لحاظ عملی وتئوری آماده سازد تا در بازار کار از هر لحاظ کارآمد باشند.

  افرادی که علاقمند هستند در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی شرکت کنند، می توانند در ادامه سرفصل هایی که در این دوره آموزشی تدریس می شود را مطالعه کنند و با کسب اطلاعات کامل اقدام به ثبت نام در این دوره نمایید.

  فنی پویان سعی دارد، دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی را به صورت کامل و بی نقص برگزار کند تا کار آموز بدون هیچ مشکلی بتواند در بازار کار، با مجوز رسمی فعالیت نماید.

  بازار کار دوره تعمیرات لوازم خانگی چگونه است؟

  دوره تعمیرات لوازم خانگی از شاخه های درآمد زا و پول ساز فنی و حرفه ای برای ورود به بازار کار می باشد. با پشتیبانی نامحدود پس از اتمام دوره و مشاوره توسط اساتید آموزشگاه فنی پویان ، جایگاه و تضمین درآمد خودتان را در بازار این رشته بدست می آورید.

  آیا آموزشگاه برای کارآموزان پشتیبانی دارد؟ و این پشتیبانی چگونه است؟

  پشتیبانی ارائه شده در فنی پویان به صورت نامحدود بوده و چنانچه کارآموز بعد از دوره به مشکلی برخورد کند یا سوالی داشته باشند، امکان ارتباط با اساتید وجود دارد؟

  دوره های دارای تخفیف ویژه: آموزش تعمیرات برد و آموزش تعمیرات موبایل

  ویژگی های منحصر به فرد آموزشگاه فنی پویان

  سوالات متداول آموزش تعمیرات لوازم خانگی

  آیا آموزشگاه به کارآموزان خود بعد از پایان دوره مدرک معتبر می دهد؟

  از آنجایی که آموزشگاه زیر نظر سازمان فنی حرفه ای بوده بعد از پایان دوره به کارآموزان مدرک معتبر داده می شود.

  آیا کسی که هیچ شناختی از تعمیرات لوازم خانگی ندارد هم می تواند در این دوره آموزشی شرکت کند؟

  بله . آموزش تعمیرات لوازم خانگی از مقدماتی ترین مطالب شروع می شود تا پیشرفته ترین مباحث تعمیرات لوازم خانگی ادامه می یابد.

  در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی، تعمیرات کدام لوازم خانگی آموزش داده می شود؟

  در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به شما نحوه تعمیرات یخچال ساید، تعمیرات یخچال معمولی، تعمیرات فریزر، تعمیرات ماشین لباسشویی، تعمیرات ماشین ظرفشویی، تعمیرات ماکروفر و ماکروویو، تعمیرات جارو برقی، تعمیرات غذاساز، تعمیرات آبمیوه گیری، تعمیرات چرخ گوشت و اتو به همراه آب سرد کن آموزش داده خواهد شد.

  آیا آموزشگاه برای کارآموزانی که از شهرستان ها شرکت میکنند خوابگاه درنظر گرفته است؟

  بله . تمامی کارآموزان که از راه دوره آمده و در کلاس ها شرکت می کنند به خوابگاه معرفی می شوند.

  دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی فنی پویان

  آموزش تعمیر لوازم خانگی یکی از رشته های آموزشی پر طرفدار فنی حرفه ای در بین جوانان است. چرا؟ شاید برای شما هم دانستن پاسخ این سوال جذاب باشد. به همین منظور ما در این بخش قصد داریم به چرایی این موضوع بپردازیم.

  اگر به منزل خود نگاهی دقیق تر بیندازید، خواهید دید که لوازم خانگی بسیار متنوع و زیادی برای راحتی و آسایش شما ساخته و در دسترس شما قرار گرفته است. این لوازم قالبا بصورت الکتریکی یا مکانیکی ساخته شده اند. با کارکرد روزمره این لوازم، مشکلات و خرابی های زیادی ممکن است برای آنها به وجود بیاید. پس برای استفاده مداوم، آنها نیاز به تعمیر و سرویس کاری دارند.

  یادگیری و آموزش تعمیرات لوازم خانگی می تواند بسیار برای کسانی که به تخصص تعمیرات لوازم خانگی علاقه دارند حائز اهمیت می باشد. بهمین خاطر آموزش تعمیرات لوازم خانگی باید توسط افراد متخصص در این زمینه صورت بگیرد.

  دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی فنی حرفه ای

  سازمان فنی حرفه ای کشور یکی از سازمان های زیر نظر وزارت کار است. این سازمان با هدف ایجاد بستری مناسب برای تربیت و آموزش جوانان کشور برای ورود به بازار کار حرفه ای تاسیس شد. سازمان فنی حرفه ای از لحظه تاسیس، شروع به برگزاری دوره های آموزشی متنوعی کرد. دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی هم یکی از این دوره ها بود. این دوره با توجه به اینکه بسیار تخصصی و کارآمد بود، با استقبال زیادی از سوی کارآموزان مواجه شد.

   

  سازمان فنی و حرفه ای کشور

   

  دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی برای تمام اقشار بسیار مناسب است. برای شرکت در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی هیچگونه محدودیتی وجود ندارد. کارآموزان فقط کافیست سواد کافی برای خواندن و نوشتن داشته باشند تا بتوانند در این دوره موفق شوند.

  این دوره حتی برای افرادی که هم اکنون با عنوان تعمیرکار در حال کسب در آمد هستند هم مناسب است و باعث افزایش سطح دانش و تخصص و تجربیات این افراد در زمینه تعمیرات لوازم خانگی جدید و قدیمی میشود.

  بازار کار تعمیرات لوازم خانگی به چه صورت است؟

  یکی از پردرآمدترین صنعت ها در جهان، صنعت لوازم خانگی است. بطوریکه کشورهای زیادی در این حوزه شروع به فعالیت و تولید لوازم خانگی کرده اند. شرکت های بزرگی از قبیل ال جی ، سامسونگ، بوش، بکو، تفال، دوو، فلر و … از جمله غول های لوازم خانگی هستند که در کشور ما هم فعالیت زیادی دارند.

  همین عامل باعث شده تا بتوان در خانه هر فردی بیش از 30 قلم لوازم خانگی مختلف نام برد که ساخت این شرکتهاست. این لوازم به مرور زمان بخاطر استهلاک دچار خرابی میشوند و نیاز به تعمیر پیدا میکنند. پس داشتن تخصص در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بسیار کارآمد و پردرآمد خواهد بود. اگر فردی آموزش تعمیرات لوازم خانگی را پشت سر گذاشته و در این زمینه متخصص باشد، به هیچ وجه بیکار نخواهد ماند.

  فرصت های شغلی دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی

  افرادی که در زمینه تعمیرات لوازم خانگی آموزش های لازم را میبینند قادر هستند هم بصورت آزاد و هم بصورت کارمندی کسب درآمد کنند. برای شغل آزاد، آنها با راه اندازی یک مغازه کوچک شروع به کسب درآمد میکنند. سپس می توانند با افزایش مهارت خود و با استفاده از تعدادی تعمیرکار اقدام به تاسیس یک کلینیک تعمیرات لوازم خانگی کنند.

  برای شغل کارمندی هم شرکت ها نمایندگی های بسیار زیادی هستند که نیاز به تکنسین لوازم خانگی دارند. بعنوان مثال شما با استخدام در شرکتهای نمایندگی لوازم خانگی بوش، سامسونگ، ال جی و … میتوانید از این فرصتهای شغلی استفاده کنید.

   

  بیشتر بخوانید

  دانلود فایل pdf سرفصل های دوره تعمیرات لوازم منزل

  فایل PDF سرفصل های آموزش تعمیرات لوازم خانگی
  4.2/5 - (55 امتیاز)

  16 دیدگاه
  بازخورد درون متنی
  مشاهده همه نظرات
  علی عبادی
  علی عبادی
  2021-07-11 16:58

  سلام
  میخواستم بدونم که آیا شما توی دوره تعویض قطعه آموزش میدین یا اینکه تعمیرات قطعات مختلف رو هم آموزش میدین؟

  فنی پویان
  فنی پویان
  پاسخ به  علی عبادی
  2021-07-11 17:21

  سلام آقای عبادی
  قطعات موجود در لوازم خانگی به دو بخش قطعات تعویضی و قطعات تعمیری تقسیم میشند. قطعاتی که قابلیت تعمیر دارند رو بطور کامل تعمیراتشون رو آموزش خواهید دید.
  بعضی از قطعات تعویضی هم با یسری تکنیک ها قابلیت تعمیر دارند. توی دوره این تکنیکها هم به شما آموزش داده میشه. از طرفی نحوه صحیح تعویض تمام قطعات هم به شما آموزش داده خواهد شد.

  پرهام
  پرهام
  2021-08-14 11:19

  من تازه دیپلم انسانی گرفتم و میخوام تو این دوره شرکت کنم. برای شرکت تو دوره شرایط خاصی باید داشته باشیم؟ میخواستم ببینم دوره چقدر طول میکشه و اگه تو کلاس یاد نگیریم چی میشه؟

  فنی پویان
  فنی پویان
  پاسخ به  پرهام
  2021-08-22 09:12

  با سلام
  شرکت در دوره آموزش تعمیرات لوازم منزل محدودیتی در رشته تحصیلی نداره و هر فردی با هر رشته‌ی تحصیلی‌ای می‌تونه توی کلاس آموزش تعمیر لوازم خانگی شرکت کنه. تنها چیز لازم این هست که شما توانایی خواندن و نوشتن داشته باشید.
  در مورد طول دوره تعمیر لوازم خانگی هم خدمت شما عارضم که مدت دوره بر اساس میزان فشردگی دوره بین 1 الی 2 هفته هستش. از طرفی اگر شما احساس کردید بخش یا مبحثی رو مسلط نشدین، مجتمع آموزشی فنی پویان متعهد میشه که اون مبحث رو به شما مجدد آموزش بده تا شما با اطلاعات کامل وارد بازار کار بشید.

  ساسان
  ساسان
  2021-08-15 17:21

  آقا دوره چقد طول میکشه؟ الان که کروناست حضوری هم دارین یا فقط آنلاینه؟

  فنی پویان
  فنی پویان
  پاسخ به  ساسان
  2021-08-22 09:21

  با سلام
  طول دوره آموزش تعمیر لوازم خانگی بستگی به فشردگی دوره داره و بین 1 الی 2 هفته هستش.
  به این نکته توجه داشته باشید که کلاس تعمیرات لوازم خانگی حتما باید بصورت حضوری برگزار بشه. چون شما باید بصورت عملی انواع مختلف لوازم خانگی رو بازو بست کنید و بصورت عملی خودتون به تعمیر لوازم بپردازین تا بتونین تجربه لازم رو برای تعمیرات پیدا کنید. بهمین خاطر ما آموزش آنلاین تعمیرات لوازم خانگی رو توصیه نمی کنیم و تمام دوره های فنی پویان بصورت حضوری برگزار خواهد شد.
  مجتمع فنی پویان خودش رو موضف میدونه تا تمام پروتوکل‌های بهداشتی رو در دوران کرونا رعایت کنه. توی این شرایط کرونا، ما ظرفیت کلاس هارو نصف کردیم، تمام افراد باید حتما از ماسک استفاده کنند و کلاس ها هر روز بصورت بهداشتی تمیز میشند تا کارآموزان بتونن با خیالی آسوده دوره رو به پایان برسونند.

  اکبر مشهدی
  اکبر مشهدی
  2021-08-23 09:10

  سلام، کلاساتون تئوری هست یا عملی؟ ما فقط میشینیم نگاه می کنیم یا ابزار میدین کار انجام بدیم؟ تئوری باشه که یاد نمیگیریم.

  فنی پویان
  فنی پویان
  پاسخ به  اکبر مشهدی
  2021-08-24 16:59

  با سلام
  تمام کلاس ها بخصوص کلاس تعمیرات لوازم خانگی بصورت کاملا عملی برگذار میشه. شما بعد از اینکه تئوری هارو یاد میگیرین، خودتون شروع به بازوبست کردن تمام لوازمی میشین که استاد بهتون سر کلاس درس دادن.

  سلامی
  سلامی
  2021-09-26 01:21

  سلام ببخشید میشه یک در مورد دوره توضیح بدین؟ زمان کلاس چطوره؟ هزینه و …؟ مدرک میدین آخرش؟ مدرکشو هرجا ببریم قبول دارن یا فقط اونجاها که خودتون معرفی می کنین مدرکتون معتبره؟

  فنی پویان
  فنی پویان
  پاسخ به  سلامی
  2021-09-28 12:56

  با سلام
  لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید یا فرم داخل همین صفحه رو پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و به بهترین شکل ممکن شمارو راهنمایی کنند و اطلاعاتی که میخواهید رو در اختیارتون قرار بدن.

  pooya
  pooya
  2021-10-03 17:49

  سلام ببخشید آموزشگاهتون داخل طرحه؟ پارکینگ دارین؟

  فنی پویان
  فنی پویان
  پاسخ به  pooya
  2021-10-11 10:02

  با سلام
  آموزشگاه خارج از طرح ترافیک قرار داره و در محدوده آموزشگاه به جا برای پارک وسیله نقلیه شما وجود داره.

  خادمی
  خادمی
  2021-10-12 17:17

  سلام من میخوام تو دوره شرکت کنم دقیقا چیا یاد میدین؟ وسایل کوچیک مثل ابمیوه گیری و چرخ گوشت هم یاد میدین؟

  فنی پویان
  فنی پویان
  پاسخ به  خادمی
  2021-10-19 16:43

  با سلام
  توی دوره تعمیرات لوازم خانگی، نحوه تعمیرات انواع لباسشویی، ظرفشویی، یخچال، فریزر، ساید، انواع مختلف تلویزیون، ماکروویو، و لوازم ریز منزل مثل اتو، جاروبرقی، آبمیوه گیری، چرخ گوشت، غذاساز، سرخکن و … آموزش داده خواهد شد.

  شهرام
  شهرام
  2021-11-02 17:21

  سلام جدا جدا میشه اسم نوشت؟ مثلا فقط تعمیرات یخچال؟ و …

  فنی پویان
  فنی پویان
  پاسخ به  شهرام
  2021-11-10 15:08

  با سلام
  دوره های مجزا هم وجود داره و شما میتونین هر کدوم رو که خواستید، ثبت نام کنید. اما توجه داشته باشید که قیمت پک کلی خیلی به صرفه تر هست.